Chmatákov online


Fórum – Hrnčiarstvo

Fórum » Archiv » Nápady, návrhy, připomínky » Hrnčiarstvo

Elodol
uživatel
SZ
Kedysi dávnejšie som mal nápad na skill hrnčiarstvo aj sa to tu riešilo ale potom som odišiel a neviem ako to dopadlo ale v hre každopádne nieje tak tu je návrh:
Hlina by sa kopala lopatou v ... pôvodne som chcel bažiny ale teraz tam už niesu tak by to mohlo byť v tom čiernom ostrove. Boly by tri druhy hliny a to: Íl ,hlina a magická hlina. Magická by bola najzvácnejšia a bola by prinej najmenšia šanca na vykopanie
Veľkosť skillu u jednotlivých povolaní
Remeselník-100
Pobuda – 50
Mystik – 75
Bojovník- 25
Lovec – 25
Vyrobki
Maskovacie farby alebo pobuda sa Poteší
Keďže pobudovia sa sťažujú aký sú slabý (ach jaj) tak som prenich vymyslel novinku keďže jedna z ich največich predností je plíženie a schovávanie tak by mohli hrnčiari vyrábať maskovacie farby s ktorým by sa pobuda natrel a mohol by sa zamaskovať tak že by nebolo vidno nič a nikto by nevedel o jeho prítomnosť kľudne tieto farby môžu používať aj iné povolania ale bude sa snami veľmi ťažko schovávať a pod skill 75 to prakticky nemožné a plíženie v nich bude taktiež o veľa ťažšie. Podľa toho z akým skillom budú farby vyrobené tak toľko budú môcť byť použité takže skill
Príklad pre blbých: 50- 50 použití farieb skill ,100- 100 použití farieb .použitie sa bude rátať aj vtedy keď skrytie nevyjde. Farbi sa budú vyrábať z ílu a a špeciálneho farbiva ktoré sa buď bude nijako vyrábať alebo kupovať.
Verzia 2
Okrem maskovací farieb na úplné skrytie by sa mohli vyrábať farbi aj ktoré by na určití počet pokusov o skrytie zvyšovali šancu na skrytie a plíženie ale v tomto prípade by bolo vidno aj plášť. A pre bojovníkov by sa mohli vyrábať bojové farby ktoré by zvyšovali niake bojové vlastnosti ale ak toto nechcete tak nehlasujte proti len to napíšte do diskusie ja to kľudne vyškrtnem je to len takí postranní návrh
Nádoby
Ďalším výrobkom by boli nádoby v ktorých by bolo možné uskladňovať vodu a pre upírov krv poprípade niake iné tekutiny ak by pribudli. Nábobi by mali rôznu kapacitu na 10-100 ml
Na 15- 150 ml
Na 20- 200 ml
Na 25- 250 ml
A tak by to postupovalo ďalej , na skille 100 by človek mohol samozrejme vyrobiť aj 500 ml nádobu ale kto by ju chcel na takom skille vyrábať keď do večej sa zmesti viac :-D. nádoby by sa točili na hrnčiarskom kruhu na ňom by sa spravil len polotovar ten by sa vypálil v peci a potom by sa naglazoval . Časť na hrnčiarskom kruhu: človek by navlhčil hlinu vo vode ( na navlhčenie by bolo treba 50 ml vody a kým by nemal nádobu na vodu(aj nádoba sa bude napĺňať v nijakej studni alebo v mori) tak by musel hlinu navlhčovať v studni ) a ak by sa mu nepodarila výroba na kruhu musel by hlinu znova navlhčiť. Časť vypaľovania: Vypaľovalo by sa v peci na tavenie kovu a bola by taktiež aj tu šanca že sa to nepodarí ale v tomto prípade by bol predmet natrvalo zničení a ostali by len vyhoditelné črepy. Nádoby by sa vyrábali z obyčajnej hliny a čím večí skill tak tím večia by bola šanca že sa predmet vydarí. Glazovalo by sa hnedou glazúrou ktorá by sa bežne dala kúpiť v tomto prípade by sa to 100% podarilo .

Woodoo
Tak ma napadlo že by boli aj Woodoo bábky vyrábali by sa z magickej hliny ktorá by namiesto vody navlhčovala krvou . Potreby na Woodoo bábku : Magiká hlina, krv , oko z chmatáka na ktorého chceme útočiť a forma. Postup: najprv zmiešame hlinu z krvou a vložíme do formy (keďže Woodoo bude taká špecialita tak naňu bude treba veľký level mystiky aspoň 75 (možno viac) a veľký level hrnčiarstva tiež aspoň 75 a forma by sa buť získaval niakou úlohou alebo by bola veľmi drahá) a išli by sme ju vypáliť keď by bola vypálená tak by sme do nej vložili oko dotyčnej osoby (ja viem že pri Woodoo boli vlasy ale z chmatákov padajú oká) potom ešte treba kúpiť zvitok posvätenia Woodoo bábiky a použiť ho na bábiku ak by sa posvätenie podarilo tak by zvitok zmizol a bábika by sa premenoval z „Neposvätená Woodoo bábika XY(meno)“ na „Posvätená Woodoo bábika XY(meno)“ ak by sa posvätenie nepodarilo tak by zvitok zmizol a oko by sa zničilo ale bábka by sa dala použiť znovu . Vydarenie alebo nevydarenie posvätenia by sa odvíjalo od skillu mystika .Ak sa posvätenie podarí tak môžeme začať bábku používať , ako to už nechám na mystikov lebo ja sa do toho moc nevyznám ale mali by to byť silné negatívne aj pozitívne kúzla vzhľadom na zložitosť výroby .
Ak sa vám tento návrh páčil a je šanca že ho admini zaradia tak ho kľudne rozpracujem ďalej lebo v hlave mám nápad na špeciálneho chobota vyrábaného na skille 100 , amulety zo špeciálni schopnosťami a bojového golema ale ak z tohto nápadu nič nebude takto nemá zmisel rozpracovávať



Naposledy upraveno: 31.12.2007 21.10

# 31.12.2007 17.58
 
Kernoll
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nemám
SZ ICQ Jabber
Zaujalo mě jen WooDoo. Tak sem si přečet jen WooDoo. WooDoo se mi líbí. lol jen by to chtělo popsat podrobněji manipulaci s panenkou.;-)
# 31.12.2007 19.01
And they shall beat their swords into plowshares, for if you hit a man with a plowshare, he's going to know he's been hit.
Elodol
uživatel
SZ
Big dragon to tu odomkol a že vraj nič nerobí neprajníci pozrite sa najprv na seba on sa stará o fórum! napadlo že by boli niake kliatby a útoky ihlami . mohla by na útočenie zvitkami na diaľku alebo nové zákerácke zvitky napríklad na zmiznutie itemu z inventára , nemožnosť útočiť, skryť sa , alebo niaka príšera čo zaútočí na obeť a tak . podľa mňa ak by sa milo schválilo tak by musela byť samostatná téma CO je už veľmi silne na WooDoo alebo veľmi slabe lebo to je veľmi relatívne no uvidíme inak zajtra pridám návod na chobota a asi mu vymyslím niaku super vlastnost tak sa tešte
# 31.12.2007 22.39
 
Rabbit
uživatel
Obrázek
Ve hře: Rabbit
SZ ICQ
Moc dlouhý... :-|
# 31.12.2007 22.58
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fumaster
zablokován
Obrázek
SZ ICQ Web
Nechce to někdo přečíst nahrát a dát sem link ? :D
# 31.12.2007 23.05
 
durda72
uživatel
Obrázek
Ve hře: durda72
SZ Mail ICQ Web
To je dlouhýý zkrať pls;-) jak dlouho si to psal??půl hodiny?:-D:-)
# 31.12.2007 23.17
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Elodol
uživatel
SZ
co deticky nenaucili vas v skoel rychlo citat ci si este musite predcitovat a citat nahalas mne precitanie takehoto textu trva 5-10 min lol
# 1.1.2008 0.27
 
RockFire
uživatel
Obrázek
Ve hře: RockFire
SZ Mail ICQ Web
Co takhle nebýt liný a idoivědět do mého topicu? 3-(

Módi, spojte to pls... Teda, esli můžete :-)
# 1.1.2008 0.42
 
Fumaster
zablokován
Obrázek
SZ ICQ Web
Edol: OK zkusil jsem to stopoval jsem to minuta a 48 sekund
# 1.1.2008 10.01
 
tomas.oxi
uživatel
SZ ICQ Jabber Skype Web
jj woodo se mi libi..ale neco malo sem nepochopil kdyz je to psany v slovenstine..ale chapu to celkem
# 1.1.2008 10.20
Narodil ses jako originál, neumírej jako kopie...
Obrázek
bigdragon
uživatel
Obrázek
SZ Jabber
jasně, je to moc dlouhý- fakt debilita (a že takovej stupidní OT bude dělat i nějakej moderátor...)


Vzhledem k tomu, že jsem to kdysi s eldolem vymyslel, tak jsem pro :-)
# 1.1.2008 11.54
Obrázek

Fórum » Archiv » Nápady, návrhy, připomínky » Hrnčiarstvo

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.