Chmatákov online


Fórum – Rada ohledně notebooku

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rada ohledně notebooku

BeaT
uživatel
Obrázek
Ve hře: BeaT,BeaT™, BeaT.
SZ Mail Skype Web
Zdravím,
Chtěl bych vás požádat o radu, jelikož mám našetřených pár tisícovek, tak jsem se rozhodl si koupit konečně nový notebook. Nejvíce mě asi zaujal tento notebook Zde, ale pár lidi mě psalo, že se značkou MSI nemají dobré zkušenosti a, že je to zbytečně předražené. Já tomu, až tak nerozumím, tak se chci zeptat i vás, toho kdo se v tom aspoň trochu vyzná nebo má nějaké zkušenosti s tímto nebo se značkou MSI, popřípadě třeba jeho kamarád / kamarádka. Prosím komentáře typu „ Sračk*, to si nekupuj a tak dále si prosím odpuste, když už tak mi dejte důvod, proč bych si ho neměl kupovat.“

Děkuji předem všem za rady a přeji příjemný zbytek dne.

BeaT
# 24.4.2013 19.44
Největším zlodějem je sám život...
Neprve ti ukradne dětství, mladí, potom krásu... zdraví...
A nakonec od tebe zbaběle uteče...
Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere ;)

Obrázek

Stránky: 1 2 3

MAK_obnova2
uživatel
SZ
Jasper:
Ale jo s tím diskem máš ve směs pravdu, ale je tam hranice kdy musí stíhat procák

WTF, 120 kg chlap na mým notasu není něco, co bych označil jako běžná situace xD kravina a reprezentativní? Hehe.. plastovej notas mi nepříjde nijak špatnej.. asi máme jiný názor trošku na tyhle věci no ;)

A nemel sračky, na reklamaci je zákoná lhůta.. nikde to nemůže trvat 10 let (ano chápu tu nadsázku, použil sem ji taky)

Jinak ukaž mi, kde jsem psal, že základovku vybírám jako poslední? xD To je dobrej hlod. Já jí spíš beru jako samozřejmost, že mám vybranou desku dávno předtím než začnu sestavovat PC
# 9.5.2013 21.52
 
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
MAK dosáhl fáze, kdy se hádá proto, že se hádá :-D

MAK: Cituji CHIP: "Výměnou HDD za SSD dojdete u notebooku průměrně 40% zrychlení." Jinak řečeno, procesor i ramky to zvládají dávno, brzdil je právě disk.

Ten příměr Pentium+SSD a i7+HDD není úplně košér, protože rychlost přesnosu závisí na mnoha dalších faktech (např. rychlost SATA sběrnice).

To, že operační systém neumí efektivně rozložit výkon na více jader a zpravidla vytíží jedno a zbytek minimálně je fakt a nemá cenu se o tom dohadovat. Programovat aplikace, které samy rozloží výkon skoro nikdo neumí, neexistuje pro to ani pořádné zázemí. Takže většinou tohle obstará OS. A ten to taky neumí moc dobře.
# 10.5.2013 6.56
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
RAM 512 MB DDR2
Intel Pentium 4 2.66 GHz
Nvidia geforce 8600GT
OCZ vertex 3 MI
(na dnešní dobu poměrně stará mašina - disk testovně dodán)

Start Windows 14 sekund s čistým Windows.
Po nevypnutí programu po startu ( IOBIT antivir, core temp, atd) cca 20 vteřin
Sice je to více jak na dnešních normálních pc, ale to je snad jasný, i tak to je několikanásobně míň než s noprmálním plotnovým 7200ot

Moje aktuální sestava
Intel core 2 duo E8200 2,7 ghz
Nvidia geforce 9800GT 1gb
Ocz vertex 3 MI
3 plotnové HDD

Na dnešní poměry slabší stroj, který ale nemá problém většinu her nejvyšší nebo aspoň medium kvalitu. ( nemám důvod upgrade, zatím mi to stačí. DO budoucna plánuju max core duo quad)

Čistý start
6 sekund
S programy - 12 sekund


Mám tu i stroj s Pentiem 3 a 1gb ram, ale jelikož deska podporuje jenom IDE, nemá cenu testovat...
---------------------------------------------------

Tak ono je všeobecně známé, že intel ve většině připadů poráží AMD. AMD Sice jede na takt, ale k čemu mu to je, když má mizernou architekturu? Takovej Bulldozer měl AMD vytáhnout do výšin, ale sami víme jak to dopadlo :-D
Pokusím se pak nascenovat grafy a přehledy z časopisu CHIP, kde testují jak mobilní tak desktopové procáky a u NTB jasně vyhrává intel, tu AMD žádné šance nemá. U desktopu, tam už je to taková smíchanina, ale I5 se tam vyrovnávají 6-8 jádrové procáky, jak kdy, klidně se někde podívej. Jako i AMD ti vystačí výkonem a má lepší ceny, ale co se týče výpočetního výkonu, má intel nad AMD vysoké rezervy

---------------------------------------------------
Dobře MAKu přiznávám, asi jsem ted zaspal dobu, některé hry jsou fakt se 4 jádrem lepší, nedávno to ještě dost her nepotřebovali a aplikace na to nebyly programované ale i tak to nemění nic na tom, že je rozjedeš na mobilní I5. Kdybych stavěl desktop je 100% že bych tam hodil 4 jádro, o tom snad nepochybuješ, ale u notebooku už to zas tak nevidím. Já si prostě myslím, že nemá cenu do notebooku házet víc jak 20 táců. Hodíš tam I7, ale stejně tě bude zdržovat grafika - přiznejme si, že oproti desktopům tady grafárny ještě poměrně zaostávají. V desktopu to máš jedno, něco ti nestačí - vyměníš. Ale u notebooku budeš těžko vyměňovat grafiku, teda pokud se zrovna nejedná o slotovou. A když to tak vemeš tak i na průměrném stroji za 15 táců, když správně vybereš si můžeš dobře zahrát pár let. Neříkám že všechno rozjedeš na full HD s maximálními detaily, ale zahraješ si na dost dobré úrovni. Po nějaké době můžeš ntb prodat, k tomu přidáš ušetřený prachy a máš zase další stroj na pár let.

Ale na jednom se snad všichni shodnem. Když jsem hráč, pařmen, nebudu si kupovat notebook za 20 táců, ale radši si koupím desktop, ze kterého za stejnou cenu vytáhnu o dost víc s možnosti budoucího upgrade. Já beru ntb jako doplněk do školy, na práci a nějaké to hraní, ale rozhodně mě na něm netrápí, že nerozjedu vše na high - nepočítám s tím, hlavně že mi to aspoň nějak jede...
# 10.5.2013 8.39
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Pepsimus_
uživatel
SZ
chtělo by to taky rozlišit o jaké i5ce se tu píše. :D

nations:
Intel i7 je pro hry naprosto zbytečný. Stejně většina her nevyužije více než 2 jádra a I5 by bohatě stačila.


I5ky jsou i čtyřjádra
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000000000012YE

mě by spíš zajímal rozdíl ve spotřebě I5 oproti I7, nechce se mi to hledat. Nevím kolik to bude, ale i těch cca 20W rozdíl bude u notesu důležitej. :)

já si notes koupil herní, ono je sice pěkný ,že když chceš komp na hry, tak si koupíš stolní, ale když jsem jezdil na intr 4 roky , tak by mě stolní byl úplně k hovnu.
# 10.5.2013 9.50
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ

I5ky jsou i čtyřjádra


Tu se ale bavíme o mobilních I5 :-)
# 10.5.2013 10.09
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Pepsimus_
uživatel
SZ
nojo kurňa, to mě nedošlo. :D

ono je to stejně fuk, za chvílu bude procesor z germania. resp z nějaké sloučeniny toho, která bude mít oxid nevodivej. To pak I7 bude slabej odvar.

já bych I7 do notesu bral, do stolního bych si vzal "jen" I5 4jádro
# 10.5.2013 11.25
MAK_obnova2
uživatel
SZ
Jo :) tak s tím diskem možná máte pravdu, kurňa, začínáte mě lákat xD asi si pořídím to blbý SSD :D tata ho teď má a jen si pochvaluje. Nejsem si jistej, ale mám pocit, že start Windows 8 s SSD byl kolem 3 sekund (teďka jsme ve videu našel údajně 6) je to prostě masakr :)

Jako já nepopírám, že je SSD špatné, jen spíš bych tipl, že ty pentiumy budou stejně pomalejší, ale třeba se teda mýlím :P

BTW ja ted nasel slusnej notas za 16k.. 4 gigova i7 8 giga RAM akorat grafika dost shit.. moc her by si s ní (novějších) člověk nezahrál, ovšem pro nějakýho člověka co nehraje hry luxus
# 10.5.2013 14.36
 
Persizc_Obnova
uživatel
SZ
A na co ti je 4 jádro i7 když využiješ stěží i5? Navíc i7 4 jádro má v "levnějších" noťasích tendenci přehřívat se, to chlazení tam není moc dobře vymyšlený.
# 10.5.2013 16.10
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ
Jasně, dřív bych taky nevyužil pentium 4 a hele dneska s tím pomalu nerozjedu net

BTW já nikdy nemluvil o žádném i7 4 jádru z noťasu ;)
# 10.5.2013 16.51
 
Persizc_Obnova
uživatel
SZ
Počkej, ty jsi myslel 4 gigovou frekvenci? :D Mě to bylo hned divný, já myslel, že si se přepsal a myslel jadro to pak ok viď xD
# 10.5.2013 17.20
 
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Nedávno som skladal nový PC, kúpil som SSD disk a k tým starým mechanickým by som sa už nevrátil nikdy, to je pecka jak hovado - štart systému prakticky hneď, vypnutie tiež, načítavanie v priebehu okamihuxD
# 10.5.2013 18.33
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ
xD sráči kdybych měl prachy taky do toho jdu
# 10.5.2013 23.04
 
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
To radšej počkaj, kým na to budeš mať, je to fakt pecka.
# 11.5.2013 7.25
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ
Vzhledem k tomu, že jdu na výšku tak budu potřebovat noťas.. xD a do toho narvu všechny prachy.. chcu notas co rozjede nejnovější hry a co nejlevnějc, takže to bude boj xD a tipuju, že všechny prachy co si vydělám o prázkách do něho půjdou
# 11.5.2013 17.54
 
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Stejně se blíží doba cloud gamingu. Už teď si na svém netbooku Acer Aspire One D270 můžu zahrát třeba Borderlands nebo Darksiders II bez nejmenších lagů s maximálními detaily, které je můj displej schopen zobrazit. Doporučuju zvážit i tuhle možnost. Stačí 2,5 Mb připojení a grafika schopná přehrávat HD (což jsou z těch novějších - i integrovaných - všechny). Pak si za pakatel koupíte online licenci a paříte na mašině s parametry hluboko pod minimem :-D



Naposledy upraveno: 16.5.2013 8.12

# 12.5.2013 18.43
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov

Stránky: 1 2 3

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rada ohledně notebooku

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.