Chmatákov online


Fórum – Programování

Fórum » Diskuse mimo mísu » Programování

Starej Monty
uživatel
Obrázek
Ve hře: SkaterBoy
SZ Skype
Ahoj někdo mi smazal učet i tohle téma. Tak zakládám znova. Kdyby mě někdo chtěl pomoct s programovaním webů tak budu rád.
Kdysi sem dělal naký primitivní HTML, ale to už se nepoužívá.

Dík, ahoj.
# 29.7.2015 9.45
Uvnitř každého z nás je světlo
Nikdy není skryté, jen ho musíš zažehnout
Je to jediná věc, které musíš věřit
Je to jako diamant, stačí ji najít
MAK_obnova3
uživatel
SZ
http://www.youtube.com/watch?v=8OBfr46Y0cQ

Zkus ten wordpress.. je to fakt asi to nejlepsi pokud si chces sam udelat dobry web.
# 29.7.2015 16.16
 
Starej Monty
uživatel
Obrázek
Ve hře: SkaterBoy
SZ Skype
Dělal jsem redaktora na jednom webu přes wordpress a nepřišlo mě to nějak buhvi co. Řekl bych, že HTML a CSS je více profesionální.
# 29.7.2015 18.17
Uvnitř každého z nás je světlo
Nikdy není skryté, jen ho musíš zažehnout
Je to jediná věc, které musíš věřit
Je to jako diamant, stačí ji najít
MAK_obnova3
uživatel
SZ
Wordpress ti dovoli vytvorit si web dle tvych predstav a kodeni v HTML a CSS udela za tebe, starou cestou uz dneska nikdo nekodi (a pokud ano tak to je neefektivni). Je to dobre jen pokud chces mit dobre zaklady toho jak se delaji weby.

Treba tohle: http://www.quietvibes.com/ bylo vytvoreno behem chvilky ve wordpressu
# 29.7.2015 18.26
 
Nexoušek_obnova
uživatel
SZ
@Shadowmak: Aha, a kdo si myslíš že kóduje ty šablony pro CMS? 3-(

.. že neefektivní, ach jo. lol
# 29.7.2015 19.19
 
MAK_obnova3
uživatel
SZ
Aha a bavime se tu o vytvareni sablon nebo o normalnim cloveku co si chce udelat web? Ono pred tim nez zacnu picovat by to chtelo zapnout mozek a premyslet nad kontextem cele diskuze (ktery je v komunikaci pomerne dulezity).

A ano pokud si chce montik udelat web je pro nej neefektivni jit a kodit to od zacatku v HTML a CSS kdyz si muze behem chvilky udelat neco jako toto: http://imalreadyhere.com/

Boze takovej urypanej blbecek mi vzdy zvedne zlucnik.
# 29.7.2015 20.49
 
Nexoušek_obnova
uživatel
SZ
Ježiš, mistr světa amoleta promluvil. Blbeček si řekni svému tátovi, uvidíš jakou ti vytancuje na tu Tvou nevymáchanou hubu.

Co je neefektivní na HTML(5) / CSS(3)? Šablonovací elementy se využívali a využívat budou. Bez nich si moc ohledně layoutu stránek neškrtneš. Pokud chceme vytvořit nestatické www stránky budeme potřebovat využít webserver trochu více, nejspíše i s databázovým serverem že? Ovšem dotazující neujasnil jaký typ webu vlastně potřebuje udělat pro své potřeby že? By mě zajímalo, kdo že je tu blbeček? :-[

Tak pokud je www stránka dynamická svých obsahem, využíváme dalších technologií, které běh těch aplikací zajišťují. Pokud neumíme v programovacích jazycích chodit a nehodláme se je učit, můžeme využít nějaký opensource typu wordpress, drupal, prestashop etc. Následně na ně nasadíme nějaký layout vytvořený právě elementy jemu určenými. Tedy primárně HTML(5) / CSS(3 třeba s využitím, dnes tak oblíbených preprocesorů).

Jestliže má být stránka statická, může se jedna např. o jednoduché firemní stránky, portfolia či MFA weby, většinou pro snížení nákladů na provoz a ušetření času využíváme pouze šablonovacích elementů. Protože na co těch pár řádků využívat následně tolik výkonu ze serveru že. :-))

Jinak když už mu poradíš wordpress, tak by jsi mu taky o tom mohl napsat trochu více. Aby nebyl další z těch co se tu budou za pár týdnů ptát jak odviruje web postavený na wordpressu. Takový mě většinou končí v mailu a následně proplacená faktura na bankovním účtu. Aneb když si někdo začne stavět web bez znalostí. A zm#di jako já na tom těží.

Hihi, zatleskáme všichni Makovi. 8-)
# 29.7.2015 21.12
 
Starej Monty
uživatel
Obrázek
Ve hře: SkaterBoy
SZ Skype
Nehadejte se borci. Nex v tom umí chodit to musím uznat.

Ja ten web chci pro moji firmu. A naučím se s HTML později možna CSS ještě nevím přesně, možná zkusít i Wordpress. Ale to HTML mi přide takový klasický a profesionalnější a, že to budu mít líp pod palcem.

Chci umět programovat a vědět aspon trochu o co de. Pač nejlepší šef je ten co si projde všema profesema.

Ale díky za rady kluci.
# 29.7.2015 21.35
Uvnitř každého z nás je světlo
Nikdy není skryté, jen ho musíš zažehnout
Je to jediná věc, které musíš věřit
Je to jako diamant, stačí ji najít
Nexoušek_obnova
uživatel
SZ
@Marty: Napiš trochu více, jak by ten web měl vypadat. Budeme tě potom moci nasměrovat. Začni si študovat HTML ale k němu i CSS. Až toto bude zvládat na pohodu (dá se naučit za pár dnů). Tak bych se pouštěl do větších akcí. Zkus si nakódovat nějaký layout z PSD návrhu a uvidíš jak na tom budeš. ;)

- Google taky poradí
- jakpsatweb.cz
- w3schools (HTML)
- w3schools (CSS)
# 29.7.2015 21.52
 
Starej Monty
uživatel
Obrázek
Ve hře: SkaterBoy
SZ Skype
No tak představuju si to něco jako tady ten web asi. Nahoře logo. Vlevo naka lišta s Novinkama, informacema atp. Potom časem zařidit E-shop atp. Naký ty reklamy potom

Jo nastuduju si to pomalu na jakpsatweb.cz je hodně věcí, ale hodne vecem taky nerozumím este
# 29.7.2015 21.56
Uvnitř každého z nás je světlo
Nikdy není skryté, jen ho musíš zažehnout
Je to jediná věc, které musíš věřit
Je to jako diamant, stačí ji najít

Fórum » Diskuse mimo mísu » Programování

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.