Chmatákov online


Fórum – Obnova všímavosti

Fórum » Nápady, návrhy, připomínky » Obnova všímavosti [zamknuto]

Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Zdravím.
Opět se chystám zneužít Gizmovy ochoty (alespoň doufám).

Už dlouho mi leží v žaludku Všímavost. V zásadě k ničemu není, jen je hned vyskillená. Množství peněz ostatních hráčů se hodí pouze somrákům aby mohli odrazit odpověď "nemám prachy". Počet nábojů je zcela k ničemu. A tak mi napadlo, co tak o hráči potřebujete vědět?

Zobrazovat obsah inventáře mi přijde moc silné, navíc by se to nevešlo do oznamovací oblasti. Náhodné zobrazení jedné věci by bylo možná o něco přijatelnější.
Asi nejlepší mi ale přijde zobrazení věci v ochranném políčku. Pobuda si může oťukat přibíhajícího bojovníka, zda se ho má bát nebo zkusit, zda má cenu daného hráče zabíjet (tedy jestli má políčko prázdné) nebo jestli má v políčku amulet či něco jiného a nemůže tedy schovat zbraň.
Zobrazení nábojů bych vyhodil úplně, nevidím v tom žádnou pointu. Vzniklé místo v tabulce by nahradil popis věci (takový, jaký se ukáže při použití lupy).

Další možnost je použít grafiku druhého dalekohledu, který je ve hře a tyto funkce mu dát. Do prodeje by se mohl dát k obchodníkovi s vylepšenou brokovnicí (4. město). Mám ale pocit, že padá z pokladů, takže to není nutné.

Trénink je třeba trochu ztížit, Všímavost totiž nemá mezi kliky nastavenou prodlevu a s klikem a intervalem 50ms je hotová za pár minut.

Všímavost by také mohla být zajímavá jako prostředek pro řešení nějakého NPC questu.

pozn.:
id všímavosti: v4
id dalekohledu pro trénink všímavosti: -136
id druhého dalekohledu: -77
id vylepšené brokovnice: -132

EDIT: Ještě mě napadlo, že by se (např. pomocí lupy na luštění souřadnic pokladu) mohla zobrazovat cena věci po spálení věci ve spalovně.



Naposledy upraveno: 28.5.2013 18.22

# 27.5.2013 23.12
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
  • Hodnocení návrhu
  • Hodnocení: 100 %     Hlasovalo: 1
Gizmo
autor hry
SZ
Problém je, že klient neví, co které čísla znamená a k čemu by bylo, kdyby ti ukázal "-133"? Ale asi by šlo udělat, že by se nad hráčem na chvíli zobrazila věc v jeho políčko a postupně zmízela...
# 28.5.2013 8.49
 
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Omlouvám se, já to napsal a zase smazal :-). Mnoho věcí má popis (zobrazení lupou). Ten by byl ideální pro tenhle účel.
# 28.5.2013 9.01
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
Gizmo
autor hry
SZ
Jj, ale bohužel, popis chybí u více než 50% věcí.
# 28.5.2013 9.53
 
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Gizmo: Ano, toho jsem si vědom. Je v tomhle směru nějaká možnost pomoci z mé strany? Předpokládám, že je to taková dřevorubecká práce. Kdybych třeba našel všechny věci, které popis nemají a udělal přehledný výpis s jejich id a novým textem?

Pokud by ale pro Tebe bylo zobrazení políčka jednodušší na vytvoření, myslím, že by to účel také splnilo.

pozn. OT: Prosím, zkontroluj e-mail. ;-)

# 28.5.2013 11.36
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Mě by se to určitě líbilo.

INSPEKTOR NEXOUŠEK :D
# 28.5.2013 11.48
 
Gizmo
autor hry
SZ
Ano, to by určitě pomohlo.
Buď tedy můžete přečíst název věci, nebo zobrazit její obrázek nad postavou - zvolte si.
# 28.5.2013 11.59
 
Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Pokud by to nezasekalo hru jak třeba blesky :D tak by bylo jistě zajímavější zobrazení obrázku nad postavou. :)
# 28.5.2013 12.14
 
Fredy_Guvno_Obnova
autor hry
Ve hře: Fredy_Guvno
SZ
100% obrazek :)
# 28.5.2013 12.38
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Obrázek zní fajn, nicméně určitě neuškodí, když se popisy do hry vrátí. Zapracuju na tom v dohledné době.
# 28.5.2013 13.21
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Ještě mě napadlo, že by se (např. pomocí lupy na luštění souřadnic pokladu) mohla zobrazovat cena věci po spálení ve spalovně.
# 28.5.2013 17.28
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
Bajo
uživatel
Ve hře: BajoOo
SZ ICQ Skype Web
Ten tvoj posledný nápad je podľa mňa blbosť. Je to zbytočné, písať pre každú vec cenu v spalovne keď by to v hre aj tak nemalo využitie. Nikto ti tú vec do spalovny aj tak zaniesť nepôjde, chápeme sa...
# 28.5.2013 20.15
Škoda, že tu už nikoho nepoznám.
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Bajo: Jasně, tohle je možná pravda. Ale vtip je v tom, že hodnota po spálení je "tajná" a dokud to nezkusíš, nevíš. Všímavost vždycky byla tak trochu zbytečná, takže ten dodatek je spíš taková blbůstka.
# 28.5.2013 20.47
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov

Fórum » Nápady, návrhy, připomínky » Obnova všímavosti [zamknuto]

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.