Chmatákov online


Fórum – Karma nápad.

Fórum » Archiv » Karma nápad. [zamknuto]

Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Zdravím,
ako som tu čítal o názore, aby sa vrátili hodnosti karmi, tak ma napadlo rozšíriť trochu jej možnosti. Napíšem to heslovite pre lepší prehľad:
= Percentuálne hodnotenie karmi, v rozpätí od -100% až +100%.
= -100%<čierna karma>-50%<červená>-5%<modrá>5%<tyrkysová>50%<biela>100%
= Získavanie +% dobrými skutkami, napr. Vyhadzovanie veci do koša (+0,005% za vec),Liečenie ostatných hráčov (0,002% za 1HP,500 HP na 1%), Zabitie hráča s karmou pod -5%(1%)a podobne.
= Získavanie -% zlými skutkami, napr. Vyhadzovanie vecí na zem, alebo nezbieranie vecí pri dovednostiach nad 10 kusov (-0,5%); Zabíjanie hráčov s karmou nad -5% (-2%); momentálne ma iné nenapadá.
= Zvýhodnenie hráčov s 100% karmou: Možnosť nosiť veci, ktoré ostatný nemôžu,o 10% vyššie zisky pri predávaní NPC, alebo Spaľovni, o 20 HP viac.Poprípade viac miest v banke.
= Postihy hráčov s karmou -100%: Obmedzenie používanie bánk na niekoľko miest, až jedno. Pri oživení len 1 HP. Polovičná účinnosť Liečenia všetkými metódami.
= Uvažoval som aj o tom aby hráči mohli prideľovať % (niekto im preukáže službu, pomôže im, poradí im), stým že by to mali obmedzené na 2% za deň (max 1% na hráča), aby nedošlo k zneužívaniu. Ale ak vezmem do úvahy mentalitu väčšiny hráčov, asi by dochádzalo aj tak k veľkému zneužívaniu :/
= Zároveň u karmi pod -5% by platilo všetko čo doteraz o červenej karme.

Pravdepodobne sa nad tým Gizmo ani nebude uvažovať, že to dá do hry(trebalo by moc zapracovať na tom, a Gizmo pravdepodobne nebude mať čas), ale za pokus to stoji :)

EDIT: VERZIA NÁPADU 2

-100%<Červená K.>-5%<Modrá K.>5%<Biela K.>100%
Obrázek
Zabíjanie hráčov s karmou pod -5% = +1%
Vyhodenie veci do koša = + 0,01%
Liečenie ostatných hráčov = 0,005% za 1HP (1% za 200HP)
Oživenie hráča = +0,5%


100% = Po zabití hráča, ostane hráčovi aj vec v ruke
Každých 5% (nad 0%) = +1% Odolnosť poprípade -1% šance zásahu
Každých 10% (nad 0%) = +1 Poličko v banke


Obrázek
Zabíjanie hráčov s karmou nad -5% = -1%
Písanie vulgarizmov do chatu = -0,5%
Vyhadzovanie vecí/nechávanie na zemi, na viac ako 5 poličkách = -0,5%
Re-kill hráča (už 2. x po sebe) = -5%
Kradnutie vecí z pod hráča = -0,5%
Kradnutie (dovednosť) = -0,1% za pokus


Pod -5% = nefunkčnosť obrany
Každých -5%:
+1% k dovednosti útoku podľa zbrane v ruke, poprípade +1% sily útoku
-1 HP pri oživení (pri -100% len 5 HP pri oživení)
-1 HP pri liečení (pri -100% o 20 HP menej lieči)


Budem vďačný za každé nápady ako to vylepšiť.
Za názory, aj za tie negatívne vopred ďakujem. :)



Naposledy upraveno: 16.10.2011 19.55

# 15.10.2011 10.03
Obrázek
  • Čo si myslíte o tomto nápade?
  • Výborný, využije sa.12 hlasů, 60 %60 %
  • Ujde,ale treba domyslieť.4 hlasy, 20 %20 %
  • Zbytočne zložité.2 hlasy, 10 %10 %
  • Nemá využitie.2 hlasy, 10 %10 %
  • Neviem.0 hlasů, 0 %0 %
  • Celkem 20 odpovědí
    Anketa již byla ukončena.

Stránky: 1 2 3 4

Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Natury: S tými bojovníkmi atp. máš pravdu. Hra bohužial neponúka viac zábavi ako je killovanie, zarábanie peňazí a u remeselníka by mohla mať velký potenciál aj výroba len sa stým treba pohrať a dotiahnúť to nápadmi. Podľa mňa nieje toto rozdelenie maxím skillov fér. Remeselník vie všetko okrem boja a ostatný vedia boj okrem všetkého. Malo by to byť vyvážené, každý by mal vedieť niečo z toho "všetkého" ale zároveň aj bojovať. Bojovník napr je silný, mohol by sa živiť ťažbou, dodávať suroviny z ťažby slabému remeselníkovi ktorý je ale šikovný a mohol by z toho povyrábať kopu vecí. Lovec sa hodí k prírode a tvorom v nej, mohol by ako jediný vedieť ochočovať a loviť ryby (prípadne aj drevorubačstvo). Je to lovec a brániť by sa samozrejme vedel. Mystik - šaman - mal by pod kontrolou živli, vie zosielať blesky a hodí sa mi k nemu rybárčenie, hlavne rybárčenie nejakých špeciálnych rýb (ako bola v oldke skillovka).

A čo ja viem čo tam ešte je za classy... Ku každému sa dá vytvoriť jeho "príbeh" a podľa neho vyvážiť skilly.

To je môj názor k tomu čo si napísal že bojovník je v podstate predurčený len na boj, ku karme som sa už vyjadril aby to nebolo brané ako OT.
# 15.10.2011 23.53
 
Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Grog: Zo začiatku sa ti to môže tak zdať, väčšina "surových veci" ma zo začiatku mnoho múch, ale časom by sa napravovali. Ak sa ostane pri starom, časom to prestane baviť.

Fabos121: Ak vezmem do úvahy, že Gizmo nemal veľa času na hru tak mi to ani nepríde že je to dlha doba. Hlavne keď si predstavím že určite väčšina vás nebola nadšená 1.5. Nebolo to tak, že ste neustále chceli zmenu k pôvodnému? Ako som už písal, ak budete sa chcieť vracať späť, ako potom chcete ísť s vývojom dopredu?
A máš nejaké skúsenosti s tvorbou MMO hier, že vieš koľko práce prináša zmena grafiky a pridávanie vecí do hry? Ty vidíš len zjavné veci pri zmenách. Ale koľko už bugov a podobne Gizmo opravil?.

Hru by sa oživila hlavne keby bolo viac zvierat a väčšina z nich by niečo dropovala.
Síce neviem ako sú zvieratá zadefinované na servery, ale predpokladám že nejakou databázou.AK je to tak, tak by to nebol tak veľký problém ich pridať ak by grafici sa dohodli že spravia skiny nových zvierat. Keby len 2ja či 3ja spravili každý po 2 skiny zvieratám, hru by no ohromne oživilo.
A myslím si, že keby zvieratá dropovali oveľa viac veci, tak by sa aj obmedzilo zabíjanie nevinných hráčov.
# 16.10.2011 11.18
Obrázek
Fabos121
uživatel
Obrázek
Ve hře: pK_Fabos121
SZ Mail ICQ Skype
Jenže s tím asi musel počítat, když do toho šel, že to nebude všechno geniální bez bugů :) Podívej se, co udělal Sam (CHEMU) kolik toho udělal, kolik udělal změn a zabralo mu to jak dlouho? Gizmo asi nepotřebuje do hry žádné takový změny, chce hru takovou, jaká je a to nikdo nezmění ..
# 16.10.2011 11.29
Obrázek
You are always in my heart no matter where you are.... ♥
Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
On s tým počítal, lenže ty asi nie ;)
A pravdu povediac neviem čo je CHEMU, a ani ako dlho mu to trvalo. Objasni mi to :)
A vyjadril sa Gizmo niekde akú má približnú predstavu, ako si predstavuje hru, že vieš čo Gizmo chce alebo nie? :)
# 16.10.2011 11.53
Obrázek
SOJka
uživatel
SZ Mail ICQ Skype Web

Natury:A pravdu povediac neviem čo je CHEMU, a ani ako dlho mu to trvalo. Objasni mi to :)


CHEMU je Sammykův projekt, kdy vzal klienta 1,4ky a udělal si k němu kompletně novej server. Předělal všechny skilly,změnil fci určitých předmětů,... Udělal s tím klientem takové věci, že se vám o nich ani nesnilo, i přes to, že nemohl měnit grafiku a dalších milion věcí ;) . Víc info na chof.ic.cz



Naposledy upraveno: 16.10.2011 16.05

# 16.10.2011 12.03
Fabos121
uživatel
Obrázek
Ve hře: pK_Fabos121
SZ Mail ICQ Skype
Jak napsal SOJka ;) .. Ne, nepsal Gizmo nikde nic, ale vždyť se na tu hru podívej :) Je celé roky pořád úplně, ale úplně stejná :) Od old přibyly nové skilly, nové npc a zbytečně velké lokace .. Ale nic víc :) Pořád je to jen o tom vyskillovat účty a nemáš žádné další možnosti .. Uděláš si řemdu a bojovníka nebo mystika a nic ostatního nepotřebuješ. KDyby byl systém promyšlenější, tak by to bylo, jak to psal Sam :)
# 16.10.2011 13.01
Obrázek
You are always in my heart no matter where you are.... ♥
Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Problém je v tom, že každý chce niečo. Ak viete čo chcete, tak treba napísať stručný zoznám vecí, ktoré chcete v hre. Pretože je tu veľa tém s nápadmi, ale je to roztrúsené. Treba aby sme sa všetci dohodli na veciach čo tam chceme, ale nie len, že Chem to a to, toho monstra, túto vec. Spíše sa jednotný zoznam, kde bude spísané ČO a AKO. Aby Gizmo teraz nemusel rozmýšľať nad tým ako to spraví, čoho koľko čomu priradí a podobne.
Najlepšie by bolo vytvoriť tému kde by ľudia pridávali to čo chcú mať v Chmatákove, ale len to na čom sa už predtým dohodlo, spolu s podrobnosťami.
Napríklad, Ak niekto tam dá nové zviera, tak nech je pri ňom už aj hotový skin, Koľko bude mať HP, útoky a aké silné, čo by dropoval a podobne.
Ak toto všetko bude mať Gizmo, tak vie hneď čo a ako má spraviť. Vývoj pôjde niekoľko násobne rýchlejšie.

Ak by ste si nevšimli, upravil som Hlavný príspevok o Verziu nápadu 2.
# 16.10.2011 14.49
Obrázek
Vitaliy
uživatel
Obrázek
Ve hře: Perte103
SZ Skype
Super nápad. Santea má 100% pravdu treba sa nad vecami trošku zamyslieť a nie hneď trepnúť

Modrá a červená mne stačí

# 17.10.2011 15.25
 
eazzy8
uživatel
Obrázek
Ve hře: RemdaCZ, EaZZy8, Thom...
SZ Mail ICQ Skype Web
Je to opravdu moc pěkný návrh, dobře zpracovaný a máš v tom systém. To se musí nechat... Ale záleží na Gizmovi. :-|
# 17.10.2011 21.15
Klan _ToX!C_... Nábor otevřen :)
Vykupuji V.I.P.ka !!!
NEprodávám, pouze vykupuji to, co nemám.
STOP A.C.T.A., P.I.P.A. a S.O.P.A. !!!
White Tiger
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nehraji
SZ
Jak se pozná co je vulgárnost a co ne?
# 18.10.2011 18.41
Obrázek
Natury
uživatel
Obrázek
Ve hře: Natury, Arcana, Crutiatix
SZ Mail Skype Web
Tak debil a idiot sú medicínske výrazy. Ja poznám a považujem za vulgarizmy : rôzne pomenovania prostitútky, Všemožné označenia pohlavných orgánov, hanlive označenie homosexuálov, a iné ma momentálne nenapadá. Trebalo by spraviť zoznam, českých, slovenských a anglických nadávok. som si istý, že stým by nebol problém :D
# 18.10.2011 20.32
Obrázek
White Tiger
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nehraji
SZ
Když napíšu slovo kráva tak co?
Někdy nadávka (Př. Beruška je kráva) a někdy normální slovo (Př. kráva dává mléko xD )
# 20.10.2011 13.21
Obrázek
Santea
moderátor
Obrázek
Ve hře: Santea
SZ Mail
White Tiger: a jak to souvisí s tématem karma nápad ? 3-(
Groku: je mi to jasný, už chápu



Naposledy upraveno: 20.10.2011 13.34

# 20.10.2011 13.23
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web

Santea:White Tiger: a jak to souvisí s tématem karma nápad ? 3-(



Navrhoval, že když někdo napíše do chatu hanlivý víraz, tak že mu bude snížena karma. A white Tiger dal jenom takový příklad, protože slovo kráva se dá použít jako nadávka, i jako zvíře. A server nebude moct rozeznat, jak to dotyčná osoba myslel.
K tématu:
Jednou jsem dával návrh, aby se sprostá slova v chatu vymazala, nebo vyhvězdičkovala, a gizmo mi na to psal, že by server musel kontrolovat spouty zpráv, a že by ho to strašně zatěžovalo.
# 20.10.2011 13.32
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

White Tiger
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nehraji
SZ

grok:

Santea:White Tiger: a jak to souvisí s tématem karma nápad ? 3-(



Navrhoval, že když někdo napíše do chatu hanlivý víraz, tak že mu bude snížena karma. A white Tiger dal jenom takový příklad, protože slovo kráva se dá použít jako nadávka, i jako zvíře.



Přesně
i kdyby se to hvězdičkovalo taky by to server nepoznal (některá slova)
# 20.10.2011 14.34
Obrázek

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Archiv » Karma nápad. [zamknuto]

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.