Chmatákov online


Fórum – CH 1

Fórum » Archiv » CH 1

Gizmo
autor hry
SZ
Po vcelku nostalgické chvilce, kdy jsem na disku nalezl něco z původního CH, jsem se rozhodl využít nový server původně vyvíjený pro CH2 a začal jsem pracovat na novém klientu, protože si stále myslím, že původní CH (kdy jsem se nenechal ovlivnit názory ostatních) bylo svým způsobem nejzajímavější - i přes jednoduchost a malou mapu.

Jak bude CH vypadat?
Stejně jako prapůvodní verze půjde o pohled "shora", nikoli izometrický. Grafika bude však vektorová.

Mapa
Bude vytvářena editorem, což umožní její změny (případně vytváření nových lokalit hráči) a především možnost ovlivnit za běhu hry její vzhled - sážení/kácení stromů atd.

Technické pozadí
Server CH2 využívá databázi, takže bude možné odblokovat během vteřiny všechny účty, vytvářet statistiky apod.

Vývoj
Pouze ve volném čase, prosím nečekejte, že za pár dní bude alfa test. Je to pouze vedlejší projekt, na kterém budu pracovat, když zrovna nebudu mít co jiného na práci.

Potřeba bude kromě peněz (ačkoli nečekám, že by někdo chtěl dotovat vývoj tohoto projektu)v i mnoho testerů, to snad však problém nebude :)

Toto téma aktualizuji, až bude hotovo něco více.



Naposledy upraveno: 30.11.2011 15.05

# 30.11.2011 14.54
 

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12



SZ
Když se chci přihlásit s účtem do kterého dám například znak Đ tak mi to chvilku píše "Připojuji..." a pak to napíše "Nepodařilo se spojit se serverem" a až to zkusím tak na třetí pokus, tak mi to napíše že používám nepovolené znaky.
# 15.12.2011 14.12
 
JokeR™
uživatel
Obrázek
Ve hře: JokeR™
SZ Skype
Ok pár ich urobím :) Ale ako Gizmo povedal nič tam neni :/
# 15.12.2011 14.13
 
Gizmo
autor hry
SZ
Díky, snad opraveno - bude update za 10 minut.
# 15.12.2011 14.18
 
Gizmo
autor hry
SZ
Díky za test, až bude další várka funkcionality hotová, odemku toto téma.
# 15.12.2011 14.37
 
JokeR™
uživatel
Obrázek
Ve hře: JokeR™
SZ Skype
Test:
1. Chôdza mi ide plynule
2. Text nad postavou sa zobrazuje len na 1-2 sekundy, to sa mi zdá málo
3. Využitie CPU sa mi nevyšplhalo nad 10%



Naposledy upraveno: 15.12.2011 20.39

# 15.12.2011 16.14
 
Gizmo
autor hry
SZ
Update:
-oprava pár drobných chybek
-herní interface nyní umožňuje skrýt, resp. posunout dolů chat
-text nad postavami zůstává tak dlouho, jak je dlouhý text, je však stanovena minimální doba

www.chmatakov.cz/CH1.exe

Účty platí, jak byly uvedeny výše.
# 15.12.2011 20.24
 
Zopeiss
uživatel
Obrázek
Ve hře: Zopei,Chymezz,č€rn4-wdow4
SZ ICQ Skype
Test mi běží úplně v pohodě.Znaky jsem vyzkoušel snad všechny a bez problému se vypíší.Dobré je,že chat má místo tří řádků čtyři řádky a při dlouhém textu neleze zbylá část věty níže,ale je to omezeno jen na jeden řádek 8-) A také se mi líbí pomalé zobrazení jména hráče.Jinak co mi vadí,že text nad postavou je moc velký "chtělo by to ubrat na velikosti",ale to je maličkost.Ještě mi vadí chůze druhým tlačítkem,ale tam jde zase spíše o zvyk.A poslední věc,která se mi moc nelíbí je,že když kliknu pravým tlačítkem na postavu,tak se zobrazí tabulka "informace o postavě" což není nic nového,ale ten vzhled té tabulky je až příliš moc "ehm" dětský ? A to se mi moc nezamlouvá,ale jinak super.Je to dobré Gizmo (CHVÁLÍM) ;-)
# 15.12.2011 22.08
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web

Zopeiss:Ještě mi vadí chůze druhým tlačítkem,ale tam jde zase spíše o zvyk. A poslední věc,která se mi moc nelíbí je,že když kliknu pravým tlačítkem na postavu,tak se zobrazí tabulka "informace o postavě" což není nic nového,ale ten vzhled té tabulky je až příliš moc "ehm" dětský ? A to se mi moc nezamlouvá,ale jinak super. Je to dobré Gizmo (CHVÁLÍM) ;-)



Myslím si, že v této verzi je spíše důležitější, že ten panáček vůbec chodí. Takové maličkosti se budou řešit potom, jestli se teda vubec řešit budou.
Jinak ta tabulka je ve vektoru. Později bude nejspíš všechno ve vektoru, takže bude celá hra vypadat tak dětsky. Taky je to hra pro děti. ;-)
# 16.12.2011 6.07
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Zopeiss
uživatel
Obrázek
Ve hře: Zopei,Chymezz,č€rn4-wdow4
SZ ICQ Skype

grok:

Zopeiss:Ještě mi vadí chůze druhým tlačítkem,ale tam jde zase spíše o zvyk. A poslední věc,která se mi moc nelíbí je,že když kliknu pravým tlačítkem na postavu,tak se zobrazí tabulka "informace o postavě" což není nic nového,ale ten vzhled té tabulky je až příliš moc "ehm" dětský ? A to se mi moc nezamlouvá,ale jinak super. Je to dobré Gizmo (CHVÁLÍM) ;-)



Myslím si, že v této verzi je spíše důležitější, že ten panáček vůbec chodí. Takové maličkosti se budou řešit potom, jestli se teda vubec řešit budou.
Jinak ta tabulka je ve vektoru. Později bude nejspíš všechno ve vektoru, takže bude celá hra vypadat tak dětsky. Taky je to hra pro děti. ;-)


Ano to moc dobře vím.Proč myslíš,že sem Gizmo dal ten test ke stažení? Aby jsme ho asi zkusily a řekly na něj svůj názor.Můj názor jsem řekl xD A řekl jsem jen,že se mi to moc nezamlouvá,ale že mi by to rvalo srdce to ne lol lol Jsem rád,že Gizmo pro nás vyvíjí novou a přijatelnější verzi CH a na nové věci si časem všichni zvykneme i já na tu tabulku xD
# 16.12.2011 7.14
 
Gizmo
autor hry
SZ
Update aneb co je třeba otestovat:
-přepínání mezi šeptáním a normální mluvou pomocí dočasné ikonky, co jsem udělal

Při zapnutém šeptání se při psaní textu za jménem objeví "(šeptá)", po odeslání je zprává zobrazena všem hráčům v okruhu 400 pixelů (obrazovka má šířku 1024, takže je to snadné k otestování)

http://www.chmatakov.cz/CH1.exe

účty jsou stejné jako předtím
# 17.12.2011 17.07
 


SZ
Funguje to,je to tak jak jsi psal Gizmo těch 400pixelů GL :)
Nevím co jiného ktomu říci.
# 17.12.2011 17.50
 
Gizmo
autor hry
SZ
Větší update:
-implementováno sbírání a pokládání předmětů + zápis do databáze do nové tabulky určené pro předměty

-klient zobrazuje inventář, sebrané předměty by se měly správně umísťovat a mizet při položení

Co je nutno udělat (info spíše pro mne, abych si pamatoval):
-kontrola vzdálenosti při sbírání (delta souřadnic hráče a předmětu)
-chráněný list předmětů kvůli konkurenčnímu přístupu více vláken

www.chmatakov.cz/CH1.exe

každý účet má jeden prut
# 17.12.2011 19.44
 
Persizc_Obnova
uživatel
SZ
Giz, jak to plánuješ s mapou? Bude to úplně něco jiného než ve verzi co je tedkon?
Vím, že je to hodně daleko, ale myslím, že hodně lidí by si přálo nějaké spešl lokace, jako byl třeba vodní svět, nebo v 1.4 ostrovy, místo kde rostli houby (tokovej zarostlej prales :D)
# 17.12.2011 21.07
 
Hapáček
uživatel
Obrázek
SZ
Pár takových maličkostí.
1.Možná by bylo lepší, kdyby to ukazování jména bylo rychlejší.Myslim to, jak ukážete na postavu a zobrazí se jméno.
2.Vyhazování předmětů by nemuselo být omezené pouze na kliknutí pravým tlačítkem myši na předmět.Myslím, to že by se věc vyhodila kdyby se kliklo na celý čtvereček.Jde
to jenom tak zčásti.
3.Jak se chodí pravým tlačítkem myši, tak by to nemuselo být jenom kliknutí.Mám na mysli to, že by se třeba drželo pravé tlačítko a postava by chodila tam kam ukazujete.A né pouze tam kam kliknete.

Doufám že to chápete :D
# 17.12.2011 21.24
 
Gizmo
autor hry
SZ
Jasper:
K této verzi CH bude vyvinut editor map a částečně i grafiky. Ještě nevím, měl jsem pár nabídek na odkoupení, v podstatě by si mohl každý udělat trochu odlišnou MMORPG na principu CH. Každopádně map editor bude na ofic. serveru ke stažení a dobré mapy od hráčů bude možné importovat do hry. Systém mám hotový, proto v testu není žádná mapa - bude načítána.

Hapáček:
1) mírné zrychlení zobrazení bude
2) dobrý nápad, není problém
3) může být, ale ne v příštím updatu
# 17.12.2011 23.09
 

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Fórum » Archiv » CH 1

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.