Chmatákov online


Fórum – Nations112 – Končím

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Nations112 - Končím

nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Když se tak dívám, tak jsem tady jeden z posledních opravdu old hráčů z let 2007-2009. Bohužel už i moje působení ve hře a celkově na celém Chmatákovu končí. Rozhodl jsem se tedy založit své vlastní téma, kde bych se rád rozloučit se všemi hráči, se kterými jsem byl nějakým způsobem v kontaktu, nebo s nimi dokonce aktivně hrál.

Ačkoli to dnes tak nevypadá, tak Chmatákov pro mě znamenal hodně. Byla to opravdu první hra, kterou jsem hrál aktivně a strávil u ní několik let. Potkal jsem zde spoustu lidí se kterými se bavím dodnes, ale taky jsem do hry spoustu lidí přivedl. Mezi nejznámější asi patří Kartin, Plenka (alias nations113), Corse, Magpie a mnoho dalších. Jen u mě to hrála polovina školy. Doteď nezapomenu na ty časy, kdy jsme kvůli hry dokázali vstávat v 6 ráno, abychom hráli ve škole před hodinou a dostali se na věčně plný server, nebo seděli u hry do půlnoci, ale taky podle toho pak dopadly výsledky ve škole :-D. Každopádně pokec s ostatními hráči na těžbě v 10 lidech každý večer, pravidelné akce, nebo prostě rybaření v PK městě mělo vždy něco do sebe a kdybych měl popsat všechny ty super chvíle ve hře, byl bych tady opravdu hodně dlouho. Ať už se jednalo o starou verzi 1.4, tak o novou 1,5 a ještě starý modrý web.

Bohužel jak Chmatákov rychle začal, tak taky stejně rychle začal upadat. Už v té době existovala spousta jiných her, ale Chmatákov fungoval na každé staré mašině. Nikdy nebyl prioritou požitek za hry, jako spíš požitek z komunity, která hru utváří a právě tato věc u Chmatu platí ze všeho nejvíc. Troufám si tvrdit, že komunita byla mezi lety 2007-2009 nejlepší a nejaktivnější. 60 hráčů online v 1 ráno prostě nic nenahradí.
Ačkoli hra běží dodnes, tak od roku 2010 to už prostě není ono. Komunita se pomalu, ale jistě rozpadala, hra zestárla a už několik let je při životě udržovaná jen díky dobrovolníkům, kterým na ní záleží.
Ano, bylo tu už několik pokusů hru postavit zase na nohy, zapracovat na ní, ale vždy to dopadlo stejně. A ono se vlastně ani není čemu divit. Ačkoli je originální, tak už v té době za jinými hrami dost zaostávala a dnešní doba, kdy i na naprosté cihle rozjedete solidní gamesky a bez pořádné komunity, která tvoří 75% Chmatákovu to už ztratilo smysl úplně. I tak mě to ale překvapilo, protože konec jsem předpokládal tak okolo roku 2014, je rok 2019 a hra stále běží.

Každopádně má cesta ve hře tady končí. Do budoucna neplánuji aktivní sledování hry, natož hraní. Rád bych se tedy rozloučil s těmi, kteří tady nějakým způsobem jsou ještě aktivní, pokud se najdou nějací old playeři z mých let, budu jenom rád. Zůstane tady po mě mapa, spousta nahraných hodin, spousta příspěvků ve fóru. Mě zůstanou hlavně vzpomínky.

Nakonec přikládám pár screenů jako takovou vzpomínku pro všechny.

Takže všem ještě jednou díky a snad se s některými ještě někde setkám.

PS: Tímto tématem bych taky nalezl případný kontakt na hráče Acer/James. Měl jsem s ním společné účty, byli jsme přátelé, ale již několik let s ním nemám žádný kontakt. Pokud by tedy někdo měl, díky.


http://imgup.cz/images/2019/04/24/3-chmatakov-se-prestehoval.jpg
http://imgup.cz/images/2019/04/24/1-chmatakov-prvni-ceske-mmorpg.jpg
http://imgup.cz/images/2019/04/24/vanoce2.png



Naposledy upraveno: 24.4.2019 13.28

# 24.4.2019 0.40
Patřím mezi Old hráče, tak se podle toho semnou taky bavte... Diky

Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa

Stránky: 1 2

.Majesty.
uživatel
SZ
Acera znám osobně kdyžtak mi hoď do PM kontakt na tebe :) a on ti napíše :)
# 11.5.2019 19.12
 
VRak
uživatel
Obrázek
Ve hře: KRAL
SZ ICQ
pK_VRak
# 12.5.2019 13.44
JÁ JSEM NEJVÍC, JÁ JSEM TOP.
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Už i ty Natio děláš "rozlučkové vlákno"? Jsem myslel, že na takový pitomosti jsi už starej :D
# 30.5.2019 18.08
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Ale prosimtě. Díky tomu se mi ozvalo pár lidi :-D



Naposledy upraveno: 4.6.2019 9.45

# 1.6.2019 13.19
Patřím mezi Old hráče, tak se podle toho semnou taky bavte... Diky

Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Gizmo
autor hry
SZ
I kdyby CH zanechalo jen v pár lidech dobrý pocit a nějaké vzpomínky, pak je to mnohem víc, než v co jsem před nějakými 16 lety doufal, když jsem s tím začal.

I ti, kteří mi pak nadávali či pomlouvali..většina nakonec uzná, že to v nich něco zanechalo :)

Mějte se, Gizmo
# 3.6.2019 17.20
 
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Nations: Uznávám bez mučení ;-)
# 3.6.2019 20.16
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
MAK
uživatel
SZ

Gizmo:I kdyby CH zanechalo jen v pár lidech dobrý pocit a nějaké vzpomínky, pak je to mnohem víc, než v co jsem před nějakými 16 lety doufal, když jsem s tím začal.

I ti, kteří mi pak nadávali či pomlouvali..většina nakonec uzná, že to v nich něco zanechalo :)

Mějte se, Gizmo


Jasne, ze Tva hra v nas neco zanechala. Byla to skvela komunita, skvela hra. Jedna z prvnich MMORPG co jsem hraval. Pamatuju si doted, jak jsem poprve vstoupil do chmatakova a myslel si, ze mesto je neco jako druhy level. Potom jsem potkal nejakyho jinyho chmataka a zacal me ucit vic ve hre. Sli jsme k bance, kde nas vsechny vykosil nekdo se super rychlou sekerou :-D byvala to sranda. Plne servery, aktivni forum, myslim, ze pro spoustu lidi to byl jako druhy zivot. A nevim jak ostatnim, ale mne osobne to taky hodne dalo osobnostne. Uvedomil jsem si, ze jsem se choval jako arogantni hajzl driv. Dobra lekce.
# 4.6.2019 22.51
 
Riddick
uživatel
Obrázek
Ve hře: Riddick
SZ Mail ICQ Web
Pamatuji věčně plný server, zapnutý klikátor celou noc aby se člověk vůbec dostal na server a mohl si přehodit věci z nové postavy na tu stálou :D Byla to nejlepší hra a do teď na ní nostalgicky vzpomínám. Občas kouknu na web, nyní jsem zkusil starý účet a i heslo jsem si vzpomněl, tak alespoň zanechávám koment. Velká škoda že se hra nikdy nedotáhla do konce a nenabrala smysl. I tak Gizmo díky a snad Chmat nikdy neumře úplně. Kdyby se tu náhodou ukázal Bobeš nebo Ronde, tak klidně napište :)

P.S. Nikdy nezapomenem !
# 9.6.2019 12.57
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rocky bramboras
uživatel
Ve hře: čiko
SZ
je to skoda
# 10.6.2019 11.08
jsem wesner
_Harlley_
uživatel
Obrázek
Ve hře: Brendy, Harlley, Sernathy
SZ ICQ Skype Web
Někdo kdo má kontakt na šmejda?(Schmied)
# 11.6.2019 12.45
Do hry momentálně nechodím
Brendy, HarlleY
Chybovat je lidské odpouštět je božské
Můj životní Guru cynická svině
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Gizmo: Hrál jsem hodně her, ale Chmatákov je jediná, ke které jsem se vždycky po čase alespoň na chvíli vrátil. Když to tak vezmu, tak už v té době byla hra taková blbost, ale dokázala zabavit. A hlavně, byla tu opravdu super komunita, která tu hru tvořila. Patřil jsi mezi ní i ty, Spider, DJMiky a celý tým. Ono to jde vidět i na návštěvnosti webu, která i dnes je poměrně velká, takže jde vidět, že hru pravidelně sledují spousta lidí. Byla to prostě zábava na každý večer a dalo se to rozjet na čemkoli. Dobrovolně jsi na tom strávil stovky hodin, ale bohužel v té době jsem neměl finance na to, abych na chod hry přispěl víc a vzhledem k věku bych to u ostatních viděl podobně. i

Každopádně Chmatakov je pro mě prostě vzpomínka na dětství a spoustu zábavy a je dost možné, že celkový počet hodin ve hře a na webu je ze všech her i do dnešního dne nejvyšší.

Pevně věřím, že i ty sis ty časy nějakým způsobem užil i když mnoho lidí mělo blbé kecy.

Škoda, že se komunita tak rozpadla. Uvítal bych třeba nějaký srazík, kde bychom se všichni, včetně tebe a dalších sešli a pokecali. Většina z náš už je dospělých a těch pár korun na vlak nebo auto mají asi všichni. Otázkou je, kdo by o takový sráz měl zájem no. Ale vidět se s některýma po dlouhé době bych určitě uvítal.
# 15.6.2019 15.57
Patřím mezi Old hráče, tak se podle toho semnou taky bavte... Diky

Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
_Harlley_
uživatel
Obrázek
Ve hře: Brendy, Harlley, Sernathy
SZ ICQ Skype Web
Součást mého dětství až do teď když už sem jen na fotku.
# 16.6.2019 4.58
Do hry momentálně nechodím
Brendy, HarlleY
Chybovat je lidské odpouštět je božské
Můj životní Guru cynická svině
_Mr.Venty_
uživatel
Ve hře: Ve[n]ty, Venty
SZ Skype Web
I přes to, že je to takový divný, loučící topic a navždy sbohem. Tak si myslím, že v každým to vzbudí stejnej pocit i přes to že píšou opak. Nějaká ta pocitová slza ukápla. Měj se.
# 10.7.2019 0.09
Užívat, vydělat balík, denně šukat jako Alík
MySELF
uživatel
Obrázek
SZ
Takovej sloh shit ':D :D who cares.
# 30.8.2019 15.42
 

Stránky: 1 2

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Nations112 - Končím

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.