Chmatákov online


Fórum – Rozjedu to?

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rozjedu to?

Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Jelikož nedávno vyšlo Gta 5, rád bych se tu zeptal odborníků, zda-li to má popelnice rozjede a pokud ne, neshoří, když to zkusím? A co případně hodit do upgradu?

Milášek

GPU: GeForce GTX 260 (lol)
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66Hz
Paměť: 4 GB RAM (3,25 GB použitelných)
Operační systém: Windows 7

Příliš se v těchto věcech nevyznám, teda...Vlastě vůbec, takže když tu bude někdo, kdo by i pomohl, mluvte prosím česky, kuju :3333
# 19.4.2015 18.38
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.

Stránky: 1 2 3 4

nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
GT840M už by to mohla rozchodit i na medium a něco i na vyšší nastavení.
# 28.4.2015 9.37
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Uvidím. Momentálně se to nechystám koupit, ale zeptat se na vylepšení mašiny. Uvidím co bude.... Určo dám vědět.
# 28.4.2015 19.02
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
nations: Na PAE jsem zapomněl. Nebo jsem možná nepředpokládal, že o tom v Mrkvosoftu slyšeli :D

Mak: Jo, PAE musí podporovat procesor. Ale vzhledem k tomu, že je jedním s požadavků pro běh W8, tak už to asi umí kdeco.
# 28.4.2015 21.11
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
Houg_
uživatel
Obrázek
Ve hře: Houg,fappy
SZ Mail Skype
Mono: Na ten noťas bacha, je to Ultrabook a ty jsou známé problémy s přehříváním (u náročné práce) + 840M grafika je docela low, co se týče her.. asi především díky její úzké sběrnici pouhých 64b, sice to má nahrazovat větší L2 cache, ale benchmarky mluví za vše... Když už noťas na hraní, tak bych volil i5/i7 s 850M+, cenový rozdíl nebude velký, pár měsíců zpátky jsem se koukal na noťasy (klasické, žádne ultrabooky) v cenové relaci 18-27k a určitě najdeš al jepší. Jako poslední věc bych tě upozornil, že notebooky prostě v dnešní době ještě nejsou stavěný na delší hraní a to chlazení je prostě problém, takže pokud jsi velkej pařmen co u toho prosedí celej večer/noc, tak bych do noťasu asi nešel.

edit: Sry, spletl jsem si tě s PHILIPSEM, takže tento text patří převážně jemu, ale i všem ostatním, kteří by uvažovali nad noťasem



Naposledy upraveno: 30.4.2015 16.39

# 30.4.2015 11.59
 
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Vůbec nevím, kdo tu mluvil o noťasu :-D
Mám stolák s parametry nahoře starý 5 let.
Do prodejny jsem volal, pc tam povezu asi v sobotu a oni mi dají vědět, co dál. Pokud chci rozjed GTAčko, měla by se vyměnit paměť z 4 na 8 GB a grafika. Radil mi předběžně grafiku 920, ale je to prý v souvislosti na zdroji. Procak je prý v poho. Cena se bude pohybovat kolem 7K ale asi to pujde nahoru jelikož musím koupit ještě pevný disk. Zpětnou vazbu co a jak dam v asi v sobotu.
# 30.4.2015 15.41
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
Pixee_obnova
uživatel
SZ
AMD A4-3300 APU W/ RADEON HD 1.90GHz

RAM 6GB

64b

RADEON 2GB HD 6650M GRAPHICS

Těm požadavků vážně nevěřím, co tak vím, tak tyto parametry nejsou nějak extra dobré, ale i přes to, zvládají poměrně náročné hry na vyskou kvalitu.

Far cry 3 - Vše vysoká kvalita + jsem zkoušel textury a stíny ultra, ale to by mi to asi vybouchlo pod rukama.

Far cry 4 - Vše střední.

TESV Skyrim - Nejvyšší co to jde.

Battlefield 3 - V kampani skoro vše na ultra.

U všech těchto her, jsem neprošel jak s grafikou, tak s procesorem. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to tedy možné ?
# 2.5.2015 20.30
 
nations
uživatel
Obrázek
Ve hře: Nations112, Acer, Vario
SZ
Protože nároky jsou vždycky trošku nadhozené. Taky záleží na jakém rozlišení hraješ atd. Nároky se dnes počítají na hraní ve full hd.

Každopádně nechce se mi snad ani věřit, že bys na téhle grafika rozjel far cry 3 na vysoké s nějakýma hratelnýma fps (35 a více).:D
# 3.5.2015 12.09
Chmatákov Old Player (2007-2018)
(Pietro, Palanda, Corse, Nex, maniak, Aspire, zvonek, Magpie a mnoho dalších )

Chmatákov mapa
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Zdravím.

Jelikož se mi to krapet protáhlo, tak to info dávám až teď.

Mno, takže začnu asi tím, že celý upgrade stál přibližně 9K.
Nechal jsem si vyměnit grafickou kartu z INVIDIA GeForce 260 na NVIDIA GeForce GTX 980. Dále jsem si koupil nový HDD šel jsem z 32 OS na 64 OS. Grafika stála přibližně 7K a HDD 1,5K. Prosil jsem, aby mi pánové z INDIGU zvětšili paměť o 4GB na 8GB. S tím byl problém, protože Asus už paměti na mou základovku nedělá a také mi k tomu řekli, že je to spíše do budoucna a GTAčko by 4GB měly v poho utáhnout. Takže pokud by jsem chtěl zvětšit paměť, tak jedině z bazaru (pokud máte nějakou paměť 4GB a je vám k ničemu, odkoupil bych). V INDIGU si za kompletní upgrade, zálohu, výměnu komponentů atd. naúčtovali 700, což si myslím, že je to dobrá cena vzhledem k nynější funkčnosti.

Počítač je mnohem tišší a prozatím hraju jen Lolko, které jede mnohem čistěji. (Lolko šlapalo čistě bez lagů i předtím, ale rozdíl tam vidět je. Sice maličký, ale je)
Objednal jsem si v INDIGU i GTAčko za 1199, což je na kamenný obchod velice přijatelná cena.

(Když jsem si to teď po sobě četl, tak to vypadá jako reklama na obchod INDIGO, ale opak je pravdou :D)

A teď mi řekněte vy, jestli se to vyplatilo vzhledem k tomu, že o kompech nic nevím :D
# 19.5.2015 8.17
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
MAK_obnova3
uživatel
SZ
S tou grafikou ses trošku sekl ne? 980 za 7k?
# 19.5.2015 20.36
 
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Nejspíše to bylo spíše něco kolem 6,5K
Zaokrouhluji :-D
# 20.5.2015 6.09
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=GTX+980

Kde že si ji koupil?
Jsi si jistej že tam nemáš 960ku? (podle ceny)
# 20.5.2015 7.21
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Myslím, že celý název byl NVIDIA GeForce GTX 980, podle toho, co mi říká NVIDIA Experience, ale kouknu se doma do účtenky, pokud jsem ji nezahodil :-D

Nevím, zda to někomu pomůže, ale přímo na grafické kartě bylo napsáno STRIX.
Nejspíše grafika z řady STRIX, netuším.



Zde je komplet to, co nám tam dali i s cenami.

HDD120 A150:HDD 1 TB (pevný disk)..........1869 Kč
GKO31 A550: Grafická karta nVidia..............6590 Kč
Instalace SW/HW........................................599 Kč
S DPH celkem 9058 Kč



# 20.5.2015 7.37
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Obrázek
# 20.5.2015 15.54
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.
Houg_
uživatel
Obrázek
Ve hře: Houg,fappy
SZ Mail Skype
Za mě nevyplatilo, neuvedl jsi zde sice všechny možné komponenty, ale pokud to máš doma přes 5-7 let a používáš ho často, vše se opotřebovává a je otázkou času, kdy něco odejde (+kolik toho už odešlo)... takže za chvíli do toho nejspíš nasypeš tolik, co bys nasypal do nové mašiny s tím, že tohle prodáš. Je to tak trochu o náhodě a zároveň hodně o tom, co od toho očekáváš (ale vzhledem k tomu, že jdeš do GTA V ofiko, tak asi budeš docela hráč). Možná se mnou moc lidí souhlasit nebude, ale ne nadarmo se říká, že morální životnost počítače jsou 3 roky. Vlastní zkušenost, doma mám PC starý přes 5 let a zpomalení + opotřebení už začínám hodně pociťovat. Poslední věc, pokud nejsi nějak náročný na velikost disku, 100% bych si koupil SSD, udělá to s tím divy...

(Jedná se pouze o můj vlastní názor, nemusíte tedy hejtovat každou moji větu, díky)
# 22.5.2015 13.18
 
Monomean
uživatel
Obrázek
SZ
Mno, dalo by se říci, že hráč jsem, ale čím jsem starší, tím se mé priority mění a i čas strávení u pc mi přijde tak nějak ztracený, takže počítám s tím, že budu mít čím dál méně času, jelikož jsem v prváku na elektrotechnice.

Nevím co myslíš všemi komponenty. Pokud mi napíšeš, kde to mám najít, tak ti to najdu, aby tvůj názor byl objektivnější.

Za další bych dal + zpomalení. To bylo za těch 5 let opravdu minimální a počítač šlape furt svižně. Pak jsem nějak nepochopil to s těmi třemi roky? Jakože bych měl každé 3 roky kupovat nový pc a prodávat starý, abych si udržel funkčnost na novějších generacích her?

Co se týče HDD nebo SSD.
Měl jsem 5 let HDD a no problemo, takže jsem neviděl důvod, proč bych měl dávat do pc něco jiného, když s tím starým jsem neměl problémy, avšak byl jsem otevřený všem nabídkám, co je lepší a proč. Proto jsem si také nechal "udělat" 64bitový OS.
# 22.5.2015 16.05
Myslíš, že život je ráj? Nic si nepochopil,
je to boj. Bacha, aby tě nezotročil.
Musel jsem se naučit, že žádný z mojích činů není posun pokud jsem se u něj nezapotil.

Že život je ráj, to ať ti vykládá budhistický mnich,
schovávající se před špinavým zlem celý život za zdmi klášteru.

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Diskuse mimo mísu » Rozjedu to?

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.