Chmatákov online


Fórum – Rozjedu to?

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rozjedu to?

Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Jelikož nedávno vyšlo Gta 5, rád bych se tu zeptal odborníků, zda-li to má popelnice rozjede a pokud ne, neshoří, když to zkusím? A co případně hodit do upgradu?

Milášek

GPU: GeForce GTX 260 (lol)
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66Hz
Paměť: 4 GB RAM (3,25 GB použitelných)
Operační systém: Windows 7

Příliš se v těchto věcech nevyznám, teda...Vlastě vůbec, takže když tu bude někdo, kdo by i pomohl, mluvte prosím česky, kuju :3333
# 19.4.2015 18.38
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.

Stránky: 1 2 3 4

Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Mám tam 4GB RAM, využitých asi 3,75 GB. Po přeinstalování bych musel ještě koupit další paměť (do těch 8 GB, +0,25 se mi zdá málo.
Budu se radit s odborníkem v jedné prodejne, se kterou mám dobre zkušenosti. Díkec lidičky, moc jste mi pomohli :-)
# 21.4.2015 6.12
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
RAM je ten nejmenší problém. Začal bych hlavně tím, že to přeinstaluje na windows 7 64bit. GTA V má i v požadavcích přímo napsané, že máš mít 64bit systém nehledě na to, že se ti pak uvolní těch 750MB ;-) Bez investice si to viceméně zahraješ a RAMku můžeš koupit někdy jindy.

Obchodník ti poradí, aby si nakoupil 50 tisíc věcí jak je znám. ;-)
# 21.4.2015 10.57
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Kupoval jsem u něj tento pc za 25K asi před několika lety a nemůžu si stěžovat. Zatím rozjedu to, co chci. Uvidím co mi poradí a na cenu.



Naposledy upraveno: 22.4.2015 9.04

# 21.4.2015 13.30
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
http://downloadmoreram.com/ a nebo si ji stáhni :D
# 21.4.2015 20.04
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Umím číst, ale stejně se zeptám. Co je to za bullshit? :D
# 21.4.2015 20.36
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
nations: Opravdu je GTA V nenáročné na RAM? Pamatuju si, že San Andreas byly docela žravé, protože si to udržovalo většinu mapy v paměti.
A s tím zásahem do registrů je to nějakej blafák (určitě šel odemčít u XP ten sotwarovej 3GB strop a dostat je na 4, ale 4GB 32-bity naadresuješ, 8GB přímo určitě ne a nepřímo to nebude žádnej med, nevěřím, že to Win umí sám od sebe - takže hádám, že je jen "uvidíš";). Tady mluvíme o hardwarovém omezení, teoreticky se to dá emulovat softwarově, ale těžko na úrovni OS.

Malá ramka se dá trošku ošidit rychlou vyrovnávací pamětí. Ale to znamená buď SSD nebo kvalitní flešku + USB sběrnici.
# 22.4.2015 10.08
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Zásahem v registru dokáže opravdu donutit systém, aby dokázal pracovat s větší pamětí. Na jednom z počítačů, kde jsem měl photoshop a nechtělo se mi to zrovna přeinstalovávat jsem to tak dočasně vyřešil. Dostal sem se na hodnotu okolo 5GB. Jak to přesně funguje nevím. Ale samozřejmě je lepší používat 64 bit a nic takového neřešit.

Vyrovnávací pamět na ssdčko nebo flash je poměrně blbost. Furt to nedosahuje takových rychlostí a je to nejlepší krok jak obě varianty poslat do křemíkového nebe diky neustálému přepisování. Ale jako ano, aspoň ti to nezabije práci, protože swapování z HDD na kterém běží systém je maras :D

GTA V na 4GB bez problému rozjedeš. W7 už je dost chytré na to, aby v připadě potřeby uvolnilo co nejvíc RAM pro jinou práci. Ano, není to sice ideální, ale dá se to.
Nevím, jak to dělám, ale u žádné hry se mi nikdy nepovedlo ani na 64bit překročit víc jak 3.8GB RAM. (a to mam vyplej swap, takže opravdu vše jde do RAMky) Ale taky záleží, co ti běži v pozadí. Takový prohlížeč v dnešní době nemá problém sežrat i 1.5GB.
# 22.4.2015 12.00
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
MAK_obnova3
uživatel
SZ
By muselo používat nějakej hash, protože je to logicky blbost, jelikož 32 bitovej systém může adresovat pouze 2 na 32 bytů. A pochybuju, že jakýkoliv program dokáže nějak snadno změnit systémové funkce, aby používali víc ty 32 bytový číslo

Upřímě by mě zajímalo jak tohle funguje potom xD
# 23.4.2015 13.40
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
No má to nějakou souvislost s PAE a úpravou systémového kernelu. Jedno z hlavních omezení je hlavně to, že pro jednu aplikaci máš maximálně těch 3.25GB, což by ale neměl být problém :D Pokud teda nestříháš nebo mega neupravuješ v Pshopu

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/048ed81d-0e9a-471c-99fa-ca6c26c956d1/how-much-memory-can-windows-7-32bit-support
# 23.4.2015 19.14
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
MAK_obnova3
uživatel
SZ
V tom případě to ale musí tvůj procesor podporovat ne? Podle wiki to mají jen některé Intel procesory.

Úprava kernelu se mi zdá nepravděpodobná, systém by neměl povolit zapisovat do kernelu ne? Určo by to mělo být chráněný. Jinak by to bylo brutálně náchylné na hacky.
# 23.4.2015 20.02
 
PHILIPS
uživatel
Obrázek
Ve hře: Kratos, BazeranT
SZ Mail Skype Web
Pokiaľ to rozbehneš ty, ja určite :) Takže pomohli aj mne :) :) inak ja to teraz sťahujem (32linkov po 2GB :D ) aby som zistil, či mi to pôjde a potom to možno kúpim :D
Ale nedávam tomu takú nádej nakoľko mi dosť lagovalo Dying Light :/
# 24.4.2015 19.50
LEVA nezaujíma čo si o ňom myslia OVCE!
Houg_
uživatel
Obrázek
Ve hře: Houg,fappy
SZ Mail Skype
PHILIPS: cracknuté verze mají cca o 30-50% větší nároky, takže to je takový nic moc test, pokud jsi někde na hranici spustitelnosti. Lepší je si od někoho nechat sdílnout knihovnu a vyzkoušet to ofiko, pokud opravdu uvažuješ, že by sis to někdy později koupil. (akorát nevím, jestli steam třeba nemá nějáké omezení na to sdílení... nikdy jsem se s tím ale nesetkal)

Monomean: Pak někam napiš aj, jak jsi dopadl... Nevěřím tomu, že by jsi to rozjel na GTX 260 (Ikdyž to je hezky vybavená grafika na rok jejího vydání). +bacha na ty RAM paměti, kdyby jsi nakonec dokupoval, je to docela zrádné hlavně co se kompatibility týče...
# 25.4.2015 10.18
 
MAK_obnova3
uživatel
SZ
Já čekám až mi skončí zkouškové a též jdu na to :twisted: už se těším. Ale též se bojím, že to nerozjedu :( Moje dvoujádrová i5 by to mohla zvládnout (virtual 4 jádra) ale grafárna je slabší. Uvidíme.

Ale naštěstí dopařeno na PS3 8-) takže na to tolik nespěchám.



Naposledy upraveno: 25.4.2015 18.38

# 25.4.2015 10.24
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Kdes přišel na to, že cracknuté verze mají o 30-50% větší nároky? O_o S náročností hry to nemá vůbec nic společného :D
Ano, tuto funkci mělo jen pár her a to přímo od výrobce hry, ale i tak se to podařilo po nějakém čase obejít. u GTA tohle není
# 25.4.2015 11.20
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
PHILIPS
uživatel
Obrázek
Ve hře: Kratos, BazeranT
SZ Mail Skype Web
Čo myslíte? www.alza.sk/lenovo-ideapad-z50-70-black-d2192430.htm Na minimálnych detailoch by som to rozbehnúť mohol? :) Ale tiež si mi vnukol nápad Houg, napíšem kamošovi a skúsim to tak cez ten steam :)
# 28.4.2015 0.21
LEVA nezaujíma čo si o ňom myslia OVCE!

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rozjedu to?

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.