Chmatákov online


Fórum – Abyr

Fórum » Diskuse mimo mísu » Abyr

MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Obrázek

Zdravíme všetkých súčasných aj bývalých hráčov chmatákova.
Radi by sme Vám predstavili novú slovenskú online RPG menom Abyr. Jedná sa o fantasy hru pre viacerých hráčov.

Cieľom hry je, ako u väčšiny online RPGčiek, zabíjať príšery a ostatných hráčov, zbierať, kupovať a predávať veci, zbierať exp, postupne sa vylepšovať, ale hlavne sa zabaviť. Na začiatku si môžete vybrať z 5-tich povolaní:
Bojovník, Mág, Ninja, Lukostrelec a Remeselník.

Momentálne je hra spustená, dá sa na ňu napojiť bez hamachi, ale je len v testovacom režime. To znamená, že bude o týždeň-dva zatvorená, účty budú vymazané a začne sa pracovať na jej vylepšení. Momentálne hra nie je stabilná a prípadné client crashy (okienko s tlačidlom "neodoslať" ) mi hlásiť nemusíte, o nich vieme a pracujeme na ich opravení. Ale akékoľvek iné bugy, preklepy či lagy, nám nahláste, aby sme ich mohli opraviť.

Cieľom tohto testu je jednak nájsť bugy, ale tiež aj zisiť, či by bolo o takúto hru záujem a či sa máme pustiť do vydania novej verzie, kde bude menej bugov a viac itemov, máp, NPC a eventov. Preto ak sa Vám hra páči, resp. nepáči, tak to
určite napíšte.

Ak Vás hra zaujala, môžete si ju stiahnúť na kliknutím na tento odkaz:
Abyr na stiahnutie
Je to inštalácia, ktorá Vám Abyr nainštaluje.

S pozdravom,

Autor: The Raven
Spoluautor: MoNoS

Screenshot:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Naposledy upraveno: 27.8.2014 12.30

# 27.8.2014 11.41
:'D

Stránky: 1 2

Ghoom
uživatel
Obrázek
Ve hře: click, Mr_click
SZ Mail
Nevidím žádnou adresu :-O
# 27.8.2014 11.46
Du.. Du hast.. Du hastlit.. Du hastlit kokain..:twisted:
MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Ešte sa mi to uploadovalo, a ja som to omylom odoslala :) Už ho tam máš ;-)
# 27.8.2014 11.53
:'D
Dvoulistek
uživatel
Obrázek
Ve hře: Dvoulístek/(Troj)Lístek
SZ
Obrázky nefungují.
# 27.8.2014 12.26
V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát R.

MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Nečakala som, že mi to imgupload po 10 minútach zmaže.. Screenshoty sú obnovené..
# 27.8.2014 12.31
:'D


SZ
Zajimal by me smysl vytvareni her pres "editor"... Kdr si poskladas mapu apod. z veci co tam je jak 5ti lete dite :D



Naposledy upraveno: 27.8.2014 12.34

# 27.8.2014 12.32
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
V čem hru tvoříte a kdo zvás dělá grafiku?
Grafika vypadá pěkně :).
# 27.8.2014 12.33
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Chmat - MMF2 ;) Hral si ho? Hral.

Grok: Všetko je v credits v hre.
# 27.8.2014 12.34
:'D


SZ

grok:V čem hru tvoříte a kdo zvás dělá grafiku?
Grafika vypadá pěkně :).



Myslim ze to je pres eclipse.

Chmat jsem hral ale chmat je jeste cecku a server pouze v cecku a nepouziva grafiku jinych...
# 27.8.2014 12.37
 
MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Grafika je verejne dostupná na nete a je mnoho hier v USA, kde sa používa táto grafika a je tam dosť ľudí online, pretože ich zaujíma len výsledný produkt. Nie spôsob, akým bola hra urobená. Prospetk Source musel Raven tiež ešte "doprogramovávať" vo Visual Basicu, pretože tam všetko nebolo OK, tak isto ako Gizmo musel "doprogramovávať" v C++.
# 27.8.2014 12.39
:'D
Burner
uživatel
Obrázek
Ve hře: Burner
SZ ICQ
Slovenské hry vo všeobecnosti nikdy nemali úspech.

Ale každopádne, zapol som, pozrel som si tutoriál, nič som sa nedozvedel, nevedel som čo mám robiť. Snažil som sa vojsť do interiéru a podarilo sa mi to až na 6. krát. keďže držím šípku hore, tým vojdem a dvere sú hore, čiže hneď na to som aj vyšiel. Našiel som zaujímavé príšery, od trojhlavých hadov, zombie pirátov, až po jožina z bážin s medveďmi v podzemí, čo mi trochu ťahá logiku. Taktiež nejakého disko chlapíka, toho Ota čo je aj vyššie v screenoch, s tými okuliarmi (neviem či to mal byť archeológ) ktorý odo mňa chcel aby som zabil zombíkov. Po cca 10 minútach sa mi podarilo nasadiť meč, ktorý som ani nevedel, že mám. Na preklade by to taktiež chcelo zapracovať, keďže niekedy som strácal pojem o tom, čo mi to vlastne hovoria.
Zobral som pár questov, ktoré ani neviem ako si pozrieť v nejakom quest liste a ktoré som ani nemohol akceptovať / odmietnuť, iba prijať stlačením "pokračovanie". Doteraz som ani neprišiel na to, ako si môžem pozrieť svoj quest list. A keď idem znovu ku NPC, ten sa ma akurát spýta "Už to máš?" Keď ma zabili, znovu som musel nájsť na začiatku kľúč ktorý ani neviem ako sa mi minule podarilo zobrať, keďže najprv nefungoval a potom zrazu áno.

Každopádne, chcelo by to zapracovať na veľa veciach, ale hlavne podľa mňa na tutoriály a preklade.
# 27.8.2014 15.57
 


SZ

MoNoS:Grafika je verejne dostupná na nete a je mnoho hier v USA, kde sa používa táto grafika a je tam dosť ľudí online, pretože ich zaujíma len výsledný produkt. Nie spôsob, akým bola hra urobená. Prospetk Source musel Raven tiež ešte "doprogramovávať" vo Visual Basicu, pretože tam všetko nebolo OK, tak isto ako Gizmo musel "doprogramovávať" v C++.



Gizmo to musel "doprogamovat" stejně jako ten tvůj kámoš? To asi ne... asi vůbec nevíš co srovnáváš :D

Každopádně by mě zajímalo co musel doprogramovávat, když jsem postupoval podle tohoto www.moddb.com/engines/prospekt-source/tutorials/a-newbies-guide-to-prospekt tak mi to fungovalo a nemusel jsem nic programovat :D
# 27.8.2014 17.23
 
MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Burner: Vďaka za podnetnú kritiku, určite sa pozri aj na novú verziu, v ktorej budú všetky veci, ktoré si napísal opravené, spravené lepšie.
Na začiatku lepší tutoriál pre úplných nováčikov, viac premyslené NPC, eventy.. Questlist síce nebude, ale každé NPCčko ti povie, čo máš urobiť, nespýta sa len: "Už to máš?"..

SNIPER: Pýtala som sa Ravena a on mi povedal, že v tom engine na začiatku sú len základné veci, je to nepreložené, nie je tam vôbec remeselník, ktorého musel celého tam pridať, aj s craftením, drevorubačstvo apod. + ten engine zo začiatku padal každú minútu.. :D
# 27.8.2014 18.08
:'D
PHILIPS
uživatel
Obrázek
Ve hře: Kratos, BazeranT
SZ Mail Skype Web
Trochu mi to pripomína koblihov Rovbelik :) Kto hral vie :D
- Inak trošku je to otravné, že ked ťa zabije Králik, tak zasa musiš hľadať klúč a otvárať dvere :)
- Potvrdenie úlohy by som nastavil tiež na volake tlačítko.
- Začal som remeselníkom, ale poviem ti, že nemá šancu zabiť králika :D
- Ešte by som chcel dodať, že by si tam do toho Tutorialu mohol doplniť ako čo a kde zohnať + spraviť ho dlhší :)
- Je tam síce v nastaveniach nastavenie na celú obrazovku, ale nefunguje to :(
- Určite by som pridal nejaké tie klavesové skratky pomocou ktorých otvorím Inventár a tie veci vedľa neho :)
- Zatiaľ som skúšal len rúbanie dreva, ale mohlo by sa stackovať napr. po 6,10 :)
- Zatiaľ som len na králikoch a hram za Remeselníka, ale mohli by ste im ubrať dmg. Zatial čo ja im dávam za 1, oni mne za 4-7. Nieje možné ich zabiť bez toho, aby Remeselník aspom raz neumrel. Alebo im navýšiť zakladné poškodenie na viac než 1 :) EDIT: Ešte ma napadá, že by na začiatok Remeselník mohol dostať nejakú tu začiatočný nástroj(sekeru,...).

Inak vyzerá to v pohode tak dúfam, že sa na to nevykašlete a budete v tom pokračovať :) Nezabudni informovať o vývoji :)

EDIT: Mohol by si do tutorialu napísať, že veci zo zeme sa zbieraju Medzerníkom :)



Naposledy upraveno: 27.8.2014 22.23

# 27.8.2014 21.37
LEVA nezaujíma čo si o ňom myslia OVCE!
mystiks007
uživatel
SZ Mail
Ahoj, dnes jsem se zaregistroval a je vidět, že jste úplne na začátku. Po pár minutách mě to omrzelo, ale věřím, že to vylepšíte. Nemáte nějakou web stránku, příp. fórum? Už se těším na aktualizace.
# 27.8.2014 21.49
 
MoNoS
uživatel
Obrázek
Ve hře: MoNoS
SZ Skype
Vďaka za ohlasy :)
Naozaj sme ešte len na začiatku, preto zatiaľ webstránku ani fórum nemáme, ale po vydaní novej, lepšej verzie sa na tom bude pracovať.
Zatiaľ môžem prezradiť, že v novej verzii je už opravená diakritika, preto to nehádže čudné znaky pri jej písaní ( pre pamätníkov akým je napríklad kratos: na rowbeliku ťa to koplo keď si napísal dlhé i :D ), bude pripravený tiež dlhý interaktivný tutoriál, ktorý ťa nepustí ďalej dokým sa nenaučíš celé ovládanie.

PS: Kratos, ty ešte žiješ? :D :D
# 27.8.2014 22.32
:'D

Stránky: 1 2

Fórum » Diskuse mimo mísu » Abyr

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.