Chmatákov online


Fórum – Vydělávání i jinak než vázami a mu

Fórum » Nápady, návrhy, připomínky » Vydělávání i jinak než vázami a mu

Bionicle19_Obnova
autor hry
Obrázek
SZ
Zdarec, všichni víme o takzvané mořské nemoci, která na chmatáky nemá vliv. Voda jim nedělá problém a dokážou u ní trávit mnoho času, někdy i za více účtů. Jde o to, že vázami a mušlemi si jde přijít na slušný balík, není to ani od Otomara tak daleko k vodě takže jde jen o to sbírat ze svých jiných účtů a prodávat. Za inventář máte nějakých 500chk, do toho si ještě započítejte že vám občasná láhev může přinést taky pěkný obnos peněz.

Protože je to ale pěkně nevyrovnané s ostatními cestami, chtěl bych navrhnout zvýšení prodejní ceny u následujících dovedností a věcí:
>Vylepšená sbíječka (cena je 7500 chk, což mi zabere dlouho jen vydělat na ni) - jeden kámen je tak průměrně za 20chk, nemůžu těžit na jednom místě furt dokola
>Věda - kost má cenu tak průměrně 19chk, taky se u toho musím hýbat z místa na místo a nejde těžit přímo u prodejny
>Vylepšený prut - ke Chmachile-ono je to štreka a je celkem ironie, že ve srovnání s obyčejným prutem těžce pokulhává
>Sběračství - toto je takové navíc, ale rozhodně by za jabko neuškodilo dát víc, protože nikdo nemá důvod to dělat
>Dřevorubectví - toto se týká spíš ID 40 (dlouhé dřevo), můžu jej vyrubat až od 80% ale prodám ho jen za 10chk, což pro mě prakticky není žádná odměna, když už od 10% můžu těžit dřevo za 15chk

*nadpis: šlemi*
# 5.7.2018 12.19
Obrázek
  • Hodnocení návrhu
  • Hodnocení: 96 %     Hlasovalo: 7
  • Chcete zlepšit ostatní varianty vydělávání?
  • Jasně, vázy mě už nebaví10 hlasů, 100 %100 %
  • Zbytečné..0 hlasů, 0 %0 %
  • Ne, nechci0 hlasů, 0 %0 %
  • Celkem 10 odpovědí
Cosmo
uživatel
Obrázek
Ve hře: Testosteron, GoD
SZ
Mám stejný názor na všechny dovednosti co jsi zmínil. Dobrý nápad, který hře jenom prospěje a ekonomiku to rozhodně nezkazí, máš mojí plnou podporu :) xD
# 5.7.2018 12.33
(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
Mister™
moderátor
Obrázek
Ve hře: _NiCe_
SZ ICQ
Naprosto souhlasím většina hráčů doskillí rybaření,těžbu a další skilly a nevydělávají třeba tím rybařením ale radši si vydělají na questu:-|
# 5.7.2018 12.40

Obrázek
AsasaCZ
uživatel
Obrázek
Ve hře: Vaša, Lovecký salám, Who
SZ Mail ICQ Skype
Bio na hrad !!!
# 5.7.2018 12.54
Jsem fajn....:-[
Twitch.tv/AsasaCZ
Bionicle19_Obnova
autor hry
Obrázek
SZ
Jak jsme na tom a jak bychom na tom mohli být:

PRUT (ID 2)
Malá žlutá ryba (ID 5) = 4chk
Modrá ryba (ID 6) = 4chk
Zelená ryba (ID 7) = 5chk
Tlustá ryba (ID 10) = 8chk
Mušle (ID 16) [80%] = 44chk
Váza (ID 17) [80%] = 49chk

SBÍJEČKA (ID 4)
Modrý krystal (ID 8) = 4chk (>6chk)
Zlato (ID 9) = 5chk (>9chk)
Železná ruda (ID 32) = 13chk
Červený krystal (ID 15) [80%] = 11chk (>24chk)

SEKERA (ID -6)
Tmavé dřevo (ID 12) = 6chk
Světlé dřevo (ID 13) = 15chk
Velké dřevo (ID 40) [80%] = 10chk (>31chk)

KLADÍVKO NA VĚDU (ID -14)
Lidská kost (ID 24) = 15chk (>21chk)
Žebra (ID 25) = 15chk (>23chk)
Lebka (ID 26) = 17chk (>27chk)
Světlá kost (ID 27) [80%] = 17chk (>37chk)
Lebka predátora (ID 195) [100%] = 95chk (>500chk)

VYLEPŠENÝ PRUT (ID -150) [100%]
Pruhovaná ryba (ID 182) = 22chk (>31chk)
Fialovobílá ryba (ID 183) = 24chk (>29chk)
Fialová ryba (ID 184) = 25chk (>32chk)

VYLEPŠENÁ SBÍJEČKA (ID -152) [100%]
Žlutočervená hornina (ID 187) = 19chk (>26chk)
Zelenošedá hornina (ID 188) = 19chk (>27chk)
Fialový krystal (ID 189) = 18chk (>28chk)

KOŠÍK (ID -171)
Oranžové jablko (ID 126) = 9chk (>16chk)
Zelené jablko (ID 127) = 10chk (>18chk)
Červené jablko (ID 214) = 12chk (>22chk)

Čistě nápad, samozřejmě se to může upravit jak chce. Peníze jsou dost dobrý donucovací prostředek.
# 5.7.2018 12.54
Obrázek
Dox_obnova2
uživatel
SZ

bio je lepsi nez ostatni:Jak jsme na tom a jak bychom na tom mohli být:

KLADÍVKO NA VĚDU (ID -14)
Lidská kost (ID 24) = 15chk (>21chk)
Žebra (ID 25) = 15chk (>23chk)
Lebka (ID 26) = 17chk (>27chk)
Světlá kost (ID 27) [80%] = 17chk (>37chk)
Lebka predátora (ID 195) [100%] = 95chk (>500chk)


Čistě nápad, samozřejmě se to může upravit jak chce. Peníze jsou dost dobrý donucovací prostředek.



Toto se mi líbí <3
# 5.7.2018 13.26
 
Fredy_Guvno_Obnova
autor hry
Ve hře: Fredy_Guvno
SZ
ale vy jste nepochopili o co mi jde...

já nechci aby se každým skillem dalo vydělat velké množství peněz, chci at to zustane stejné, chci aby nejvíc peněz vydělal ten, kdo má třeba 3 výdělečné skilly na 100, sežene 3 potřebné itemy které vymění za nějaké množství peněz chápete?

mě spíše zajímá:
kdybys měl sehnat červený krystal, HP rybu a dlouhé dřevo a trvalo by to třeba 15 minut než si všechny tyto itemy seženeš, nejlépe hned 3x abys tím nacpal inv (+ nástroje). Tak já takovému člověku co má 3 skilly na full a oběhne mapu kvuli těmto itemům, dám odměnu třeba 1k za 3 itemy (takže 3k za 15 minut třeba), zatímco řemda jen rybařením mušlí vydělá za 15 minut třeba jen 1500...

už chápete? upravovat prodejní ceny nechci
# 5.7.2018 13.41
Bionicle19_Obnova
autor hry
Obrázek
SZ
Tímto to nechci přirovnávat k autoquestům, ty ceny jsou tak roky a není jedno jestli kvadrilion chk vydělám za hodinu vázama nebo za hodinu chytáním ryb z lepšího prutu? Ty autoquesty stejně vždy budou mít edge nad obyčejným vyděláváním. Jde o to že si hráč aspoň může vybrat a nemusí být hrou fixovaný na jedinou vázovou metu než se k těm podmínkám na splnění questu dostane.

Ten route je každé wipe stejný. Rybaření 100 > prodej váz a hledání pokladů > vydělávání na zbraň > killnutí příšery. Pak už se jen každý naboostí questama a tím to končí.
# 5.7.2018 17.56
Obrázek
Mister™
moderátor
Obrázek
Ve hře: _NiCe_
SZ ICQ

bio je lepsi nez ostatni:

Ten route je každé wipe stejný. Rybaření 100 > prodej váz a hledání pokladů > vydělávání na zbraň > killnutí příšery. Pak už se jen každý naboostí questama a tím to končí.




S tím celkem souhlasím :-) už teď hráči jsou ve fázi vydělávání pomocí questů co ve hře proběhnou lol
# 5.7.2018 18.22

Obrázek
ShockWaveCZ
uživatel
Obrázek
SZ
muzes vymyslet jakejkoliv system, lidi si vzdycky najdou zpusob jak to ojebat a vypraskat z toho maximum, hlavne v male hre jako chmat

ono by bylo asi ok kdyby se vazy snizily na placnu 30-35 a flaska by se presunula na specialni prut s nejakou vyssi sanci nez je ted na normalnim prutu, jinak se mi biovy navrhy na vedu a rubko docela libi, ale nevim, jak velky moznosti mate s modifikovanim serveru
# 5.7.2018 18.27
 
Cosmo
uživatel
Obrázek
Ve hře: Testosteron, GoD
SZ
Tak pokud vím, tak 3 itemy co jdou nejhůř sehnat jsou:
Rybaření - Láhev (Pokud ne láhev tak druhé nejtěžší bude ta HP ryba)
Dřevorubectví - HP brouk
Věda - Lebka predátora
Pokud ne věda tak u těžby to bude červený krystal
# 9.7.2018 16.57
(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
Mister™
moderátor
Obrázek
Ve hře: _NiCe_
SZ ICQ
Tak a dneska jsme ve fázi že hráči choděj na questy a vydělavaj na nich :'(
# 20.7.2018 20.47

Obrázek
Bionicle19_Obnova
autor hry
Obrázek
SZ
Ironicky jediný kdo rybaří jak mezek je cosmo aby ostatním mohl ty chk dát na Q. :D
# 20.7.2018 20.52
Obrázek
Wesner_obnova
uživatel
SZ
To je v pořádku podle mě, aspoň Chmazka není závislá jenom na příjem od Palmera a dělá taky něco sama. :D
# 20.7.2018 20.55
 
Mister™
moderátor
Obrázek
Ve hře: _NiCe_
SZ ICQ

bio je lepsi nez ostatni:Ironicky jediný kdo rybaří jak mezek je cosmo aby ostatním mohl ty chk dát na Q. :D




asi jeden z mála co vydělává normálně lol

Dneska jen 5 hráčů na serveru čekajicí na quest protože nemaj co dělat ve hře :D
mělo by se promyslet tento nápad co navrhl Bio akorat je to ve hře na stejným bodě jako vždy :-[ Nevydělavají pomocí skillu co mají na 100 a taky proč by měli když jsou zavislí na questech...


btw. Většinou když hra byla v takové fázi tak bylo pak WIPE časem :D
# 20.7.2018 21.04

Obrázek

Fórum » Nápady, návrhy, připomínky » Vydělávání i jinak než vázami a mu

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.