Chmatákov online


Fórum – CH 1

Fórum » Archiv » CH 1

Gizmo
autor hry
SZ
Po vcelku nostalgické chvilce, kdy jsem na disku nalezl něco z původního CH, jsem se rozhodl využít nový server původně vyvíjený pro CH2 a začal jsem pracovat na novém klientu, protože si stále myslím, že původní CH (kdy jsem se nenechal ovlivnit názory ostatních) bylo svým způsobem nejzajímavější - i přes jednoduchost a malou mapu.

Jak bude CH vypadat?
Stejně jako prapůvodní verze půjde o pohled "shora", nikoli izometrický. Grafika bude však vektorová.

Mapa
Bude vytvářena editorem, což umožní její změny (případně vytváření nových lokalit hráči) a především možnost ovlivnit za běhu hry její vzhled - sážení/kácení stromů atd.

Technické pozadí
Server CH2 využívá databázi, takže bude možné odblokovat během vteřiny všechny účty, vytvářet statistiky apod.

Vývoj
Pouze ve volném čase, prosím nečekejte, že za pár dní bude alfa test. Je to pouze vedlejší projekt, na kterém budu pracovat, když zrovna nebudu mít co jiného na práci.

Potřeba bude kromě peněz (ačkoli nečekám, že by někdo chtěl dotovat vývoj tohoto projektu)v i mnoho testerů, to snad však problém nebude :)

Toto téma aktualizuji, až bude hotovo něco více.



Naposledy upraveno: 30.11.2011 15.05

# 30.11.2011 14.54
 

Stránky: 1 2 3 4 58 9 10 11 12

Gizmo
autor hry
SZ
MAK: V tom případě je to tvojí grafikou, chůze je rychlejš než v CH1.5 cca o 20 procent. Co máš za kartu a Windows?

EDIT: Do klienta jsem přidal zobrazení snímků za sekundu (FPS), nachází se vedle inventáře. Pokud máte kompatibilní grafickou kartu, FPS by mělo být 50-54.
Kdo máte pomalou chůzi, zkontrolujte - jsem si jistý, že vám jde hra pomalu.
Klient na stejném odkazu.

Update
-položit předmět je možné i klikem na políčko, ve kterém se nachází
-opraveno přesunování předmětů: předmět se přesune do políčka, na které ukazuje špička kurzoru myši
# 19.12.2011 7.21
 
Santea
moderátor
Obrázek
Ve hře: Santea
SZ Mail
Chůze v pohodě, je stejná jako předtím
FPS mi skáče jen 54,55, níž nejde
Pokud položím předmět na zem, jde sebrat nejen přímo pod postavou, ale i o několik políček dál
# 19.12.2011 11.19
 
Pepsimus_
uživatel
SZ
zkoušel sem to na notesu. když hru pusím integrovanou graf kartou ,tak mám 54-55 fps ,ale když ju pustím tou druhou "lepší" nvidií geforce gt 325m tak mám 40-41 fps.
edit: taky mám ten chat dole hodně rozmazanej. dá se to přečíst ,ale je to hnus :D
# 19.12.2011 12.36
Gizmo
autor hry
SZ
pepsimus: holt některé grafické karty D3D nepodporují zcela. Co máš za Win? Zkus stáhnout poslední DirectX a ovladače grafické karty.
# 19.12.2011 12.50
 
Pepsimus_
uživatel
SZ
win7 home premium, poslední ovladače gpu mám, stáhnu ten directx ,ale tuším ,že už sem ho někdy instaloval.
# 19.12.2011 13.24
Majestyy
uživatel
Ve hře: Axon,Majesty,Manotrek
SZ
Fps mi skáče 54 a 55 ... ale chůze je pomalá, ale plynulá tak nevím no ;) ;)
# 19.12.2011 14.21
 
Gizmo
autor hry
SZ
Zřejmě jde o problém s Win 7 ovladači, na XP je to ok.
# 19.12.2011 14.38
 
Majestyy
uživatel
Ve hře: Axon,Majesty,Manotrek
SZ
Já mám XP ;) na Win 7 nejdu ;) ptž se mi nelíbí ;) ale chození mě jde pomalu pomaleji jak na Ch 1.5 jinak vše mám OK aji FPS ;)
# 19.12.2011 14.41
 
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Win XP pro 32bit, ATi Radeon HD2900 pro
Klient: 54-55 FPS, všetko čo by malo fungovať na prvý pohľad funguje len postava prekrýva chat, inak nič iné neprekrýva. Čo sa rýchlosti pohybu týka tak naozaj sa zdá byť pomalá. Najskôr som si myslel, že je to len zvykom na pohyb v menšom okne zo súčasného CH ale potom som prišiel na to, že sa okno dá aj zmenšiť a názor na rýchlosť chôdze som nezmenil :D a keď sa aj niekto logol tak tatiež nebol rýchlejší ako ja...
Inak ako som písal, všetko sa zdá byť funkčné.
# 19.12.2011 15.58
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ
fps 54-55 pořád to skáče mezitím. Nic jiného tam nejde za hodnotu.

Grafika starší - nVidia GeForce 9600 GT 512 MB GDDR3 ( bližší info: zde )

ale přesto to je pomalý jaksi, příjde mi, jakoby jel šnek xD fakt

DX aj ovladače nejnovější (hraju nový hry takže ty si to dělaj sami - ten DX)
# 19.12.2011 16.09
 
SOJka
uživatel
SZ Mail ICQ Skype Web
CHYBA:
Napíše to, že se nepodařilo spojit s klientem, ale přeskočí to na herní obrazovku, je tam inv, chat,... jen tam neni postava.
# 19.12.2011 16.19
Gizmo
autor hry
SZ
Na serveru je chybka, kterou ted nemuzu upravit, jsem mimo. Nelogujte, nepusti vas to do hry.
# 19.12.2011 17.56
 
Gizmo
autor hry
SZ
Velký update:
-předměty /prut/ lze nasazovat
-ostatní vidí nasazený předmět
-při sundání nasazený předmět zmizí

Nutno pečlivě otestovat spolu s přesouváním věcí v políčkách, malá chybka v DB skriptu by mohla způsobit ztrátu věcí.
Účty s věcmi: abc, test

POZOR:
V této verzi vím o malé chybě, kdy se při pohybu hráči někdy neotáčí. Pracuji na tom.
EDIT: Tato chyba by měla být opravena.
-přidán plynulý posun obrazovky, herní plocha jedné lokace zvětšena na 10000x10000.
# 20.12.2011 11.12
 
VladdiS
uživatel
Obrázek
Ve hře: The Builder
SZ ICQ Skype Web
HEle Gizmo, teď to testujeme a když jsme logli s kámošem, tak prostě obrazovka se mi hýbala podle jeho účtu.
# 20.12.2011 12.29
Obrázek
Santea
moderátor
Obrázek
Ve hře: Santea
SZ Mail
Otáčení v pohodě
Obrazovka ok
Předměty nejdou nasadit, jen se dají přesouvat v políčkách
Předmět není vidět nasazený u druhýho hráče



Naposledy upraveno: 20.12.2011 13.34

# 20.12.2011 12.30
 

Stránky: 1 2 3 4 58 9 10 11 12

Fórum » Archiv » CH 1

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.