Chmatákov online


Fórum – Nová grafika Chmatákova

Fórum » Screenshoty » Nová grafika Chmatákova

nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Zdravím,
Čistil jsem starej HDD a narazil jsem na tento screen. Nemám páru z kterého roku pochází a při jaké příležitosti se mi tam objevil :-)

Ví někdo o co se přesně jednalo? Je to ta Spiderova nová grafárna, která měla být v 1.5 - cca rok 2008 ??

Každopádně to vypadá opravdu dobře, škoda že to nikdy nebylo :-|
Obrázek
jpeg.cz/images/2013/05/31/dGvT7.jpg



Naposledy upraveno: 31.5.2013 20.14

# 31.5.2013 19.48
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa

Stránky: 1 2

Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Kedysi sa o tom písalo ako o novom, lepšom CH - CH1.5.
Medzi 1.4 a 1.5 je veľa vylepšení takže v tomto smere to bol skok kupredu ale škoda tej grafiky, bola by to pecka.
Miešať PXA s vectorom nieje zrovna najlepšie.
# 31.5.2013 20.06
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
No, právě tahle grafika se mi dost líbí. Nejsem moc na ten vektor v CH stylu :-D
Některé hry ve vektoru jsou dobré, ale třeba u CH se mi to hnusí :-)
# 31.5.2013 20.10
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Je toto pěkné no, škoda toho.

BTW. Obrázek roztahuje stránku, dej to jako odkaz jen nebo si módi smlsnou. :-)
# 31.5.2013 20.10
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Už jsem to opravil, myslel jsem, že už je to opraveno :-D
# 31.5.2013 20.14
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Bajo
uživatel
Ve hře: BajoOo
SZ ICQ Skype Web

Sam #12:Kedysi sa o tom písalo ako o novom, lepšom CH - CH1.5.



Si si istý? nemal to byť náhodou CH 2? :)

http://forum.chmatakov.cz/tema/3078-projekt-chmatakov-2
# 31.5.2013 20.22
Škoda, že tu už nikoho nepoznám.
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Istý si úplne niesom ale vyprávalo sa o tom ako o veľkom skoku ako o CH1.5 kedysixD

Každopádne je fakt veľká škoda, že to padlo do zabudnutia...
# 31.5.2013 20.27
 
Bajo
uživatel
Ve hře: BajoOo
SZ ICQ Skype Web
Njn, je to jedno. Hlavné je, že to mala byť nová grafika a že sa nedokončila, spider asi nemal čas, chuť a aj tak si myslím, že by to nič nezmenilo a chmatakov by bol na tom rovnako alebo aj horšie ako teraz :)
# 31.5.2013 20.32
Škoda, že tu už nikoho nepoznám.
Montik_obnova2
uživatel
SZ
Škoda že to nebude no... dřív to mělo náký svý kouzlo, páč PXA hry se už tehdy moc nehráli a este k tomu onlinovka, v tomhle ta hra byla originální a měla něco do sebe. Dneska? Pohltila jí dětská Bčková barevná grafika, která je dnes všude. Dle mýho názoru se tahle grafika hodí akorat na nálepky nebo tak.
# 31.5.2013 20.34
 
Bajo
uživatel
Ve hře: BajoOo
SZ ICQ Skype Web
Montik : Myslím, že nemáš pravdu. Podľa mňa už v PXA to išlo do ,,sračiek,, .

Môj názor je taký, že už vtedy keď bola tá old verzia ktorú všetci poznáte pod najlepšiou verziou tak už vtedy to nebolo ono, to pravé orechové. A stále som toho názoru že za všetko zlé čo sa udialo v chmate môžu hráči (samozrejme určitou časťou aj ja, pretože aj ja som bol vtedy dosť decko a správal som ako idiot ale boli v hre aj horší...) Šak nie pre srandu králikov prestali hrať GMka ako Bigdragon, Dieres, DJMiky a neskôr aj Sam, bolo to kvôli hráčom...
Neviem vlastne dôvod, prečo sa Gizmo na to nevykašlal úplne, neviem kvôli komu, čomu robí ešte aj v roku 2013 updaty do hry aj keď vie, že to pravdepodobne nemá budúcnosť, ale ja som mu za to vďačný.

Hrával som od roku 2005 prakticky až do teraz s menšími pauzami ale nikdy som na chmat nezabudol, ani nezabudnem žejo...
Zažil som mnoho hráčov, bojoval som v tuhých bojoch s hráčmi ako psYcho, Deleter, Nicitel, Kokoten neskôr Niker, hecticus, palda a podobne, mohol by som menovať desiatky mien len by som musel trochu porozmýšlať. A až po týchto verziach začala verzia kde hrával F.D, jackass, blizzard(Asi prvý väčší buger ktorého som na CH zažil a už v tejto verzií sa začal chmat kaziť, bugovalo sa, nadávalo sa a podobne. Potom ešte prišla old verzia, kde bol Sam GM a ktorú všetci poznáte pod najlepšiou verziou akú ste kedy hrali...

Ehm, možno že trochu dlhý koment a možno že som písal nezmysly ale tak nemal som čo robit tak som si trochu zrekapituloval môj chmatakovský život aj sám pre seba a možno aj pre vás keď to budete čítať
# 31.5.2013 20.54
Škoda, že tu už nikoho nepoznám.
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web
Podľa mňa sa stala chyba v tom, že ľudia nemali v podstate žiadné mantinely, CH bol a je až príliš voľný čo sa niektorých vecí týka - bugovanie, kazenie hry iným ale aj trestanie.
Zažil som toho tu už dosť a aj sme sa snažili niektoré veci dať do poriadku - najskôr ako CHBI, potom CHUJ, potom GM a potom CHTS a GM na 1.5. Niekde sa mi to aj podarilo, lebo som mal v podstate neobmedzenú moc, cha chaxD Na oldke ako GM. WPE vtedy ludia nepoznali a keď sa už bugovalo inak, tak sa všetkým zúčastneným zatvárala prdel od strachu. Nie zo strachu zo mňa ale z toho, že to bolo niečo nové.
Postupne sa oldka zrušila, ostala len 1.5, bugy z oldky tam zostali. Ludia sa začali osmelovať a ochvílu už bugoval každí - tu končí jedná veľká éra Chmatákova a začína éra "nuda".
Prišli nové ochrany, nové GMka, tresty ta niektoré vecí také, že sa z toho hlava krúti... Pomaly ban za to, že má človek pod sebou 10 rýb a hra to pritom umožňuje úplne normálne bez bugov.
Urobiť nápravák bola dobrá vec ale využíva sa veľmi zle a pre hru neprospešne.
Kto si zaslúži trest tak ten trest má byť poriadný - ban. A kto si zaslúši len pokarhať tak by nemal dostať trest na úrovni banu.

A ďalej, bolo tu už viackrát spomínané, že zábavu si majú vymyslieť hráči medzi sebou - áno, chmatákov to svojou volnosťou umožnuje ale prakticky aj PRIKAZUJE a to je chyba. Ľudia si prídu zahrať hru a nie vymýšlať si zábavu v zábave.
Prečo bola oldka zábava? Ani nie tak pretože som tam raz za čas vymyslel nejaký quest ale preto, že aj tresty bola zábava! Spýtajte sa Vladdisa ako často musel vykonávať verejno prospešné prácexD CHBI mala len imunitu voči obrane a žiadné príkazy! Dostávali občas pekne na frak od killerov ale niekedy im aj oni pekne rozmlátili hlavy. Neviem si predstaviť, že by CHBI všetkých killerov po prehratom boji pozatvárala do nápraváku... Byť na strane killera tak v tej chvíli končím s CH.
Hra má mať prvky, ktoré zábavu podnecujú a nie ju len umožňujú. Momentálne je v Chmatákove zábava levelovať, lebo je to nové ale povedzme si úprimne - v takomto prevedení to v podstate nemá zmysel. Nič nové vám to neumožňuje, iba to zvyšuje staty. Po chvílke to ludi prestane baviť a čo potom? Zase to, čo doteraz - nič. V CH sa nedeje nič.
Ja som rád za každú novinku ktorú Gizmo pripravý ale ono je toho fakt málo na to, aby ta hra žila. Neživí ho Chmatákov a robí to len ako svoje hobby v čase voľna, čo je pre samotný CH veľká škoda.

Aby tento príspevok mal aj nejaký význam tak prejdem k záveru.
Podľa mňa CH potrebuje viacej kooperácie medzi hráčmi a zároveň viacej konfliktov medzi SKUPINAMI hráčov - klanové vojny, vojny killeri vs. CHBI... Proste aby sa to týkalo skupín. MMORPG sa netočí okolo jednotlivcov a keby k tomu človek nepotreboval nikoho iného, nebolo y to správne MMOPRG. Zrušiť reskill, dať proti tomu ochrany a zároveň ľuďom umožniť nejako normálnejšie skillovať veci, ktoré doteraz skillovali reskillom.
Lepšie PvE - silnejšie príšery, premakané, ktoré budú kurva zabíjať každého naokolo pohľadom!
Prepracovať kooperáciu hráčov pri PvP aj PvE - healeri sú na healovanie, ranged dmg na útočenie na dialku a melee na útočenie zblízka a každé má mať to svoje, to čo iné zameranie nemá a zároveň to musí mať aj špecifické využitie. Mystik spomalí, bojovník príšeru naláka na seba, pobuda ju bude medzitým štípať do zadku dýkou, healer bude healovať...
Mám toho v hlave viac ale nechám si to zatial tam :D toto som dal len ako príklad. Pripravujem aj ja niečo svoje pre vás :D
# 31.5.2013 21.33
 
Bajo
uživatel
Ve hře: BajoOo
SZ ICQ Skype Web
Pekný príspevok Sam, dalo sa to čítať, dávalo to zmysel a niekedy som sa aj pobavil :p.

K tým nápadom čo si písal úplne na spodu, myslím že v chmate nie je problém vymyslieť nové veci, nový typ boja, combatu, ekonomiky, ale je problém to zrealizovať, nemá to kto spraviť :)
Tiež som hrával strašne veľa hier mimo chmatakova(Či už Wow,D3,PoE,GW2 alebo iné hry), viem ako to funguje, nápadov by bolo veľa ale nemá ich kto previesť do hry.
# 31.5.2013 21.54
Škoda, že tu už nikoho nepoznám.
Gizmo
autor hry
SZ
Všechno tohle je moc pěkné, Sam si asi (stejně jako já kdysi) myslí, že ve svém projektu to dotáhne..
Bohužel, v jednom člověku se to prostě nedá - CH existuje přes 8 let a mít 3 lidi a 8 hodin času denně, udělá se to za půl roku +-.
Vymyslet to problém není, já moc dobře vím, jak by to mělo fungovat, CH bylo zpočátku velmi originální a o nápady nouze není. Ale ten čas se nevyplatí investovat, protože se to nikdy nevrátí...
# 31.5.2013 23.19
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Škoda no, protože to byla fakt nádhera.
On chmat mě už vůbec netáhne jako dřív, jelikož tam není co dělat - hlavně lidi tam už nejsou co bývali. Vydělávat nebo skillit bez kecání s normálníma lidma brzo přestane bavit. A bohužel teď to hrajou jen děcka, které neumí nic jiného než běhat po mapě a každý den založit nový účet. Pamatuju si, kdy server měl cca 80 lidí online a byl problém se dostat i o půlnoci bez VIP :-D
Hold, doba je jiná, ale i tak má chmat něco do sebe. Je originální, liší se od všech her které znám a to je na něm dobré. Bohužel už to ale asi nebude nikdy takový trhák jak kdysi.
# 6.6.2013 8.07
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
nations: Meleš kraviny xD Když tě ve hře potkáme jednou za rok, jak bys mohl ty potkat nás :D
# 6.6.2013 20.08
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
To že tam pochoduješ ty, neznamená, že tam je hned zábava. :-D
Prostě pokud si hrál test okolo roku 2006-2008 tak víš o čem mluvím. Teď se tam nic neděje, takže mě nic nedrží hrát dýl, jak 20 minut měsíčně
# 6.6.2013 20.53
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa

Stránky: 1 2

Fórum » Screenshoty » Nová grafika Chmatákova

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.