Chmatákov online


Fórum – Vikingská historie

Fórum » Diskuse mimo mísu » Vikingská historie

Montik_obnova
uživatel
SZ
Sepsal jsem vymýšlený příběh. Kdo bude chtít napíšu pokračování.

Tam kde se setkává led s vodou. Tam kde mech má pořad v sobě vodu. Tam kde vítr sfoukne i ten největší plamen. Zrodil jsem se já. Kdo jsem? O tom Vám řeknu. Jsem syn farmáře a vikingského valečníka Olafa Derfloka. A moje jméno? Jmenuji se Ulf, v překladu to znamená vlk. Už jsem na světě 20 let a přišla zkouška chlapství, poprvý jedu na výpravu hodně daleko. Jedeme už dva dny, vleče se to, strom sem, louka tam, ještě, že jedu na koni.
Náhle se koně zastavili, celá skupina stojí. V očích koní jde vidět zmatenost a strach. Vytahuju sekeru, celá skupina je obezřetnější. Vedoucí skupiny Ulrik dal povel jet dál. Jedeme teda, koně se třesou nechtějí jet dál, leč musí. Náhle jednoho z naší družiny zasáhl šíp do krku. Ulrik hned velí: ,,Rozptílit! Na dvě strany! Za Thoraaa! ''

Vytahuju sekeru a jedu za svou skupinou. V lese nás obklíčil nepřátelský kmen. Běží proti mě muž s ryšavými vlasy odhodlán mě zabít. Napřáhnul jsem sekeru a seknul ho do ramene. Upadnul, ohlédnul jsem se, svíjí se v bolestech. Přijel ke mě můj otec pokývnul hlavou a řekl: ,,Jedem!''.Jel jsem a sekal protívníky jako pšenici na poli. V tom jsem se ztratil. Můj otec nikde. Kůn' dostal zásah a shodil mě na zem. Vstal jsem a začal utíkat. Už jsem byl unaven a nepřatele kolem mě nebyli. Byl jsem sám bez družiny na uplně jiném uzemí než jsem znal. Z houší se na mě vynořili čtyři muži s meči a nevypadali, že by mi chtěli nabídnout medovinu. Chytnul jsem sekeru odrazil jsem utok dvou nepřátel. Odkopnul jednoho a třetímu sem zaseknul sekeru do nohy. Ztratil jsem zbran' začal jsem couvat šli po mě tři muži. Vytahuju dýku a nevím jak se ubraním, ale vím, že budu bojovat jak budu moct, a pokud umřu půjdu do Valhally. V tom přijela moje družina a zabila tři muže. Ulrik říká: ,,Ulfe nasedej honem! Stahujeme se, připravují invazi na naší vesnici, tohle byla jen předsunutá hlídka!''

Tak se tedy stahujem. Za náma jsou slyšet výkřiky zraněných a umírajících mužů, které mě budou provázet ve zlých snech. Dojeli sme do vesnice. Každý ví, že už nejsem jen farmář, ale i valečník, který prošel křestem ohněm. Moje činy dosvědčují jizvy a krev na obličeji a na sekeře. Pro může jsem valečník a pro ženy muž hodný se starat o rodinu. Dřív jsem byl ještě pořád jen vlčí mládě co se snaží prodrat k vlkům. Ale nyní už patřím do smečky. Všichni se na mě koukají už jinýma očima, je mi to příjemné, užívám si tento okamžik příjezdu do vesnice. V tom Ulrik řekne: ,,Jdeme do krčmy na medovinu!!'' a všichni dodají jen: ,,Agghhhrrr!''

Sedíme v krčmě oslavujeme všichni jsou na mě a ostatní mladé valečníky hrdí. Jenže neobejde se to i bez komplikací. Rick co sedí v rohu se svou partou, odvěký nepřítel Ulrika a jeho výprav řekne: ,,Olafe co ten tvůj mladej, oslavujete to tady přitom kdysbysme tam nedojeli tak ho ty 3 otrapové stáhli z kůže.. hah''. Vstal jsem a řekl: ,,Zavři hubu Ricku nebo obratím Tvé útroby naruby a budu mačkat a bude to bolet moc bolet!''. Rick vstal a řekl: ,,Hah podívejme se vlčák si chce zahrávat s vlčím alfa samcem.. tak jo. .TAK POJD! '' Otec se na mě podíval řekl: ,,Nechod'' Říkám: ,,Neboj se otče''. Vstal jsem od stolu a šel za Rickem, ale až když jsem udělal pár kroků tak jsem zjistil, že na medovinu ještě nejsem tak zvyklý a docela se motám. ,,No co.. musím do toho jít sem přece chlap.'' V duchu sem si řekl. Udělal jsem krok a poblil jsem se na Ricka...
# 18.11.2015 20.19
 
Fredy_Guvno_Obnova
autor hry
Ve hře: Fredy_Guvno
SZ
velmi dojemné, chvilkama jsem brečel, tolik emocí a vášně

wau
# 18.11.2015 21.10
WasteFuL
uživatel
Ve hře: Snaker, Snakeris
SZ
Ten závěr byl velice dojemny :-|
# 18.11.2015 21.20
 
Ibrahim
uživatel
Obrázek
Ve hře: Teplomír
SZ Skype Web

Fredy_Guvnoš:velmi dojemné, chvilkama jsem brečel, tolik emocí a vášně

wau


Každopádně pokračování je na místě. :-)
# 18.11.2015 22.33
„V momentě, kdy jste si přestali věřit, jste skončili.”
Smazaný(ilustrátor)
zablokován
Obrázek
SZ
Jelikož se nám příběh líbil a chceme pokračování,
udělali jsme se Smilem takovou ..ilustraci.. tohoto příběhu.
Na to že nás tlačil čas, tak se nám to celkem povedlo:D
http://www.jpeg.cz/obrazek/e3TO
# 29.11.2015 9.53
 
Montik_obnova
uživatel
SZ
Druhá část:
...poblil jsem se na Ricka. Zvedl sem hlavu a Rick řekl: ,,Co si to dovoluješ ty hade?!'' a dal mi tvrdý zvedák na bradu. Upadl jsem na zem, na chvíli se mi zatmělo před očima. Hudba v hospodě přestala hrát, všichni strnuli dívajíc se na mě jak ležím na prknech v krčmě. Rick se napřáhl a chtěl mě udeřit na zemi, nemohl jsem se bránit.. měl jsem dost. V tom jeho pravačku zastavil hospodský Edgar a řekl: ,,Už má dost nech ho! Olafe odnes si svého syna''.
Táta mě podepřel a šli jsme domů. Z hospody jsem slyšel Rickuv hlas: ,,Hah viděli ste to mladě jak jsem ho skolil hahaha'' Ulrik: ,,Zavři hubu Ricku...''

Vzbudil jsem se říkám si: ,,Ááá sakra to už je ráno nějak mě bolí hlava''. Medovina, včerejší bitka a adrenalin v lese udělají s  člověkem své dokonce i s vikingem. A musím říct, že my vikingové jsme velcí chlapy, normalní chlap je proti vikingovy malej chlap.
No nic nasnidám se, chleba s medem klasika, zapiju to pivem. Po snídani jsem šel za Kathe, dcerou Ulrika velitele vikingských vojsk. Už při mým příchodu se mi směje a říká: Tak co Ulfe, už seš v pořádku? ''smích'' Říkám: ,,Já už ano a co tvoje luno, pořád hoří touhou ? '' Kathe chtěla něco říct jenže přišel Ulrik.. noco takže dneska soulož nebude říkám si. Ulrik vyšel z chatrče a říká: ,,Thor s Tebou Ulfe, včera jsi bojoval statečně, ale nemysli si, že se budeš dělat návrhy mojí dceři, ještě si nedobyl ani jednu osadu dávej si pozor na jazyk.'' Kathe: ,,Ale tati.. '' a usmála se.
Usmál jsem se a šel se projít do lesa. Po cestě jsem míjel Rickovu chatř kde jsem viděl jak se na mě zlomyslně směje z okna. Říkám si: ,,no počkej''. Můj plán se nyní změnil, před pár dny jsem nastražil v polích past na vačici omrknu to. Na první pohled to vypadá, že asi nic. Mám špatnou náladu, navíc fouka studený vítr. Hele a vida vačice a živá! Tak to je super, mohl bych se pochlubit otci ale mám lepší nápad. Chytnu vačici a jdu k Rickove chatři, musím se plížit jako vačice aby mě neslyšel. Támhle sem zahlédnul menší díru v jeho chatři prostrčím mu jí tam. Už jsem u ní hodím tam vačici a zařvu: ,,Ricku tvůj úd je velmi malý!'' a začnu utíkat...

KOMU SE TO LIBI AT KOMENTUJE
KOMU SE TO NELIBI AT KOMENTUJE (ale nezajima me to)
# 3.12.2015 20.18
 
Watchník
uživatel
Ve hře: Watchn
SZ Mail
Dobrej přiběh díky za čtení:-)
# 3.12.2015 20.26
 
FisFan
uživatel
Obrázek
SZ Skype
mas to pekny budou i dalsi dily ??
# 3.12.2015 20.26
 
Wesner_obnova
uživatel
SZ
Krásný a napínavý příběh. Skvělé :-O
# 3.12.2015 20.39
 
Fredy_Guvno_Obnova
autor hry
Ve hře: Fredy_Guvno
SZ
moc milej příběh, bojím se ,že ten namyšlenej Rick tu vačici rozšlape, udělá se do ní a hodí ji do popelnice před chatrčí :(
# 3.12.2015 21.21
Smazaný(ilustrátor)
zablokován
Obrázek
SZ
Zase krásný a romantický konec:D
# 3.12.2015 21.51
 
Montik_obnova
uživatel
SZ
3. díl

Rick nadával a rozčíleně běhal po chatrči jako šváb v pekárně a snažil se chytit vačici. Já šel zkontrolovat pasti...

O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI
Přišla zima... mám prokřehlé prsty, sotva udržím sekeru. Rozdělat ohen' v lese trvá 4x déle jako normalně. Naše zásoby docházejí, stejně jako řídne i počet mužů. Bud' umrznem a nebo umřeme hlady. Šavlozubí tygři taky jako by vymizeli. Všude je ticho. Jsme zase na výpravě, celá družina. Rozdělili sme se na dvě skupiny jednu vede Rick a druhou Ulrik. O Rickově skupině jsme už dva týdny neslyšeli. Musíme najít nějakou osadu nebo umrzneme. Objevilo se před námi zamrzlé jezero. Koukal jsem na tu nádheru když v tom jsem uslyšel řev. Můj druh Skip dostal šíp do ramene.

Na druhém břehu jezera se řadili barbaři, byli početně o dost větší jak my a vypadali líp. Nebyli tak promrzlí a v jejich očích nebyla vidět taková touha po jídle. Ulrik velí: ,,Musíme se stáhno.. POZOR ZVEDNĚTE ŠTÍTY!''. Zasáhla nás salva šípů. Zvednul jsem štít a měl jsem větší štěstí, než pár druhů co to nestihli nebo to dostali do nekrytého místa. Takový déšt' šípu jsem tedy ještě nezažil. Říkám Ulrikovi: ,,Nemůžeme tu jen tak stát, MUSÍME SE HNOUT!!''. Ulrik říká: ,,Už jsem starý, nehodlám dál utíkat do boje!''
V tom se jeho nejvěrnější druhové rozběhli chtěl jsem taky, ale můj otec Olaf mě hodil na zem a řekl: ,,Stůj tady a vel ostatním podpoříš nás!''

Mé oči spatřili jak se stateční válečnici vrhanjí do přesily a deště šípu, který je oslabil než se stačili dostat k barbarům. Velím: ,,Musíme jim pomoct podte deme!'' A rozběhnul jsem se tam. Skip mě chytl a říká: ,,Ne! Tvá smrt by byla zbytečná, někdo musí říct o barbarech v této lokaci, tvůj otec by to tak chtěl dívá se na tebe z Vallhally.''
Chytnul jsem sekeru a rozsekal led na jezeře abych spomalil postupující barbary a zavelel ústup.

Touláme se a snažíme se najít cestu zpět do naší vesnice. Jsem zmatený a plný vzteků pro smrt mého otce. Vidím jeskyni a vychází z ní světlo! Velím: ,,Vytahněte zbraně a plížením vpřed''. Před jeskyní leží rozrhaná mrtvola má naše označení. Postupuju blíž a vidím tři valečníky z Rickové party. Malok, Jardek a Fler. kteří pečou šavlozubého tygra nad ohnem. Nevěřím svým očím to je užasné konečně po dvou týdnech někoho vidím. Říkám: ,,Konečně kluci, to sem rád, že Vás vidím co ta mrtvola před jeskyní?'' Malok říká: ,,Roztrhal ho šavlobí tygr''. ,,..A kde máte Ricka?'' Zeptal jsem se. Malok říká: ,,Nevím, jeden den k večeru asi tak dva dny zpátky, řekl, že de na průzkum vzal pár svejch chlapů a od tý doby sme ho neviděli, pak umřelo pár lidí zimou. Bylo nás asi 10, ale pár jich zavalila lavina a zabili tygři, velel sem tomu tady já a co vy jak se vám vedlo?''.
Ulf: ,,Můj otec a Ulrik umřeli, potkali sme obrovskou armádu barbarů, museli sme se stahnout''.
# 21.1.2016 22.13
 
Montik_obnova
uživatel
SZ
Žádné komentaře? De vidět, že není zájem takže další díl bude až za dýl a nebo nebude. :)
# 28.1.2016 19.30
 
Smazaný(ilustrátor)
zablokován
Obrázek
SZ
Cs, chci dalši dily, ale za chvily at toho neni moc:-O:-O
# 28.1.2016 19.32
 
Montik_obnova
uživatel
SZ
Jo dobrý, ale mohli byste psát názory a nákou zpětnou vazbu.
# 28.1.2016 19.34
 
WasteFuL
uživatel
Ve hře: Snaker, Snakeris
SZ
hele nic moc, radši se věnuj sádrošení ;-)
8-)
# 28.1.2016 20.58
 

Fórum » Diskuse mimo mísu » Vikingská historie

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.