Chmatákov online


Fórum – Kamera na kolo?

Fórum » Diskuse mimo mísu » Kamera na kolo?

Kristyna_Graffitka
uživatel
SZ
Zdravím Vás,
s kamarády v létě plánujeme menší cyklo-vodácky výlet, tak jsem za tím účelem zakoupila akční kamerku MagiCam S70- http://www.magicam.cz/obsah-baleni-aee-magicam-s70/aee-magicam-s70-akcni-sportovni-kamera/

Jsem s ní vcelku spokojená, má řad užitečných funkcí a za cenu 9500kč je to rovněž skvělý poměr ceny a výkonu :) Má k nějaké to příslušenství, no říkám si, že jestli chci točit kamarády na kole, bylo by možná lepší něco z pohledu jezdce. Napadá mě čelenka a držák na řídítka. Ta čelenka má asi širší možnosti využití, ale zase bych se asi trochu bála jet jak šílenec s tímhle na hlavě :D Tak nevím, co myslíte, že je lepší? Máte s tím nějaké zkušenosti? 8-)

Díky předem za rady a přeji hezké léto!
# 6.7.2014 17.53
 

Stránky: 1 2

MAK_obnova2
uživatel
SZ
Za 9500 skvělý poměr cena výkon? What the fuck... platíš dost za značku.

Jinak upřímě bych to dal na helmu :) asi nej ne?



Naposledy upraveno: 6.7.2014 21.04

# 6.7.2014 18.08
 
Kristyna_Graffitka
uživatel
SZ
Jojo, asi jo.. měly by se tím částečně vyrušit i otřesy, což na těch řídítkách by podle mě bylo horší :D

Hele jako za značku platíš vždy, ale když to srovnáš s populární GoPro, tak ty kamery jsou ještě dražší (v základní výbavě máš prd) a kvalitativně je to to samé. (s tou zase točí kamarád :D)
# 6.7.2014 18.20
 
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Za ty peníze je to slušný kup.

Při ježdění downhillu jsem používal nejdříve připevnění k helmě. Ale je to dost nepraktické z několika faktorů. Včetně právě vysokých otřesů, což nerozchodí žádná kamera. Nejlépe se pak osvědčil popruh přes prsa. I v tom největším terénu úžasná stabilita obrazu, oproti připevnění k helmě či kolu.

Pohybují se kolem tisícovky ty pohodlnější.

//edit: Např.: http://www.gokamery.cz/drzak-kamery-na-prsa-gopro-(-chesty),20.html

Jinak pokud má Tvá kamera vyšší úhel snímání, tak není problém zachytit dění na desítky metrů před Tebou, i když je kamera poměrně nízko na prsou.
# 6.7.2014 18.29
 
Kristyna_Graffitka
uživatel
SZ
A myslíš, že mezi popruhy přes prsa a čelenou na hlavu bude nějaký extra rozdíl?
# 6.7.2014 18.42
 
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Předpokládám že bez helmy nejezdíš. V tom případě by to mohl být problém, protože kvalitní, atestovaná helma musí chránit i čelo. V tom případě je potom téměř nereálné to umístit.

Jinak rozdíl tam určitě bude, ale ne při klidných jízdách po běžných komunikacích či cestách. Já co mám zkušenosti, tak jsou z terénních jízd. Tam je to zase o něčem jiném. :)

//e: Jinak dělají se i čelenky přes helmu, ale potom co jsem viděl dost rozbitých kamer díky tomu. Bych to asi neriskoval. Ono má celkově vše svá velká pro i proti. Nejlepší je vyzkoušet si, co ti vyhovuje.. pokud máš tu možnost.
# 6.7.2014 18.53
 
Snickers
uživatel
Obrázek
Ve hře: Snickers, Twix, Mars
SZ
Jen do toho vstoupím...
Pokud se rozhodneš kupovat nějaké příslušenství tak doporučuji na ebay.com ;)
Sám tam objednávám všelijaké mounty na GoPro, sice to trvá někdy i 3 týdny ale ušetříš hodně peněz. Podle toho úchytu z fotek to vypadá, že je to u té tvé kamery stejně jako u GoPro (píšeš že ji má kamarád tak to zkus) a pak by neměl být problém sehnat téměř cokoliv... Sám jsem se divil jaké všemožné příslušenství se dá sehnat.
# 6.7.2014 23.09
 
Pixee_obnova3
uživatel
SZ

Snickers: sice to trvá někdy i 3 týdny



já mám většinu věcí do dvou dnů doma :twisted:
# 6.7.2014 23.31
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
To sem asi fakt jedinný, který sportovní aktivity natáčí starou Xperii S s prasklým displejem a nepořizuje si sportovní kamerky? :( :DD
# 7.7.2014 7.58
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Poxi
uživatel
Obrázek
Ve hře: Swis
SZ
No neřekl bych, že platí až tak za značku, sportovní odolná kamera kde je 1080p/60Fps je super a v případě 720p/120Fps to už je pěkný slow-mo. :) Myslím si, že když né do GoPro tak to byl dobrý kup. Na kolo bych asi doporučil na helmu klasicky držák na sportovní kamery (viz. GoPro). Ty záběry jsou dost pěkné a když nastavíš velký FOV tak je to dost epické vidko ve výsledku. Někdy se pochlub třeba do zpráv.
# 7.7.2014 8.23
 
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ

Poxi:No neřekl bych, že platí až tak za značku, sportovní odolná kamera kde je 1080p/60Fps je super a v případě 720p/120Fps to už je pěkný slow-mo. :)



+1

nations:To sem asi fakt jedinný, který sportovní aktivity natáčí starou Xperii S s prasklým displejem a nepořizuje si sportovní kamerky? :( :DD



Natí, ty snad sportuješ? :-P
# 7.7.2014 8.42
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Tak ne asi, vždycky dobíhám na tramvaj
# 7.7.2014 9.25
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Rád bych viděl videozáznam lol
# 7.7.2014 9.57
 
Snickers
uživatel
Obrázek
Ve hře: Snickers, Twix, Mars
SZ

pixEe:

Snickers: sice to trvá někdy i 3 týdny



já mám většinu věcí do dvou dnů doma :twisted:



:-O I v případě "free shipping" ?

//tak já mám většinu věcí free shipping (bydlim v UK :p)//pix
# 7.7.2014 12.11
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ

No neřekl bych, že platí až tak za značku, sportovní odolná kamera kde je 1080p/60Fps je super a v případě 720p/120Fps to už je pěkný slow-mo. :) Myslím si, že když né do GoPro tak to byl dobrý kup. Na kolo bych asi doporučil na helmu klasicky držák na sportovní kamery (viz. GoPro). Ty záběry jsou dost pěkné a když nastavíš velký FOV tak je to dost epické vidko ve výsledku. Někdy se pochlub třeba do zpráv.



Nn neplatíš za značku a proto se napodobeniny (s podobnou optikou, kvalita k nerozeznání, dokonce na to pasuje stejné příslušenství) dají sehnat do 4000 (viděl jsem aj pod 3000)....

ale jinak ne neplatíš za značku.

Proč podle tebe všici kupují redbull? Myslíš, že je to proto, protože je prostě složením nejlepší? Proč skoro stejný nápoj se stejným složení v lidlu stojí 6,50 a redbull třeba 30 kč?

GoPro, Apple to samé...

xD Miluju tu dnešní konzumní mládež. Šup si koupit iPhone ať si cool. A hurá ukamenovat MAKa, že vám útočí na vaše oblíbené značky :( uuu za značkyyy!!!

BTW A nex ty zalez, akorát umíš machrovat, asi 4 stránky sme se hádali jak to dáš s tím PC a nikde výsledek nevidím. A dlužíš mi 1000 euro, tak pak pošli, díky.
# 7.7.2014 12.22
 
Poxi
uživatel
Obrázek
Ve hře: Swis
SZ
MAK: Upřímně, nemusíš mě vysvětlovat jak to je o značkách. Je jasné to, že Red Bull má náklady třeba 5Kč (třeba 2Kč nedělám si průzkum :)) na výrobu a vlastně zaplatíš 25 Kč jen za značku. Ale když se podíváš okolo, je sice RB dražší, ale sponzoruje F1, jezdce DH, BMX a tohle je třeba důvod proč si někdy koupím RB a dám mu přednost před něčím levnějším. Takže si myslím, že každý by měl mít relativní pohled na věc a nedávat všechny do jednoho pytle, že si koupí RB jen aby si ho postnuli na úvodní fotku na Facebook. :-D A ohledně kopie GoPro třeba pod 3K (konkrétně se jedná o SJ4000 atp.), ano sám bych třeba do takové kamery šel než abych dával 6K za White Edition popřípadě kolem 10K za Black Edition HD Hero 3+, ale když bych chtěl mít kameru která má 4K rozlišení (sám bych třeba vyžadoval jen 1080p při 60-120 snímcích a sekundu) tak by to nebyla špatná volba a věřil bych takové kameře asi více než kameře za 2K, která třeba může mít stejné specifikace, ale materiál a konstrukční kvalita je někde jinde (dle mého názoru, aby se někdo nechytl a nevznikal zbytečný OT a směšné hádky). Každopádně jsem viděl různé videa točené z levnějších outdoor kamer a musím říct, že na první pohled pěkné. Ale slow-mo ve vlnách bych s tím asi nenatočil. Něco jiného je jízda na lyžích atd.
# 7.7.2014 14.47
 

Stránky: 1 2

Fórum » Diskuse mimo mísu » Kamera na kolo?

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.