Chmatákov online


Fórum – Karma nápad.

Fórum » Archiv » Karma nápad. [zamknuto]

Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Zdravím,
ako som tu čítal o názore, aby sa vrátili hodnosti karmi, tak ma napadlo rozšíriť trochu jej možnosti. Napíšem to heslovite pre lepší prehľad:
= Percentuálne hodnotenie karmi, v rozpätí od -100% až +100%.
= -100%<čierna karma>-50%<červená>-5%<modrá>5%<tyrkysová>50%<biela>100%
= Získavanie +% dobrými skutkami, napr. Vyhadzovanie veci do koša (+0,005% za vec),Liečenie ostatných hráčov (0,002% za 1HP,500 HP na 1%), Zabitie hráča s karmou pod -5%(1%)a podobne.
= Získavanie -% zlými skutkami, napr. Vyhadzovanie vecí na zem, alebo nezbieranie vecí pri dovednostiach nad 10 kusov (-0,5%); Zabíjanie hráčov s karmou nad -5% (-2%); momentálne ma iné nenapadá.
= Zvýhodnenie hráčov s 100% karmou: Možnosť nosiť veci, ktoré ostatný nemôžu,o 10% vyššie zisky pri predávaní NPC, alebo Spaľovni, o 20 HP viac.Poprípade viac miest v banke.
= Postihy hráčov s karmou -100%: Obmedzenie používanie bánk na niekoľko miest, až jedno. Pri oživení len 1 HP. Polovičná účinnosť Liečenia všetkými metódami.
= Uvažoval som aj o tom aby hráči mohli prideľovať % (niekto im preukáže službu, pomôže im, poradí im), stým že by to mali obmedzené na 2% za deň (max 1% na hráča), aby nedošlo k zneužívaniu. Ale ak vezmem do úvahy mentalitu väčšiny hráčov, asi by dochádzalo aj tak k veľkému zneužívaniu :/
= Zároveň u karmi pod -5% by platilo všetko čo doteraz o červenej karme.

Pravdepodobne sa nad tým Gizmo ani nebude uvažovať, že to dá do hry(trebalo by moc zapracovať na tom, a Gizmo pravdepodobne nebude mať čas), ale za pokus to stoji :)

EDIT: VERZIA NÁPADU 2

-100%<Červená K.>-5%<Modrá K.>5%<Biela K.>100%
Obrázek
Zabíjanie hráčov s karmou pod -5% = +1%
Vyhodenie veci do koša = + 0,01%
Liečenie ostatných hráčov = 0,005% za 1HP (1% za 200HP)
Oživenie hráča = +0,5%


100% = Po zabití hráča, ostane hráčovi aj vec v ruke
Každých 5% (nad 0%) = +1% Odolnosť poprípade -1% šance zásahu
Každých 10% (nad 0%) = +1 Poličko v banke


Obrázek
Zabíjanie hráčov s karmou nad -5% = -1%
Písanie vulgarizmov do chatu = -0,5%
Vyhadzovanie vecí/nechávanie na zemi, na viac ako 5 poličkách = -0,5%
Re-kill hráča (už 2. x po sebe) = -5%
Kradnutie vecí z pod hráča = -0,5%
Kradnutie (dovednosť) = -0,1% za pokus


Pod -5% = nefunkčnosť obrany
Každých -5%:
+1% k dovednosti útoku podľa zbrane v ruke, poprípade +1% sily útoku
-1 HP pri oživení (pri -100% len 5 HP pri oživení)
-1 HP pri liečení (pri -100% o 20 HP menej lieči)


Budem vďačný za každé nápady ako to vylepšiť.
Za názory, aj za tie negatívne vopred ďakujem. :)



Naposledy upraveno: 16.10.2011 19.55

# 15.10.2011 10.03
Obrázek
  • Čo si myslíte o tomto nápade?
  • Výborný, využije sa.12 hlasů, 60 %60 %
  • Ujde,ale treba domyslieť.4 hlasy, 20 %20 %
  • Zbytočne zložité.2 hlasy, 10 %10 %
  • Nemá využitie.2 hlasy, 10 %10 %
  • Neviem.0 hlasů, 0 %0 %
  • Celkem 20 odpovědí
    Anketa již byla ukončena.

Stránky: 1 2 3 4

Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Ako som písal debil, idiot je mentálny stav. Používanie týchto slov mne osobne vôbec nevadí a krava už vôbec. Mne sa jedná hlavne o tie čo majú len hanlivý výraz. Ani by som nečakal, že by sa prestali absolútne používať nadávky, to by sa musel stať zázrak.
Presná definícia čo podľa mňa by sa malo tresť: Slová, ktoré sa používajú bežne medzi rečou a ich hlavný význam bežne nepohoršuje sa netrestajú. Slová, ktorých význam označuje LEN vulgárne, neslušné, hrubé označenie niečoho, sa trestajú.

A ak to server veľmi zaťažuje, nemôže sa to zadefinovať do klienta? Klient bude mať zoznam, podľa ktorého bude kontrolovať čo jeho používateľ píše do chatu. V prípade vulgarizmu odošle serveru krátku informáciu a server daného hráča potrestá.
# 20.10.2011 16.42
Obrázek
SOJka
uživatel
SZ Mail ICQ Skype Web
Natury:
Ne do klienta to nemůže jít, páč by to pak šlo bugnout.
# 20.10.2011 18.16
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Trestanie si myslím, že nieje potrebné. Stačilo by, keby mal klient funkciu aj filtrovať takéto výrazy bez nejakého odosielania na server.
A už by to chcelo ignore list :)
# 20.10.2011 18.36
 
Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Tak ale ak to ani na servery nemôže byť, tak potom neviem kde. A myslím si že v klientovi je to lepšie než vôbec. Ak by server mal dané, že môže prijať LEN informáciu o ZNÍŽENÍ karmi tak bugeri by mohli maximálne znížiť zníženie karmi na 0, alebo neodošle žiadnu informáciu. A pochybujem, že tak veľké množstvo hráčov buguje.
# 20.10.2011 18.38
Obrázek
VladdiS
uživatel
Obrázek
Ve hře: The Builder
SZ ICQ Skype Web
A já myslel, že o sobě v téhle hře už neuslyším. Ale i to špatné dokáže povzbudit. ;-)

Sam #12: ... kde sú tie časy, keď bol Ch bez obrany a ľudia prchali pred Xeroxom, Lotrom alebo Deleterom s červenými karmami :D



... nebo okamžiky, kdy "obranu" nikdo nepotřeboval, jelikož se "PK" zóna neopouštěla. :-|
# 21.10.2011 15.17
Obrázek
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web

VladdiS:A já myslel, že o sobě v téhle hře už neuslyším. Ale i to špatné dokáže povzbudit. ;-)

Špatné-nešpatné, bola srandaxD
Sorry za OT ale na Vladdisa som musel regovať :D
# 21.10.2011 15.35
 
VladdiS
uživatel
Obrázek
Ve hře: The Builder
SZ ICQ Skype Web
Sranda? lol Ta v našem složení byla vždy. No, vždy. To se na 100% říct nedá, jelikož po hlášce "... byli jste odpojení od serveru!" i ta sranda rychle přešla. xD
# 21.10.2011 15.42
Obrázek

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Archiv » Karma nápad. [zamknuto]

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.