Chmatákov online


Fórum – Magic the Gathering

Fórum » Archiv » Diskuse mimo mísu » Magic the Gathering

MAK_obnova2
uživatel
SZ
Určitě spousta z vás zná tento hit. Máte někdo balíček? :) jestli jo jaký atp. Prostě všeobecná diskuze.

My si s kámošem koupili ten Starter pack kde je balíček pro dva hráče. On si vybral bílou a já modrou magii. Celkem cool můj hrdina má 3/4 a pokaždé když zaútočí líznu si 3 karty xD nebo když mě vyřadí postavičku vezmu si kartu. Modrá magie má taky dost dispellu, takže suprový proti jeho kouzlům, ale jeho postava též není špatná. Má útok 2/2 sice jen, ale je nesmrtelná protože dokáže vyléčit tolik zranění co utrží = ubrání cokoliv a kohokoliv.

:)

http://www.wizards.com/magic/images/mtgcom/wallpapers/Wallpaper_arcanis_1280x960.jpg ( mů hrdina :P)
http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtgcom/arcana/560 ( info o něm )
# 11.10.2009 17.20
 

Stránky: 1 2 3 4

Anta
uživatel
SZ
No, protože dělám do magicu už od roku 2003 (tedy od roku, kdy magic přišel do ČR) vysvětlím vám, jak je to s těmi potvorami a jejich schopnostmi. :)

Když kouzelník vykouzlí bytost, ta bytost má summoning sickness (vyvolávací únavu), takže pokud nemá schopnost haste, nemůže v kole, kdy byla seslána, útočit ani používat schopnost, obsahující tapovací symbol. Pokud má jiné schopnosti, které se obejdou bez tapování, tak ty používat lze - průtoková mana, obětování atd...

Teprve až ve svém následujícím kole si může zaútočit, nebo se tapnout pro schopnost.

V bloku může potvora blokovat (hned) i se tapnout pro schopnost (po ukonšení vyvolávací únavy). Hráč tak není útočící potvorou zraněn, ale když v bloku tapnete bytost pro schopnost, sice zablokujete, ale nedáte svou blokující potvorou combat damage.

Kdo má zájem se dozvědět neco o pravidlech magicu a umí anglicky, ať se obrátí na stránky www.wizards.com, či www.brainburst.com. Kdo dává přednost češtině, jukněte na www.cmus.cz. Nebo můžete proseznamit/progooglit web - informací je všude spousta.

Magic je super hra, kterou hraji s přestávkami už 16 let. Protože bydlím kousek od Brna, není problém si do Rytíře zajít na turnájek. Chodím dost často. Mé DCI hodnocení se v ČR se pohybuje kolem 300 místa a doufám, že to jednou bude lepší. Pro informaci - registrovaných lidí je asi 2000.

Nacpal jsem do hry spousty, ale spousty peněz, na druhou stranu ale nekouřím a moc nepiju a za ty roky a tu zábavu, co mi hra dala a stále dává, to není věru špatná investice.

Kdo začíná, nebo chce začít s magicem vzkazuji....dobrá volba!
# 11.10.2009 21.26
 
.!...Aspire...!.
uživatel
Obrázek
Ve hře: Já už jsem senior Chmatu
SZ ICQ Jabber Skype Web

Anta: dělám do magicu už od roku 2003 (tedy od roku, kdy magic přišel do ČR)
Magic je super hra, kterou hraji s přestávkami už 16 let.


nemyslíš jen 6 let? :-D Jinak my už jsme to tu s Mákem vyřešili, stim tapovánim takže jsi to nemusel znovu psát :-D Jinak nevíš o nnějakém Magic táboře?
# 11.10.2009 21.32
"Si myslíš že si mistr světa amoleta a si jen malý děcko co neví vůbec" - Říká Mák :D :D :D :D :D :D To je ten pravej.
Obrázek
Naruto RPG!
Můj zcela nový komiks!
http://forum.chmatakov.cz/tema/9864-super-tabor
Obrázek
Anta
uživatel
SZ
Jop, máš pravdu, upsal jsem se. Němělo tam být 2003, ale 1993...to to letí. :)

S tím tapováním jste si to sice jakože vysvětlili, ale jelikož jste oba zjevně ve hře nováčci, tak aby se zamezilo dalším dohadům, napsal jsem, jak to ve skutečnosti probíhá a přidal i pár dalších věcí, které jste neprobírali, ale s tématem mají co do činění. :)

Magic táborem myslíš prázdniny s kartičkami? Pokud ano, tak Černý Rytíř (www.cernyrytir.cz) občas pořádá pro mladé hráče tábory se zaměřením na kartičky. Protože to pořádají většinou v létě, nechybí ani koupání, opékání buřtů a k tomu samožřejmě spousta hraní MtG.
# 11.10.2009 21.43
 
.!...Aspire...!.
uživatel
Obrázek
Ve hře: Já už jsem senior Chmatu
SZ ICQ Jabber Skype Web
jsme nováček co hraje 4 roky....
# 11.10.2009 21.51
"Si myslíš že si mistr světa amoleta a si jen malý děcko co neví vůbec" - Říká Mák :D :D :D :D :D :D To je ten pravej.
Obrázek
Naruto RPG!
Můj zcela nový komiks!
http://forum.chmatakov.cz/tema/9864-super-tabor
Obrázek
Anta
uživatel
SZ
No, podle vašeho rozhovoru (popisů karet, popisů fází kola atd.) a toho, že jsi psal, jak navštěvuješ turnaje začátečníků, tak jsem naznal, že jste začátečníci oba. Na začátečníky tuším berou lidi do DCI ratingu 1630, nebo 10 DCI turnajů... (přesně nevím).

Nechtěl jsem se tě nijak dotknout, ale i přes to, že to hraješ 4 roky, můžeš být klidně začátečník (pokud hraješ s kamarády bez větších znalostí pravidel, nenavštěvuješ turnaje s pokročilými hráči, nevzděláváš se...), nebo nemusíš...

Znám lidi, co hrají 4 roky a vymetají MR, GP, PT, kam se já nedostal ani po tolika letech :-)
Můj TOP úspěch je 9 místo na PT Kobe (120 lidí) a trojnásobné poražení PT playera a legendy magicu Arnieho Žídka. :D

Jestli se tedy za začátečníka nepovažuješ, žádný problém.
Třeba se někdy na nějakém turnaji potkáme. :)
# 11.10.2009 22.09
 
MAK_obnova2
uživatel
SZ
:) Ach jo. Též chcu zkusit turnaj kurňa. Jdu si je hledat xD

Neznáte někdo stránku kde ty turnaje jsou bo tak?



Naposledy upraveno: 11.10.2009 22.30

# 11.10.2009 22.23
 
XoiL
uživatel
Obrázek
Ve hře: xOil,liOx,AnDy
SZ Mail ICQ
hele docela rad bych se tuto hru naucil na jake strance by to bylo mozne
# 11.10.2009 22.28
Obrázek
.!...Aspire...!.
uživatel
Obrázek
Ve hře: Já už jsem senior Chmatu
SZ ICQ Jabber Skype Web
No já neřekl, že jezdim na turnaje začátečníku :-D Řekl jsem, že jsem dřív jezdil an turnaje začátečníků :-D

Xoil: Nejdřív kup karty :-D nebo se podívej na stránky co už zde byly napsané.
# 11.10.2009 22.32
"Si myslíš že si mistr světa amoleta a si jen malý děcko co neví vůbec" - Říká Mák :D :D :D :D :D :D To je ten pravej.
Obrázek
Naruto RPG!
Můj zcela nový komiks!
http://forum.chmatakov.cz/tema/9864-super-tabor
Obrázek
MAK_obnova2
uživatel
SZ
hrajumagic.cz celkem dobrá stránka

Juchu už vím kde si zahraju xD jelikož jedem s kámošem na invex.. tak tam si magic zahraju na turnaji snad.
# 11.10.2009 22.34
 
Anta
uživatel
SZ
Aby bylo jasné. To PT Kobe byla "jen" kvalifikace. :) Zas tek dobrý, abych na PT obsadil 9 místo, tedy určitě nejsem. :)

MAKu, co se týká turnajů, tak záleží, od kud jsi. Ve větších městech bývají herny. Brno a Praha má Černého Rytíře, ale existuje spousta dalších heren. Spousty hráčů však klidně na turnaje dojíždějí. I když jsi třeba z malé vesnice, není problém autobusem/autem/vlakem vyjet si na víkendový turnaj třeba i 50km...
Pak je tu taky Magic Online a Magic Workstation (tedy hraní po internetu).

Xoil: nejzajímavější asi bude ten cmus.

Jinak, jak už Aspire psal, nejlepší je si stavět balík "na míru", tedy z kusovek. Pro ty, co se chtějí teprve dozvědět jestli je hra bude vůbec bavit, ale stačí předkonstruovaný balík za 200...

Takže ani magic nemusí stát mraky peněz, i když nejdražší karta - Black Lotus stojí ke třiceti tisícům. :D
# 11.10.2009 22.44
 
XoiL
uživatel
Obrázek
Ve hře: xOil,liOx,AnDy
SZ Mail ICQ
moc tezke pravidla moc to nechapu ...
# 11.10.2009 22.54
Obrázek
.!...Aspire...!.
uživatel
Obrázek
Ve hře: Já už jsem senior Chmatu
SZ ICQ Jabber Skype Web
Ale black lotus jsem nikdy nějak moc nepochopil :-D přijde mi zbytečně moc drahý :-D

Konečně téma, kde se s ostatníma mohu bavit jak chci, protože mě zde nikdo nemůže nijak nadávat a td :-)

Soil: Opravdu je lepší, dkyž tě to někdo učí z očí do oči ;-)
# 11.10.2009 23.22
"Si myslíš že si mistr světa amoleta a si jen malý děcko co neví vůbec" - Říká Mák :D :D :D :D :D :D To je ten pravej.
Obrázek
Naruto RPG!
Můj zcela nový komiks!
http://forum.chmatakov.cz/tema/9864-super-tabor
Obrázek
Anta
uživatel
SZ
Síla Black Lotusu a ostatních Power Nine karet je v tom, že na turnajích typu 1 (vintage), tě spoluhráč, když mu to dobře přijde, zabije hned v prvním kole, aniž bys vůbec vyložil jednu zem, či si lízl.

Proto jsou tyto karty i na vintage omezené na 1 kus a jsou tak zpropadeně drahé. :)
Samozřejmě jsou pro svou brutální sílu na všech ostatních formátech zakázané.
# 11.10.2009 23.47
 
Mareksa
uživatel
Obrázek
Ve hře: v ch2:MaReKsAaA
SZ Mail ICQ Skype Web
Nekdy si z kamosem zahrajem ale jsem jeste min nez "Novacek":D
ten black lotus je fakt brutalni :D
# 12.10.2009 6.40
Obrázek
www.jabko.net
Obrázek
Obrázek
tomas.oxi
uživatel
SZ ICQ Jabber Skype Web
Nikdy jsem v black lotusu neviděl nějak extra kartu na to kolik stojí..stojí 15 000 a 28 000 podle edice..
Jinak Anta to co jsi psal nahoře jsem vysvětlil na první stránce topicu :)..je zbytečný nějaký sumoning sickness (to je jak z Wowka xD)..možná naturnajích se to tak řiká, ale častějš se řiká asi "když příde do hry" ..
# 12.10.2009 7.00
Narodil ses jako originál, neumírej jako kopie...
Obrázek

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Archiv » Diskuse mimo mísu » Magic the Gathering

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.