Chmatákov online


Fórum – Pohádka

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Vaše tvorba » Pohádka

pan Losos
uživatel
Obrázek
SZ Mail
Tak jsem se zase extrémně nudil... CoD4 už jaksik není "in". Chmat mi nevydrží dýl jak 30 min a ostatní činnosti se mi prostě provozovat taky nechcou...
A tak píšu pohádku. Mám 2. verze. +3 a 18+... Zde uveřejním tu +3. :-)

Pohádka o římském převozníkovi


Jednou v daleké Itálii žil převozník na řece Tibéria, za vlády Císaře Tibériuse. Římský Císař Tibérius nebyl žádný svatoušek. Válčil se všema sousedícíma králoství.
Válčil dlouho... Potřeboval výzbroj pro své vojsko a to není zadarmo a tak začal vybírat kruté daně. Vybíral daně za vše. To se nelíbilo nikomu ani našemu převozníkovi.
Jednou se vracel do své chýše od řeky. Měl hlad. Pomyslel si "Kdybych měl ženu, tak by mi určitě navařila, jenže nemám peníze na daň, Tibérius vybírá daně i za ženu!"
Celý rozzlobený šel do lesa pro borůvky, aby nebyl úplně hladový. Kdyžv tom mu projelo hlavou "Kdybych měl děti určitě by mi pomohli se zběrem borůvek" Až se nasytil
šel si lehnout do své chýše, ale nemohl usnout, bylo mu zima "Ach, kdybych měl chatu, tak by mi určitě nebyla zima, jenže já mám jen tuhle chýši z chrastí!"
Chtěl v myšlence pokračovat, když v tom ho kousl mravenec do zadnice. Vyjekl "Agrh!!!" A začal kolem sebe mlátit sukovicí. Mravenec utekl. Převozníkovi se v hlavě honilo pár nadávek.
Pak usnul.
Zaspal. Převozník se naštval "Kdybych měl kohouta určitě by mě vzbudil, jenže Tibérius chce daně i za něj!" Pochmurně vstal a šel do roboty. Jelikož byl převozník
odevzdával daň z povodného. Jeho obchod šel špatně, když už se někdo chtěl dostat na druhou stranu, tak řeku přeplaval s posměškem na převozníka.
Ale občas tudy táhly germánští obchodníci, kteří nemohli své zboží nemočit. Byla to zlá doba. Kdo neodevzdal daně byl roztrhán lvy v římském Koloseum.
Převozníkovi měl přátelé, jelikož daň na přátelství ještě nebyla zavedena. Ale jeho přítelé byly odvlečeni na vojnu. Zůstal on a jeho chýše.
Převozník měl jméno... Pedofius. Jeho rod zde na řece žije už odedávna.Avšak všechen jeho rod byl odvlečen do války. Pedofiuse neodvlekly tehdy byl ještě příliš mladý
, ale dost starý na to, aby se o sebe dokázal postarat sám. Ale jednou to přijít muselo. Pro převozníka si přišli vojáci, aby ho s sebou vzali do války. Pedofis měl dvě možnosti.
Buď utéct a žít ještě horším způsobem než do teď, nebo jít do války a dostávat tučné žoldné, ale za to mohl ve válce zemřít.
Nechal se odvléct.
Ve válce se mu docela líbilo. Snad to bude tím, že ho téměř okamžitě povýšili a tak se neúčastnil bitev, ale jen seděl, jedl, pil a vydával rozkazy.
Jednou měl na starost tábor o patnácti legií, to je skoro celá římská říše! A tolik lidí potřebuje jíst... Lakomý Tibérius, přestal vykrmovat a hýčkat své vojsko. Dobil skoro celou Evropu.
Už je nepotřeboval. Přestal posílat jídla, které obyčejné posílal v takové hojnosti. Vojáci měli hlad a chtěli domů. Začala vzpoura. Převozník Pedofius, tedy Generál Pedofius
své vojáky podporoval ve vzpouře. Netrvalo dlouho a už táhli do říma, aby se pomstili Tibériusovi. Do říma táhli dlouho...
Jak dorazili k Římu, hned jim lidé šli vstříct. Pedofius si byl vědom jistého vítěztví.
Hned jak se Tibérius dozvěděl o obrovské vzpouře, začal se chystat. Chtěl požádat o pomoc své sousedy, ale žádní sousedi nebyly. Všechny je vyhladil při válce.
Tibérius začal běsnit "Pedofius, ten prohnilý zrádce!".
Mezi tím už Pedofius formoval své řady vojáků a válečného náčiní. Ihned jak se přiblížili k branám Říma, tak se rozevřeli dokořán a uvnitř je vítající lid. Tibérius vše pozoroval z okna.
Ve zlosti zhodil květináč a zařval.
Pedofius se stal novým římským císařem. Jeho první rozkaz zněl: Tibériuse uvěznit do nejtěžšího žaláře a zrušit všechny daně, které kdy Tibérius zavedl!
Jeho lid žil s ním šťastně až do smrti.

Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. :-)


(Napsal soudruh Losos)

Omlouvám se předem za chyby.
# 26.11.2008 18.33
Áj níd mór drags! :idea:
  • Hodnocení výtvoru
  • Hodnocení: 67 %     Hlasovalo: 6
  • Líbí se vám pohádka o Pedofiusovi?
  • Ano.5 hlasů, 36 %36 %
  • Nečetl jsem to.7 hlasů, 50 %50 %
  • Ne.2 hlasy, 14 %14 %
  • Celkem 14 odpovědí
kill boy
zablokován
Obrázek
Ve hře: VoLaKuS
SZ Skype
Nečetl jsem to Ale určitě bude hezká ;)
# 26.11.2008 18.46
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
xHALucinaTORx
uživatel
Obrázek
SZ

kill boy:Nečetl jsem to Ale určitě bude hezká ;)


Jestli si to nečetl tak se nevyjadřuj :D Jinak, docela dobrý...
# 26.11.2008 18.57
ObrázekObrázekObrázekObrázek
aaaa
uživatel
Obrázek
Ve hře: Cris a [C]Ristianko.
SZ Mail ICQ Jabber Skype Web
Jo,dobrý proč nejsi redaktor?:-D
# 26.11.2008 19.05
Ženská je nebezpečná ze předu, kůň ze zadu...
...dement ze všech stran.

Jirekcz
uživatel
SZ
Až na ty hrubky se mi to docela líbilo ...
Ale je to takové ... Bez větší pointy.
Ovšem pro většinu hráčské populace na Chmatákově to je více, než dostačující ...
# 26.11.2008 19.05
My goal in life is to be a wit. I am often told that I'm already halfway there.
Coca~Cola®
uživatel
Obrázek
Ve hře: Frankenstein
SZ Mail ICQ Jabber
Celkem pekny, mas od mne jednicku, na rybu je to super....

P.S.nechces mi napsat slovovku?
# 26.11.2008 19.12
Jakékoliv informace o mně je z globálního hlediska principiálni bazírovaní na bázi mentálního kompromisu, je zcela nerentabilní o této zaležitosti dále polemizovat 8-)



Narayenko
uživatel
Obrázek
Ve hře: Narayenko
SZ Mail Jabber
Nečetl jsem to, protože to neni ta 18+.xD
# 26.11.2008 19.31
Czech Melbourne shuffler
Addicted to Hardstyle <3
http://www.shuffl3.cz
pan Losos
uživatel
Obrázek
SZ Mail
Tu sem dávat nebudu, Dj Miky by mi to smazal po prvním řádku čtení. :-D
# 26.11.2008 19.47
Áj níd mór drags! :idea:
Narayenko
uživatel
Obrázek
Ve hře: Narayenko
SZ Mail Jabber
Tak mi ji pošli na ICQ.
# 26.11.2008 19.47
Czech Melbourne shuffler
Addicted to Hardstyle <3
http://www.shuffl3.cz

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Vaše tvorba » Pohádka

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.