Chmatákov online


Fórum – HTML,CSS,PHP

Fórum » Diskuse mimo mísu » HTML,CSS,PHP

Detektor
uživatel
Ve hře: Detektor
SZ
Chcel by som sa spýtať kto má skúsenosti s HTML,CSS,PHP popríde či sa tým živí ,lebo by som chcel začať s tým aj ja .. Len sa potrebujem ešte niečo naučiť od niekoho skúsenejšieho ,takže ak by mal niekto záujem o pomoc (zadarmo) vám pomôžem robiť webstránky . Baví ma to a chcel by som sa tým živiť ,take ak máte záujem ozvite sa mi do správy . ;-)
# 18.6.2014 22.01
 
schio
zablokován
SZ
Budu teď sice 4 dny mimo ale mám s tím jisté zkušenosti. Dělal jsem z toho také maturitu takže snad něco o tom určitě vím.
Podle toho co píšeš budeš asi začátečník, takže ti doporučuju program na psaní PSpad.
Má autokorekci a také velice brilantní zkratkový systém. Jakmile se vrátím tak bych ti o tom klidně něco řekl více. Pokud se chceš naučit ještě něco předtím tak tady máš naprosto perfektní naučnou webovku. HTML a CSS jsou základy PHP už je horší a než se k tomu dostaneš tak to chvíli trvá navíc k tomu potřebuješ pár programů a popřípadě doménu nebo websnadno atd... Dále mi velice, ale opravdu hodně v základech pomohl člověk z týmu jasnýweb.cz který dělá o HTML videa na youube. Velice dobře to vysvětluje navíc to vidíš i prakticky takže si to můžeš sám vyzkoušet. Taktéž píše v Pspadu akorát každý má svůj styl zápisu. Jelikož on je profík a dělá to strašně dlouho tak ho má samozřejmě jiný než já, ale výsledek je stejný a později si stejně odvodíš svůj styl.

Zde odkaz na naučný web : html.gimiweb.net/
Zde youtube kanál od společnosti Jasnýweb : [url]https://www.youtube.com/user/jasnywebcz[/url]

Za 4 dny se vrátím a pokud budeš chtít můžem se na to podívat společně.

PS: pokud ti to opravdu jde a jsi učenlivý. Tak můžeš vyzkouše udělat napodobeninu stránky chmatákov konkrétně na téhle stránce jsem se učil na maturu.
# 19.6.2014 0.28
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Ahoj, taky bych se chtěl něco naučit o tvorbě webu. Dalo by se říct že HTML a CSS ovládám hodně slušně ale teď ve škole bereme JS a i když tomu rozumím tak mě to nebaví a chtěl bych se spíš naučit PHP, tak jestli někdo má nějaký stručný návod.

Snažiil jsem se učit přes devbook, ale tam mají později nějaký vlastní přihlašovací kod v externím souboru a nevysvětlili mi, jak to funguje :-(.
A jinak se snažím trošku zde, ale nevím jestli to bude mít smysl, teď jsem na to neměl čas: mircosoft.mzf.cz/texty/php1.htm

Jinak za to, že jsem začal s webovýma stránkama děkuju Malemu Johnovi :).
# 19.6.2014 7.25
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Dobré ráno,

píšeš že tě baví tvorba webových stránek a rád by jsi se tím začal živit. Tím předpokládám že máš nějaké alespoň základní znalosti. Prosím aby jsi se rozepsal co přesně ovládáš, na jakých úrovních.

Nejlépe dodat i již hotové práce.

V případě že se chceš učit dále šablonování. Tak nejlepší je w3schools.com a případně český itnetwork.cz (ex devbook.cz). Něco by jsi mohl pochytit také na tutoriarts.cz

Pokud zvládáš i práci s grafickým editorem (photoshop, illustrator) a dokážeš nakódovat layout dle grafického návrhu. Nemám problém ti práci, finančně ohodnocenou dohodit. Jen upozorňuji že jsem náročný a proto jsem bohužel zatím nikoho nesehnal. Zatím měl každý jen velké oči.
# 19.6.2014 7.36
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web

neXoušek:
Pokud zvládáš i práci s grafickým editorem (photoshop, illustrator) a dokážeš nakódovat layout dle grafického návrhu. Nemám problém ti práci, finančně ohodnocenou dohodit. Jen upozorňuji že jsem náročný a proto jsem bohužel zatím nikoho nesehnal. Zatím měl každý jen velké oči.



PHP a Grafika jsou moje největší zápory, asi budu trénovat přes prázdniny. Je sice fakt že web dokážu udělat bez grafiky a php se doučím ale stejně spousta zájemců to bude chtít...
# 19.6.2014 7.46
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
PHP nepotřebuješ vůbec pro kódování layoutů.. ale k následnému nasazení layoutu do systému. Z grafiky musíš umět zhruba jen ořezat design, umět si vytahat barvy, gradient, nějakou tu texturu a případně si umět poradit se základní úpravou pro dosazení. Ale samozřejmě čím víc toho zvládáš tím lépe. Dneska stejně chce každý responzivní "flat" design. Na to ti photoshop ani netřeba. Stačí aby jsi viděl před sebou náhled designu a během hodiny je připraveno v HTML/CSS/JS. Až je toto připraveno, tak se teprve řeší nasazení na redakční systém (pokud je potřeba) od wordpressu až třeba po prestashop či komerční produkty. Pro nasazení nakódovaného layoutu už potom nějaké základy PHP mít musíš, aby jsi se dokázal orientovat v kódu cms a nemusel dělat pokus/omyl. To potom ze zakázky na dvě hodiny uděláš zakázku na týden. :D

Ale primárně PHP (+SQL) potřebuješ k tomu co v HTML neuděláš. Např. registrace, správa uživatelů, zápis a následný výpis dat z databáze atp. Jednodušeji řečeno, pro funkcionální strukturu webu.

Můj největší nepřítel je javaskript zase. Ne a ne to pořádně zalézt do hlavy. :D
# 19.6.2014 8.00
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Mě osobně nedělá problém nastylovat stránku jakkoliv budu chtít pokud neřeším grafiku. Ale stejně podle mně je dneska umění tvořit stránky bez PHP (hlavně databáze) docela k ničemu, protože člověk, který bude chtít web na zakázku většinou bude vyžadovat nějaký redakční systém, katalog, či nějaký chat a věci okolo toho. A pokud se tím chceš živit tak určitě je PHP důležité :).

Taky nesnáším javacripty :).
# 19.6.2014 9.03
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Samozřejmě, šablonovací elementy a kaskádové styly slouží pro vzhled stránky. Lajcky řečeno slouží proto co vidí uživatel. A práce s databázemi atp. zařizuje snadnou správu webu, funkce pro návštěvníky atd.

Uživit se jen kódováním vzhledů se dá, záleží jak moc se tomu budeš věnovat a nakolik se dokážeš prosadit a své práce obhájit. Ale pokud máš znalosti další jazyků tak se ti otevírá další klientela. Ale z vlastní zkušenosti vím že tuzemská klientela raději sahá po opensource systémech než po vlastních řešení. Protože je to finančně levnější samozřejmě.
# 19.6.2014 9.57
 
MAK_obnova3
uživatel
SZ
Osobně bych ti doporučil vykašlat se na HTML CSS PHP... nauč se radši Python, Ruby, Perl... (mysli do budoucna ne jen krátkodobě)

Např. velká spousta z facebooku je naprogramována v Pythonu (motivace).

Taky finanční ohodnocení je trochu jinde. Proč mají PHP vývojáři obecně méně peněz? Tady je na to pěkná diskuze (pokud umíš anglicky) http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?865160-Why-do-PHP-Developers-Earn-So-Little

Plus udělat jednoduchej web v Pythonu je poměrně easy (díky modulům).

Viz http://knihy.nic.cz/files/nic/edice/mark_pilgrim_dip3_ver3.pdf

Tady mas kvalitní knihu o Pythonu, která tě naučí všechny základy..

Fajn je, že Python nemusíš používat pouze na web stránky, ale klido si v něm naprogramuješ aj nějakou appku.

P.S. je to jen moje doporučení, jestli pořád se chceš věnovat HTML CSS PHP či cos to psal tak to jen ignoruj, jen jsem ti chtěl říct svůj názor na to
# 19.6.2014 11.41
 
ZuBR#
uživatel
SZ
Co se tyce pythonu... django je pro vyvoj jednim slovem supa, pokud je na tobe jakou technologii zvolis. Oceni hlavne zahranicni zamestnavatele a platove podminky profesionalu jsou fantasticke. Nicmene v cesku je vysoka poptavka predevsim po PHP a to z duvodu jiz existujiciho kodu. (moje zkusenost) Chce to proste zvolit spravny segment trhu a na ten se potom orientovat :)

K usnadneni tve prace, se po nejake dobe bude hodit nastudovat OOP a navrhove vzory predevsim (MVC). Proc? Z duvodu, ze na techto principech jsou postaveny web frameworky, napr. to django nebo nette pro PHP. Pouziti frameworku vyrazne urychli tvou praci a jsou u zamestnavatelu velmi zadane.Zjednodusene receno jsou to knihovny, ktere obsahuji uz pripravene funkce napr. pro validaci a tvorbu formularu, mapovani a pristup k databazi a dalsi... takze ve finale usetris cas, ktery bys jinak stravil znovu objevovanim kola a budes mit znovupouzitelny kod.

Nakonec bych tady rad zminil javascriptovou knihovnu jQuery a pro veci ohledne designu framework bootstrap (aka grafici bez prace). A hlavnee to nasrat vsude tam kde to jde :D

DONT FAk WiTH LOW LEVEL!!!! XD



Naposledy upraveno: 19.6.2014 14.15

# 19.6.2014 13.32

grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Chudák :D, psal že ho to baví a vy ho tady strašíte, co všechno bude potřebovat :D...
# 19.6.2014 13.45
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Detektor
uživatel
Ve hře: Detektor
SZ

neXoušek:Dobré ráno,

píšeš že tě baví tvorba webových stránek a rád by jsi se tím začal živit. Tím předpokládám že máš nějaké alespoň základní znalosti. Prosím aby jsi se rozepsal co přesně ovládáš, na jakých úrovních.

Nejlépe dodat i již hotové práce.

V případě že se chceš učit dále šablonování. Tak nejlepší je w3schools.com a případně český itnetwork.cz (ex devbook.cz). Něco by jsi mohl pochytit také na tutoriarts.cz

Pokud zvládáš i práci s grafickým editorem (photoshop, illustrator) a dokážeš nakódovat layout dle grafického návrhu. Nemám problém ti práci, finančně ohodnocenou dohodit. Jen upozorňuji že jsem náročný a proto jsem bohužel zatím nikoho nesehnal. Zatím měl každý jen velké oči.




Zdravím , tak viem html/css php sa učím . Mal som stránku čo som spravil len som preinštaloval windows ,takže to už nemám :( ale to čo si písal s tým layoutom by som sa rád naučil pokiaľ by si chcel mi pomôcť s tým tak ja ti potom na oplátku pomôžeš s niečim keď to budem vedieť a zadarmo :-) Ide mi len o to aby som sa to naučil ...
# 23.6.2014 13.35
 
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Detektor, kontakty mám v profilu.
# 24.6.2014 18.06
 

Fórum » Diskuse mimo mísu » HTML,CSS,PHP

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.