Chmatákov online


Fórum – Změny...

Fórum » Archiv » Změny... [zamknuto]

Critical+
uživatel
SZ
Ahoj,
CHo jsem začal po 2 letech...
Ale se střízlivou myslí a časovým odtupem mě došlo co hře chybí a co by hráče přitáhlo...
Začneme...

1.)Systém Questů a odměn
Jako každá MMORPG hra by mohlo mít CHo i nějaký jednoduchý příběh či aspoň Questy
Určitě by to chtělo i

Quest pro začátečníky

Když lognete do hry začne nad rybářem blikat kolečko... Kliknete na něj a řekne vám at jdete rybařit či nějaké důležité věci aby si hráč už od začátku prošel hrou a něco z toho měl...
Pak
Questy pro každé povolání Odlišné
Např. Začnete za řemeslníka... těžbář vás vyzve k dobrovolnému nákupu zbíječky a po vytežení 2zlatých 2 černých a 2 modrých kamenů dostanete odměnu... Pak odměnu za doskillení třeba 25% pak 50% atd... At hra není jen bezsmyslné klikání do ničeho... Sice jsem nedal dostatečné příklady ale vše se může vymyslet atp...

Poté delší důležitá změna...

Propracování VIP
Více výhod pro VIP hráče např...
Speciální mapa Pro VIP řemeslníky,bojovníky,lovce,mystiky a léčitele.
Zvýšení exprate o pár % pro VIP hráče
Větší VIP CH.zona
Větší šance na kritický zásah nebo chycení vzácnějších ryb atp...
_________________________________
cena 99,. Kč za měsíc... CCa co dostane Gizmo je 50kč což není k zahození... A Finanční výhody u nákupu přez jiné platební systémy například PaySafeCard PayPal ap. PaySafeCard a telefon je zatím nejdostupnější metoda pro skupinu hráčů co CHo hrají...

Delší důležitá věc by byl obchodní systém...
Zdá se mě nudné jen procházet mapu a hledat pár lidí co něco prodávají...
Proto navrhuji vytvořit obchodní mapu a přidat item "obchod" otevře se inventář podobný bance kde dáte předměty a dáte jim cenu... poté když někdo na vás klikne uvidí co prodáváte... tento druh obchodu by se dal použít v určité zoně po určitou dobu... Hlavně ochrana proti afk atd... Doufám že mě chápete... Mám namysli podobný systém obchodování jako třeba ve hře metin :D

A v neposlední řadě oživení hry například přidáním příšer a Bossů které když zabijete vypadne z něj věc a peníze (dle obtížnosti i VIP věci aby se dali sehnat i jinde než z Eventů atd.) Snad je to všechny když jsi naněco vzpomenu dopíšu... Napište co na to říkáte...

Edit:Chtělo by to i vyrovnání characterů jelikož se mi to zdá dost nevyvážené...
Léčitele prakticky nikdo nevyskillí a mystik je třeba drahý...
Proto navrhuji zlevnění many a obvazů... A přidat něco třeba léčitelům aby byli důležití a byli ve hře využití a aby za ně také někdo hrál...


Prosím nezaměnujte slovo Quest za Slovo Event

Event je soutež či jiná akce pořádaná nejčastěji GM a je neplánovaná...

Quest je ůkol co zadává nejčastěji NPC a splnit ho můžete kdykoliv bez ohledu na jiné podmínky...



Naposledy upraveno: 17.10.2012 19.29

# 17.10.2012 14.10
 
  • Jste pro tyto změny?
  • Ano3 hlasy, 27 %27 %
  • Ne 3 hlasy, 27 %27 %
  • V žádném případě...0 hlasů, 0 %0 %
  • Jen pro část změn...5 hlasů, 45 %45 %
  • Celkem 11 odpovědí
    Anketa již byla ukončena.

Stránky: 1 2

White Tiger
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nehraji
SZ
Myslím tu zázračnou postavičku s otazníkem na hlavě. ;-)
# 24.10.2012 14.50
Obrázek
Sam #12
CH.B.I.
Obrázek
Ve hře: Sammyk
SZ Web

Maly John:Sam: Až na ten třetí argument bych souhlasil. Prostě panáček s otazníkem nad hlavou a přecpaný quest log nemají v Chmatu místo. Vypadalo by to divně a nepasovalo by to tam.

Podľa mňa vypadá divne polovica vecí v Chmate :D Pre mňa zamňa nech majú nad hlavami hovno ale questy sú v MMORPG dosť dôležité. Neviem, ako je to teraz ale v oldke bol quest priniesť 3 srdcia z príšery a dostal si kostenného chobota a aký to malo úspech. Pre mňa Chmat v súčasnej podobe nemá žiadný zmysel. Jedine to brať ako chat s dementmi všade naokolo. Popritom chate sa môžeš "zabaviť" klikaním na nejaké miesto na obrazovke alebo ak sa ti nechce, tak zapni clicker a píš si s ostatnými :D ja v tejto hre inú zábavu nevidím. Už ani to PvP nemá zmysel. Kedysi si hráči zmysel vedeli zariadiť lenže to prakticky každí každého poznal a keď prišiel niekto nový, tak si len vybral, ku ktorej "strane" vytvorenej hráčmi pôjde a ľahko zapadol do už zabehnutého kolektívu. Teraz nepozná nikto nikoho, nikto nikomu neverí a spolky sú tu vo veľkosti max 3 ľudí... Na čo komunita sama nestačí, tam jej treba pomôcť a vymyslieť zábavu a smer, ktorým sa uberať. Questy sú na toto podľa mňa to najlepšie. Nebudú sa ťažiť suroviny zbytočne, nebude sa skillovať zbytočne, ľudia dostanú motiváciu niečo pre svoju postavu urobiť a tým sa zlepšiť a nie len tupo stáť na mieste a skillovať do 100 a potom si na tom honiť, iný zmysel to skillovanie podľa mňa nemá a skillovanie je jedna z dvoch motivácií v Chmatákove, druhá je mať kopu chk a nevedieť, čo snimi.

Rozpísal som sa a aj tak to tu nakoniec zapadne prachom ako veľa dobrých
nápadov...
# 24.10.2012 15.40
 
Santea
moderátor
Obrázek
Ve hře: Santea
SZ Mail

Fejk:Ne, questy tam jsou, a věř mi, že to nevypadá špatně. 3-(

Fejku, Tiger myslí ty postavy, kterým něco ve hře přineseš a dostaneš za to odměnu. Proto mají ty otazníky (např.zabiješ saura, jeho srdce dáš týpkovi na mole u modrýho, ten ti dá perlu, tu dáš postavě v kobce na hřbitově, od něj dostaneš zelenej krystal a ten odevzdáš prodavači v pustinách a od něj získáš portační listinu).Tomu se říká Quest.

Ale hráči říkají quest i tomu, když GM něco zakope. Je to vlastně oboje odměna za nějaký provedený úkol
# 24.10.2012 16.37
 
Fejk
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nebula
SZ Skype
Asi jsem špatně pochopil :)
# 24.10.2012 17.52
Hraju ale nic po mě nechtěj

kokosoj

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
palandaa
uživatel
Obrázek
Ve hře: Palandaa
SZ Mail ICQ Jabber Skype Web
nechtěl sem zbytečně zakládat topic, ikdyž sem to měl rozepsáné, ale pošlu to aspoň sem.

Zdravím všechny hráče chmatákova. Dlouho jsem tu nebyl a hra je stále s prominutím nuda.
Bojovníka si udělam za 4 hodiny na max skilly a můžu si jít zabíjet, ale koho to baví? mě osobně den, možná dva a to když tam je dobrý kolektiv.
Řemeslník je na dýl, ale stejně to neni žádná extrémní doba, ikdyž proti tomu mám dost výčitek, nechal bych to tak jak je, ale dostal sem inspiraci z tohoto příspěvku.

Do této hry by se MĚLI přidat jakési Dungeony (podsvětí) klidně dva-tří, aby každý byl jinak složitý a ten poslední by byl hardcore.Samotný hráč by tam neměl šanci, už jenom protože by mu třeba nestačili náboje.Myslím si, že by pro Gizma nebyl žádný problém udělat 10 obrazovek za sebou jdoucích a na každou z nich dát jedno monstrum které by měli specifické útoky, a na konec? samozřejmě mamut a příšera která by dávala bleskové útoky, to by nebylo nic jednoduchého, kdyby měla př. 50000hp, už minule jsem tu psal, ať se příšeře dá 100000, ale každej včetně Gizma mě tu "vyfakovali" ale sami teď vidíte, že jsem měl pravdu, přišeru zabijete ve dvou lidech za 4 minuty a máte vajco nebo pytel na kterém si tam dost lidí vydělalo.Kdyby příšera měla tolik zmiňovaných životů ani by vám nestačili náboje nebo lektvary na manu na její zabití a tím by se dala příležitost dalším hráčům aby tam nebyli furt ti samý kteří tam kempí po 2,5hod.Nebudeme si nic nalhávat, draka z příšery tu má kde kdo a je to přesně to co jsem sem psal předtim.Kdyby nebylo tak lehké ho získat, měl by hodnotu.

Jakési miniquesty pro řemdu by taky snad nebyli žádný problém.Kdyby se někde udělalo 1NPC (třeba na druhé straně mapy od zdrojů) kterému by se muselo donést třeba 500 naturálií a ono by vám dalo nějakou věc nebo jezdítko, taky by mělo velkou cenu a řemdové by se snažili to získat.Takových questů bych dal do hry třeba 8.
# 25.10.2012 10.00
https://www.facebook.com/photo.php?v=761893750493339&set=vb.100000181633537&type=3&theater
Obrázek
Neror_obnova
uživatel
SZ
Asi tak :-)
-Jak řekl Palandaa

jsem PRO..
# 25.10.2012 10.18
 
palandaa
uživatel
Obrázek
Ve hře: Palandaa
SZ Mail ICQ Jabber Skype Web
hra je po týdnu hraní prostě stereotypní a to změní jedine Gizmo, né hráči kteří tu budou psát že sou pro, nic proti Neror ..
# 25.10.2012 10.30
https://www.facebook.com/photo.php?v=761893750493339&set=vb.100000181633537&type=3&theater
Obrázek
Fejk
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nebula
SZ Skype
Jo, zní to dobře, ale gizmo to napíše jako posledně myslím Jokerovy, "Naprogramuj to a pošli mi to, není problém"
# 25.10.2012 10.34
Hraju ale nic po mě nechtěj

kokosoj

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Gizmo
autor hry
SZ
Asi tak, pokud to za mě někdo udělá, problém to není. Já na to čas prostě nemám. Pokud mi 40 lidí pošle 1000-1500 Kč, tak si vezmu měsíční volno z práce a můzu začít :) Ale vy si neuvědomujete, že už to není jako před lety, kdy jsem na CH měl plno času, protože jsem studoval.
Vtipná jsou moudrá srovnání s "ostatními MMORPG" - srovnávejte prosím jen ty, které programoval 1 člověk.
# 25.10.2012 10.49
 
Durímek
uživatel
Obrázek
Ve hře: pK_durda72
SZ
chce to přesně to co napsal palanda, nebudem si nic nalhavat ve hře je nuda a lidi co to hrajou ? stojí věčně u příšery ve 4 nějaké kilovani?už davno ne nuda nuda nuda:-)
# 25.10.2012 17.21
Začátek hraní na testu nové verze 14.6 2007
Znovu vracení ke hře 13.2 2012

rossoneri
VladdiS
uživatel
Obrázek
Ve hře: The Builder
SZ ICQ Skype Web

Gizmo:Asi tak, pokud to za mě někdo udělá, problém to není. Já na to čas prostě nemám. Pokud mi 40 lidí pošle 1000-1500 Kč, tak si vezmu měsíční volno z práce a můzu začít :) Ale vy si neuvědomujete, že už to není jako před lety, kdy jsem na CH měl plno času, protože jsem studoval.
Vtipná jsou moudrá srovnání s "ostatními MMORPG" - srovnávejte prosím jen ty, které programoval 1 člověk.



Asi tak, nemá cenu řešit další diskuse.
# 27.10.2012 17.02
Obrázek
Santea
moderátor
Obrázek
Ve hře: Santea
SZ Mail

Gizmo:...Já na to čas prostě nemám..

Tím je řečeno vše..pro každého, kdo chce zakládat topic o tom, jaký změny by se měly a mohly udělat.

Dokud Gizmo nebude mít čas, hra je a bude taková, jaká je.


Lock
# 28.10.2012 10.57
 

Stránky: 1 2

Fórum » Archiv » Změny... [zamknuto]

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.