Chmatákov online


Fórum – VÝTVORY, NÁPADY A KOMIXY PK_GROKA ;) *

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Vaše tvorba » VÝTVORY, NÁPADY A KOMIXY PK_GROKA ;) *

grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Všechno co zde najdete sem vytvořil a nakreslil já sám.

Ahoj takže začnu tím, že jsem konečně dodělal komix tak jsem konečně udělal tohle téma. Vše co bude zde bude i na mém webu: www.chofun.wbs.cz.
Již dříve jsem vytvořil téma o motorové pile a svatebním ostrově.
Svatební ostrov: http://forum.chmatakov.cz/tema/11053-moje-napady
Pilu jsem přidal i sem.

Začnu komixem:
imageshack.us/photo/my-images/51/1komix.png/
img405.imageshack.us/img405/5610/2komix.png
img809.imageshack.us/img809/6141/3komix.png
img641.imageshack.us/img641/6032/4komix.png
img846.imageshack.us/img846/6069/5komix.png
img840.imageshack.us/img840/1501/6komix.png
img195.imageshack.us/img195/3160/7komix.png
img3.imageshack.us/img3/5084/8komix.png
img854.imageshack.us/img854/5760/9komix.png
img153.imageshack.us/img153/7469/10komix.png
img190.imageshack.us/img190/8241/11komix.png
img849.imageshack.us/img849/3398/12komix.png

Komixy jiného rázu.
1. Podvod Gizma.
imageshack.us/photo/my-images/828/komixosergizma.png/

2. Jak se k nám vůbec dostavájí láhve?
imageshack.us/photo/my-images/827/komixlahev.png/

3. Vysoká závislost na automatech...
imageshack.us/photo/my-images/10/komixautomat.png/

4. CH.T.S si hrají, aneb pomsta chmatáků!
imageshack.us/photo/my-images/252/palandacho.png/

Popis ke komixu: No tak určitě si všichni pamatujeme komix Tekis, který byl zrušen, protože hlavního hrdinu Tekise přejelo auto. :(
A nedávno jsem zaslechl, že při tvoření dalšího dílu chmatrixu byl Chneo postřelen, po té co dělali scénu jak zastavuje kůlky a ty se mu nepodařilo zastavit. Můžeme jenom doufat že se uzdraví. No a tak jsem se rozhodl vytvořit vlastní komix.


Hibajici se kratký komix: mněli by se přehazovat obrázky.
Obrázek

Hýbací komix (další)
Obrázek

Sprovoznil jsem hýbací obrázky, bohužel je budete muset stáhnout přes ulož.to. Stahuje to ve winraru. Pak si to budete muset dát do nějaké složky, protože přímo v tom winraru by se to otevřelo ve špatném programu, ve kterém by se to nehýbalo. : http://www.uloz.to/9846873/hybaci-obrazky-rar

Jak začít s pixel art. Nebo-li jak jsem začínal já.
Nejsem v tom žádnej profik, ale dokážu toho dost.
Nějaké výtvory ještě zde: www.chofun.wbs.cz/Moje-vyrobky-PXA-atd.html .
Takže základem je program, ve kterém se bude tvořit. V mém případě je to malování. Pochopit co jak se v něm dělá. Ano i malování je těší pochopit. A já jsem začal tím, že jsem vystřihoval věci z cho a dělal jsem vlastní wallpery. Dopadly hrozně, ale pak se začali dařit. Potom jsem měnil věcem z chmatákova barvu, od těch nejlehčích věcí jalo npř:dýka, kameny na těžbě nebo zbiječka po ty těžší, jako jsou choboti.
Potom mně už začal pxa zajímat, tak jsem tvořil věci, podle návodu na youtube, nebo na různých jiných webech. Později budou na webu chofun.wbs.cz. A nakonec sem začal tvořit vlastní věci do cho. Chmatákov má velice těžkou grafiku prostředí a některých skinů. Zato předměty jsou lehké. Nejlepší je vzít si věc, která je podobná té, co chcete nakreslit, třeba jak jsem nahoře udělal z AK47 m4a1.
Vzal jsem si obrázek jak m4 vypadá, a překresloval jsem až z ak nic nezbilo. Nebo jsem překresloval skiny. Motorovou pylu, jsem jenom taky obkreslil z té předešlé, a tež jsem z ní ne nechal ani jeden pixel.
Protože je těžké, odhadnout velikost. V malování je nutné kreslit z lupou, doporučuji tu největší velikost. A to je asi všechno.
Obrázek
To je to přebarvování věcí, jak jsem psal nahoře.

[b]M4a1: překreslené AK47

Obrázek
AWP: překreslená snipa
Obrázek
Batoh: Když se dá batoh do modrého tak se otevře druhý, menší inventář.
Obrázek
Činka do chmatákova: mohla by zvišovat nějakou schopnost. (kdyby byla v modrém.
Obrázek
2. nový choboti.
Obrázek
Nepovedená kuchařská čepice.
Obrázek
Motorovka, kterou jste viděli již dřív:
Obrázek
Obrázek
A skusil jsem něco i v jiném programu: skuste uhodnout ve kterém
Obrázek
Tahle kniha byla vytvořena v programu microsoft word. Sem se nudil, když jsem psal nějaký referát do školy.

Nová zbraň pro mistiky: ty dýky by se mněli hýbat, počítám že se taky nehýbaj.
Obrázek
Obrázek

Sprovoznil jsem hýbací obrázky, bohužel je budete muset stáhnout přes ulož.to. Stahuje to ve winraru. Pak si to budete muset dát do nějaké složky, protože přímo v tom winraru by se to otevřelo ve špatném programu, ve kterém by se to nehýbalo. : http://www.uloz.to/9846873/hybaci-obrazky-rar

A nějaké nové věci:
Helma z bodcem:
Obrázek
Palcat:
Obrázek
A štít s magnumkou. Mohl by protivníkovi dávat menší šanci na zásah.
Obrázek
A naposled jsem udělal ukázku, jak by awp a m4 vypadali zhruba ve hře:
Obrázek

Skiny:
Obrázek
Obrázek
Podle mně je ten superhrdina dobrej.
Obrázek
Ten první pokus rytíře se mi nepoved, ale ten druhý je boží.
Obrázek
Takova zkoužka
Obrázek




Uprava baru:
imageshack.us/photo/my-images/10/club4o.png/
Moc roztahoval :(

Maskot webu cho.fun.wbs.cz
Obrázek
Tento maskot má dobrou historii. Jednou jsem se v hodině matiky nebo češtiny nudil, tak jsem si jen tak čmáral po ruce. A vznikl z toho tento panáček. Protože se mi líbyl tak jsem ho asi týden obkresloval až jsem se rozhodl ho dát do PC. Nejprve sem ho zkoušel nakreslit na papír ale nějak mi to nešlo. Prostě byl jedinečný jenom na ruce. Tak jsem se nasral a naskenoval jsem ho do kompu přímo z ruky. xD
Potom jsem ho ve vordu zmenšil a upravil barvy. A maskot byl na světě.

Stop Vektor!
imageshack.us/photo/my-images/163/stopvektor.png/
Pixel art je lepší a vypadá lípe. Proč se cpe vektor do verze 1.5? Prič s ním.

Chtěl jsem dát ten obrázek přímo tu jenže ty forka se dělají strašně úzké!

Userbanery:
Obrázek
Forko mněli dobré, ale do hry bych nevlez.
Obrázek
Jsem proti facebooku.
Nechapu co na něm lidi vidí. Na jednom acc jsem tam zapomněl heslo a na tom druhém jsem byl jenom 2×.
Obrázek
Tenhle banner by se mněl hýbat taky, jestli se nehýbe tak ho mam aj v popisu a tam se hýbe.
Obrázek
Tohle jsem vytvořil userbanner pro patasa. (už dávno)
Obrázek
Tenhle jsem taky tvořil já.
Obrázek

Jak na vlastní userbaner.
Nejdříve si stanovíme velikost userbaneru. Jednoduše ohraničíme.
Potom tam dáme věci, které chceme, aby na userbaneru byly.
Další krok bude text. Jednoduše svojim písmem, nebo jak to dělám já, z abecedy,
která je pod textem. (vlastní výtvor) A nakonec dáme pozadí, to může být jakékoli. Obrázek z nějaké hry, nebo webové stránky. Já používám pozadí z programu Windows media player. Když pustíte hudbu, najdete si vizualizaci, kterou chcete, pak si když tak počkáte na barvu a vyfotíte. Pak vložíte do jiného malování, přetáhnete na to userbaner a vystřihnete přebývající okraje.
Pokud chcete hýbací, tak musíte udělat více banneru o stejné velikosti, uložit ve formatu GIF. (špatná kvalita) A nakonec spojit v programuá gifanimator, nastavit rychlost atd...

Obrázek


Jedna kronika:
Časem zpět z 1,4 až po dnešek.

Kdysi, před dávnými časy, byl chmatákov úplně jiný než je dnes.
Chmatáci prožívali normální den jako obvykle, zabijáci a zloději obírali chudé bezmocné a pracovité chmatáky, řemeslníci kutily a vyráběli nové a nové předměty a milenci se muchlovali. Ale najednou se na obloze objevila hvězda, která se nepatrně zvětšovala.
Chmatáci zavolali chytrého věštce aby jim řekl co to je. A ten po chvíli přemýšlení pravil „meteorit“.
Někteří se, až lekli jak to řekl. A proto zavolali nejlepší mystiky. Přišli ti nejznámější, ale pravili, že je moc daleko na to aby ho svou mocí obrátili. Tak čekali až přilítne blíž. Meteorit se čím byl blíž zvětšoval. A jeden moudrý stařec se z tichého a vyděšeného davu zeptal, „Jak ho v té rychlosti obrátíte až bude blízko?“ V tom to všem docvaklo, že ho nestihnou obrátit včas a že bude všechno zničeno. Všichni se proto utíkali schovat. Brali si sebou nejdražší věci na kterých jim záleželo, i své domácí mazlíčky. Meteorit se stále přibližoval až nakonec zakryl slunko a na celí chmatákov dopadla tma a chlad. Zvířata se začala schovávat až na dva mocné tvory, kteří si mysleli že jsou neporazitelní „Mamut“ a tzv. „pouštní příšera“. Ti vyšli ven a řvali. Meteorit padal už byl jen nepatrný kousek od země, už proletěl ozonovou vrstvou a v atmosféře se začal zmenšovat. Změnil se v ohnivou letící kouli. Ale byl velký a nestačilo na to aby meteorit zmizel někde v atmosféře. Ozvala se rána tak obrovská, až někteří ohluchli. Dopadl přímo do pouště na pouštní příšeru. Chmatákov se úplně změnil. Ledovec se rozlámal a mamut se propadl a později umrznul v ledovci. Po 5. hodinách hrůzy, už začali vylézat někteří chmatáci, kteří přežili. Hodně jich zemřelo přesto jich pár přežilo.
Ihned začali objevovat ztracené věci a zachraňovat všechno co žilo. Tehdy hodně druhů zvířat zahynulo. Postupně se chmatákov začal znovu obnovovat. Vznikli nové ostrovy a hodně jich bylo i zatopeno. Ale takhle příběh nekončí. Vědci začali meteorit zkoumat, i přes to, že nešel vytáhnout ze země, z toho jak tam byl zapadlý ale nic neobjevili. Po 4 letech se ale začala mezi chmatáky šířit nemoc, která byla patrně způsobena meteoritem, nakaženi byli nejen chmatáci ale i choboti. Postupem času se vir měnil a zmutoval chmatáky, ta nemoc se nazývá „VEKTOR“. Tu nemoc známe i dnes. Chmatáci se ze začátku báli o svoje zdraví, a později se zjistilo že je to neškodné a že to nic nedělá, kromě mutování. Jeden chemik vyrobil lektvar, který dával všechny chmatáky do pořádku. Ale chmatákům se jejich nová imič líbila, tak lék zničili . Některým se to nelíbilo, ale bylo jich málo, takže neměli žádnou šanci. Nemoc se přenesla i na rostliny, které se taky měnili, a tak začali chmatáci stavět domy, aby se k novému prostředí hodily.

Tak tady máte chmatákovské kursory:
http://www.uloz.to/9853914/chmat-cursor-rar
Obrázek
Grafika těch cursoru je nic moc ale aspoň něco. Děláno v ARTcursor, nebo tak nějak. Program je placený ale na 30 dnů je zdarma.

A tady slibované mapy do bulánků:
chmatákov:
hra:
Sorry, špatný link
obrázek ze hry:
http://img706.imageshack.us/img706/1779/screenshot0108201122372.png
chmatákovské vězení:
hra:
Sorry, špatný link
obrázek ze hry:
http://img844.imageshack.us/img844/6665/screenshot0108201122380.png

Chmatákovské ikonky:
http://www.uloz.to/9857203/chmatakovske-ikonky-rar

Soubor stažený z ulož.to dojte do stejné složky, kde máte bulánky, bulánci už si ten soubor najdou.
Doporučuji hrát ve dvou a spojit se proti upírům. Je velmi těžké udržet se v plusu, ale jde to. Stačí se snažit.


K forku.
Chmatakov má jedno z nejhezčích forum co jsem viděl. (chportal měl lepší ale to je jen pro informaci) Nechápu proč ho nevyužít pořádně a nezapnout tu sekci mimo mísu.

K webu
Proč má web na každé straně 2 centimetrové okraje? Mohly by se aspoň na forko dávat větší obrázky, tak aby to neroztahovalo celou ztránku.
Škoda že se už o hru a web nikdo nestará. :(

Sekce chmatoviny: neskoušel jsem to teď ale už dlouho nejdou a chtěl bych se zeptat jestli by to šlo nějak sprovoznit. (nejdou staré články)

Taky bych chtěl, aby sem někdo hodil všechny GM příkazy z nové verze.
Duvod: chtěl bych to mít na webu.
Ale uplně všechny, vím že na jabku mněli GM nějakej příkaz, že jim to ukázalo co jaký dotyčný má v invu. Podle ID věcí. Nebo příkazem dokázali zmrazit.
Zmražení skoušeli i na mně. XD

Tady jsem vytvořil nějakj ten chrám, je to tak můj největší výtvor.
Obrázek

Se nám to téma trochu protáhlo.



Naposledy upraveno: 13.10.2013 17.24

# 29.7.2011 13.13
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

  • Hodnocení výtvoru
  • Hodnocení: 69 %     Hlasovalo: 16

Stránky: 1 2 3 4

Trilg
uživatel
Ve hře: Trilg,Fortix
SZ Mail Skype
Trochu protáhlo?! lol ale jinak supr díky za vše.
# 4.8.2013 14.33
Nedávám věci nejsem charita.Napište ve hře nebo na skype rád s vámi natočím video.

Nejsem uchýl,nejsem blb ale pořádnej PC cvok lol
Blazik
uživatel
SZ
Luxus. :D :O
# 5.8.2013 22.47
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Díky :) Pochvala nikdy nepříjde pozdě :D
# 5.8.2013 22.47
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Persizc_Obnova
uživatel
SZ
Taky se mi to líbí Groku :-) Děláš ještě ty userbary? Jeden by se mi líbil, kdyby si měl čas třebas za 10k ve hře udělal bys? :-)
# 6.8.2013 9.43
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
I když bych se možná ke grafice chtěl vrátit. Tak jsem už rok na malování nesáhl, takže bych to nejspíš nezvládl :)...

Záleží co bys tam chtěl a v jakém stylu. Se složitějším pozadím bych nepočítal :D
Stejně si myslím, že v malování by userbary dokázal každý :)

Jinak malování nepodporuje průhlednost barev, takže vektor nedělám.
# 6.8.2013 10.00
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Malování ve W7 podporuje průhledné prvky.
# 6.8.2013 13.31
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web

neXoušek:Malování ve W7 podporuje průhledné prvky.



Já sice mám w7 ale používám malování z XP, protože v malování z w7 se takto prostě kreslit nedá. :)
# 6.8.2013 13.36
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Nexoušek_obnova2
uživatel
SZ
Jo takhle. :D
Si stáhni Gimp, má to pár mb a funkcema může konkurovat photoshopu. A je free. :)
# 6.8.2013 15.58
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Podle mně je na PXA malování ideální. Gimp a takové ty kvalitnější programy jsou dělány na grafiku, která je už při tvorbě lehce stínovaná nebo přechodná z jedné barvy do druhé. Já dělám stíny a přechody pixel po pixelu a proto používám malování.
# 6.8.2013 16.19
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Persizc_Obnova
uživatel
SZ
no něco ve stylu tohodle- http://img703.imageshack.us/img703/7640/chmatismylife.png
To je super =) skin id 29 (pxa), pozadí něco co se k tomu hodí, ale né jednobarevný, něco jako je v odkazu, barva podle tebe, co se k tomu bude hodit =) A nápis FELOU [HRUZKA] to hruzka jakoby pod FELOU a začínalo by to pod L, aby to [HRUZKA] začínalo pod tím uprostřed... xD šlo by? :))))))
# 6.8.2013 16.35
 
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
No nevim, jestli se mi do toho bude chtít, možná bych to mohl zkusit.

Jinak par otazek:
Je skin 29 takoví modrý panáček s vírazem -> :-/ ? (Pro jistotu)
Chtěl bys ho ze předu nebo ze zadu? Může jich být více? Nějaký item ?
To FELOU je co přesně?


Edite:
Jinak vážně bys chtěl nějaké divné pozadí, jako je na tom userbaru, co jsi dával jako návrh, ono je dost těžké si ho vytvořit (pro mně). Klidně můžu zkusit do toho nacpat nějaký pěkný moment z chmatákova, třeba výstřel na někoho (žádná animace), nebo prostě něco. Bylo by to pro mně jednodušší a zajmavější.

Jinak když se podíváte na forko jabka na můj profil, mám tam docela pěknýho avatara co jsem si tvořil, nebo zajmaví userbar, který jsem sice odflákl, ale jako ukázka stačí.

Je to sice téma do kterého jsem dával jenom příspěvek, ale kdybych vám poslal url na můj profil, tak by jste avatara a userbar neviděli, pokud by jste nebyli přihlášeni.
www.forum.jabko.net/viewtopic.php?f=60&t=22731&start=10
# 6.8.2013 17.03
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Maly John
moderátor
Obrázek
Ve hře: Makající John, Honík
SZ ICQ Web
Docela mi přijde fajn správné oživování starých témat. Grok je krásný příklad nedoceněného originálního autora. Popravdě i přes občasnou špatnou gramatiku mám jeho posty i tvorbu docela rád. Takže jen tak dál, máš tu fandu :)

Navíc stále fandím pixelartu. 8-)
# 11.8.2013 21.44
Nobody's perfect. My name is Nobody.
Dva smajlíci = emoce, tři a víc = demence. :D :D :D
honik.wz.cz/chmat.html - kompletní návod na Chmatákov
HooDs
uživatel
Obrázek
SZ
Ten chrám je luxusní ten prostřední ten white
# 27.12.2013 6.49
Nejakej vtipalek :D Pac a pusu :D
grok
uživatel
Obrázek
Ve hře: Naxi
SZ Web
Díky, někdy přemýšlím, že bych ještě něco nakreslit mohl. Ale například ten chrám zabral strašně moc času a nevím, jestli mám sám tolik volného času abych ho nacpal do další tvorby. Navíc přece jenom je to docela nuda 2-3 hodiny klikat na obrazovce :-/
# 27.12.2013 12.07
Chmatákov fan stránka:
www.chmatakov.kvalitne.cz

Wošoust
uživatel
Obrázek
Ve hře: Washout
SZ Mail Skype
Proč už se nepřidávaj PXA skiny ... :( Ten pavouk je nejlepší ! :'(
# 27.12.2013 13.13
Obrázek
přidejte si mě na skypu - mr.washout

Stránky: 1 2 3 4

Fórum » Diskuse o Chmatákově » Vaše tvorba » VÝTVORY, NÁPADY A KOMIXY PK_GROKA ;) *

Pro zasílání odpovědí se musíte přihlásit.



(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.